Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

LET – RACV Australian Ladies Masters

05.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – RACV Australian Ladies Masters, RACV Royal Pines Resort, Queensland, Austrálie
(2. – 5. 2. 2012)

Neděle – finálové kolo
Takový finiš, jaký předvedla Christel Boeljon, je hoden pravé vítězky. Díky puttu do birdie z metru a půl na poslední jamce se vítězkou nizozemská hráčka opravdu stala. Solheimcupová reprezentantka Evropy zakončila turnaj se skóre -21 a o jednu ránu předčila korejskou konkurentku Ryu Se Yeon, která se ještě o druhou pozici musela podělit.
Čtyřiadvacetiletá Evropanka zkompletovala program závěrečného dne za 68 ran (-4). Dokázala vytvořit na o tři roky mladší asijskou golfistku, která vedla po dva předchozí dny, soustavný tlak. Ryu ho neustála a finálové kolo zakončila v paru. Jak postupně ztrácela, umožnila více hráčkám ohrozit její pozici a před osmnáctou jamkou se na mínus dvaceti seřadily čtyři.
Pouze Boeljon však na závěrečném pětiparu zahrála birdie. Druhou ranou trefila green a pak jí stačily dva putty. „S prvním jsem nebyla spokojena, přiznala později čerstvá majitelka třetího titulu na LET, přestože si přihrála poměrně blízko jamce. “ Dokud není hotovo, není hotovo,“ usmála se, „jsem šťastná, že jsem na závěr zahrála birdie, je to neuvěřitelné.“
O ránu zpět zůstaly spolu s Ryu ještě její korejská krajanka Kim Ha-neul a Italka Diana Luna.
Další pořadí: 5. Nocera (-18), 6. F. Johnson (-15), 11. Hedwall, Gustafson (-12), 15. Thompson (-11), 19. S. Lewis (-10), 44. Davies (-4), 52. Masson (-3), 69. Ch. Kim (+3).

Sobota – 3. kolo
O vedení je velká přetahovaná a zatím z ní stále nejlíp vychází Ryu Se Yeon. Tentokrát se dobrým závěrem vytáhla na 69 ran (-3) a její průběžné skóre je 20 ran pod par. O jeden úder lepší kolo zahrála Christel Boeljon z Nizozemska a její odstup za lídryní před finálovým kolem činí tři rány. Ryu se těší na finále: „Mám ráda tenhle turnaj i celou Austrálii. Chtěla bych tady vyhrát, protože turnaj má pěknou  tradici – kdo vyhraje, fotografuje se pod vlajkou své země. A já bych pod ní chtěla stát.“
Jestliže první část turnaje byla korejskou záležitostí, může to tak vydržet až do konce. Tentokrát se do hry o titul přihlásila další golfistka této asijské země. Kim Ha-neul zahrála druhé nejlepší kolo dne 64 ran (-8) a posunula se společně s Italkou Dianou Luna na třetí příčku průběžného pořadí se ztrátou dvou ran na druhou pozici.
Vůbec nejlepší byla v sobotu domácí Frances Bondad. Jejích devět birdie vydalo na skórkartu čísla 63 (-9). Momentálně nejlepší Australanka je na samostatné páté pozici.
Další pořadí: 6. Campbell, Lee Bo-mee (-12), 8. F. Johnson (-11), 10. Nocera (-10), 19. Gustafson, Masson, Thompson (-7), 24. S. Lewis (-6), 37. Hedwall (-4), 42. Davies (-3), 65. Ch. Kim (+1).

Pátek – 2. kolo
Korejská vláda trvá. Není už tak výrazná početně, zato ve výsledku ano. Vedení převzala Ryu Se Yeon, která se díky výkonu ve druhém dnu 61 ran (-11) dostala na průběžnou bilanci 17 ran pod par. Ojedinělý výkon asijské hráčky znamená náskok čtyř úderů před druhou v pořadí Christel Boeljon z Nizozemska. Krajanka lídryně Lee Bo-mee, která byla nejlepší v úvodním kole, klesla na třetí pozici a se shodným skóre -10 se o ni dělí s Australankou Nikki Campbell.
Ryu má ve skórkartě dokonce i jedno bogey, což znamená, že musela zapsat dvanáct birdie. Mimo jiné i v sériích – nepřetržitě snižovala mezi třetí a sedmou jamkou, druhou devítku zahrála za 30. „Při té poslední ráně jsem byla nervózní, ale dala jsem,“ zářila majitelka nového osobního rekordu. „Moc se těším na finálová kola.“
Další pořadí: 5. Luna, F. Johnson (-9), 9. Thompson, Nocera (-7),  14. Masson (-6), 18. Gustafson (-5), 61. Lewis, Davies, Hedwall, Kim (-1).
Neprošly cutem:
83. Korda (+1), 93. Brewerton, Reid (+2).

Čtvrtek – 1. kolo
Trojblok korejských hráček ovládl první kolo, sekunduje jim pouze Christel Boeljon z Nizozemska. Vede Lee Bo-mee díky výkonu 65 ran (-7). Dosáhla ho díky sedmičce birdie, z nichž tři zapsala na závěrečných čtyřech jamkách. O ránu za ní jsou na dělené druhé pozici spolu se jmenovanou Evropankou dvě její krajanky Ryu Se Yeon a Seo Hee Kyung.
Jednadvacetiletá vítězka loňského US Open Lee se bála svého vstupu do nové sezony, protože – jak prozradila – její okolí od ní začalo očekávat víc, než byla zvyklá. „Samozřejmě, že tvrdě trénuju, a kdybych hrála špatně, zklamala bych spoustu lidí,“ potvrdila, pod jakým tlakem golfistky z její země hrají. Ke svému výkonu toho moc konkrétního neřekla: „Dobré drivy, dobrá železa, patování bylo dobré. Bylo to dneska velice snadné.“
Další pořadí: 5. Thompson (-5), 12. Gustafson, Kim (-3), 22. Lewis (-2), 40. Davies, Luna Masson (-1), 62. Reid, Hedwall, Brewerton (E), 81. Korda (+1).

První turnaj sezóny startuje v Austrálii. Turnaj bude hrát Lexi Thomson, Laura Davies, Melissa Reid, Katherine Hull, Minea Blomqvist, Diana Luna a  Jessica Korda

Hraje se na hřišti RACV Royal Pines Resort.

Dotace turnaje je 381 tis. euro (4,8 mil. korun českých).

Odkazy: … RACV Royal Pines ResortSatelitní mapa hřištěStránky turnaje