Dvě Češky na Q-school v Maroku

10.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lucie Hinnerová


Ladies European Tour – 2015 Lalla Aicha Tour School Pre-Qualifying B, Rabat, Maroko (8.- 11.12.2014, časový posun -1 hodina)

Čtvrtek – 4. kolo
Lucie Hinnerová postoupila do Final Stage. Dnes hrála 79 úderů, sedm bogey a jedno birdie, šest nad par. Se skore +24 skončila na 40. místě kvalifikace B a účastní se 2015 Lalla Aicha Tour School Final Qualifying, která se hraje v Marakeši příští týden.

Daleko od postupu zůstala Daniela Proroková. Přestože jí postupová hranice vycházela vstříc (od +8 v první kole do +24 ve třetím kole), má na kontě +32 ran a Final stage se odehraje bez její účasti.

V kvalifikaci B byla jednoznačně nejlepší Jihoafričanka Nicole Garcia. Jako jediná se celkovým výsledkem dostala pod par a to dokonce devíti údery (-9). Druhá Švédka Friberg (+4) zůstala za vítězkou plných 13! úderů.

Petr Moučka a Lucie Hinnerová

„Dnes mne nepodržela krátká hra, až na poslední putt, ze 2, 5 metrů z kopce, který jsem dala do paru a tím jsem si zajistila postup do Marakeše. Sice s odřenýma ušima, ale jsem tam. Chtěla bych nejvíce poděkovat svému trenérovi Petrovi Moučkovi, který mne odkedil všechny čtyři kola. Bohužel do Marakeše už se mnou nepokračuje, takže tam se budu muset spolehnout jen sama na sebe,“ napsala z Rabatu spokojená Hinnerová.

S odřenýma ušima jak sama píše, ale přesto je Lucie Hinnerová jediným z osmi českých hráčů, mužů i žen, který letos prošel základní kvalifikací do závěrečné kvalifikace Final Stage.

 

Dnešní zprávu začneme pozdravem od Michaela Jona, českého mezinárodního rozhodčího, který je ředitelem kvalifikace B v Rabatu:

“ Dobrý den všem čtenářům golf.cz z Rabatu.
Dnešní den se uzavře poslední díl předkvalifikace Lalla Aicha Tour School 2015, který vyšle poslední část hráček do finální části, která proběhne příští týden v Marrakeši. Jak už uvedl server golf.cz, postoupí 42 hráček plus ty, které budou po dnešním kole na stejném součtu. Daniela Proroková má před sebou velice těžký úkol. Nicméně hranice cutu půjde určitě ještě kousek dolů a jestli se dnes povede Daniele zahrát „životku“, třeba ji v Marrakeši uvidíme. Lucka Hinnerová je teď dvě rány nad cutem a ráno měla prima náladu, tak jí prostě budu držet celý den na bugyně palce.

Michael Jon

Hřiště prošlo šíleným obdobím těsně před turnajem. Náš head agronom George Stillwell měl pět dní před turnajem opravdu těžké dny. Jak Red Course tak (hlavně) Blue course utrpěly těžké škody a masivní poškození odpališť a greenů. Protože se pole nakonec „smrsklo“ soutěžní výbor rozhodl následovat doporučení svého agronoma a sloučil obě kvalifikace na jedno hřiště. Protože bylo jednodušší připravit na přijatelné úrovni Red Course, přemístili jsme všechno na Red Course. Sloučili jsme i týmy a to tak, že Rachel s tím, který měl pracovat na Red, se starají o první devítku, já s „mým“ týmem máme na starosti devítku druhou.

Je potřeba říct, že greenkeeping staff a George odvedli neskutečnou práci a hřiště je absolutně normálně hratelné. Ti, co ho viděli před týdnem, nejsou schopni uvěřit, co se z něj dá vymáčknout. Ostatně nejvíc asi potěší velice pozitivní reakce člověka, který se na hřiště chodil dívat každý den a který si každý den po turnaji zahraje devět jamek. Tím není nikdo menší než marocký korunní princ Moulay Hassan. Je výborný hráč se single handicapem a golfu opravdu rozumí.

A teď je čas nastavit odpaliště a zkontrolovat piny. A pak už držet palce Lucce a Daniele. Tak mějte hezký den,“ zdraví z Rabatu ředitel kvalifikace B Michael Jon.

 

Odkazy: … … Royal Golf Dar es SalamHřiště na satelitní mapěstránky Q-School .. Stránky Hinnerové< ... Facebook Hinnerové

 

Lucie Hinnerová

Středa – 3.kolo
Lucie Hinnerová si dnes pohoršila skore, nezhoršila si však pozici. Hrála 79 ran, o tři více než včera, ale postoupila o jedno místo dopředu na 33., stále ještě postupovou pozici (+18). Hranice postupu do Final stage se po třetím kole posunula na hodnotu  +20.

Naděje ubývají Daniele Prorokové. Ani ve třetím kole se nedostala pod 80 úderů a s celkovým skore +26 je na 56. místě, šest ran od postupové hranice.

Vede Jihoafričanka Nicole Garcia (-6).

„S dnešní výsledkem nejsem úplně spokojená,“ stěžuje si Lucie Hinnerová. „Mrzí mne dvě jamky, kde jsem zahrála double a triple, opět jsem se musela po ráně z odpaliště vyklepávat z lesa. Ale podrželo mne dnes puttování, zahrála jsem dvě pěkné birdie a taky jsem zachránila dost paru, s tím jsem naprosto spokojená. Zítra je přede mnou 4.kolo, kde se budu snažit nezopakovat dnešní chyby,“ upřesnila česká hráčka.

Do čtvrtečního rozhodujícího kola vyrazí Hinnerová v 07:50 našeho času ve flightu s Belgičankou Manon de Roey a Španělkou Elisou Serramia.

Daniela Proroková startuje v 08:30 našho času ve flightu s Italkami Barbarou Borin a Beatricí Tassi.

 

Daniela Proroková

Úterý – 2. kolo
Dnešní noha Lucie Hinnerové už byla šťastnější. Jak Lucie slíbila, tak se stalo. Hrála bez triplů, doublů a spadla tam i birdie. Tři birdie a šest bogey je 76  ran, tři údery nad par. Česká hráčka se posunula do zóny postupu a přenocuje na 34. místě (+12).

„Dnes se mi hrálo lépe než v 1.kole, drive i železa mě dnes poslouchala již o něco více. Konečně jsem dala i nějaké to birdie, tři na první devítce, mohlo tam pár puttů spadnout i na druhé devítce, kde jsem si vytvořila také pár birdie šanci. Ale asi si něco schovávám i na další kola,“ sděluje z Rabatu Hinnerová.

Chmurněji to vypadá s postupem Daniely Prorokové. Přestože se hranice postupu zvýšila na +13 má Daniela ve skorkartě zapsáno už šest bogey a dvě double bogey, 83 úderů.  S celkovým skore +19 je na 59. pozici, vzdálená šest úderů postupové hranice.

Lídrem kvalifikace je Jihoafričanka Nicole Garcia (-3).

Lucie Hinnerová a Michael Jon

Pondělí – 1. kolo
Lucie Hinnerová vykročila do kvalifikace špatnou nohou. Jedno triple bogey, jedno double bogey, čtyři bogey a žádné birdie znamená 82 ran, devět nad par a slabé vyhlídky na postup, nepřijdou-li v dalších kolech lepší čísla. Hinnerová se nachází na 51. místě pořadí. Do závěrečné kvalifikace postupuje prvních 42 hráček  a dělená místa.  Hranice postupu je po prvním dni na hodnotě +8.

„Dnes se mi nehrálo moc dobře, zradila mne má oblíbená hůl a tou je driver, většinou jsem neměla moc dobrou pozici pro ránu do greenu a musela jsem tak zachraňovat pary. Dvakrát jsem se musela vyklepávat z lesa, po zkažené ráně z odpaliště. Věřím, že zítra už to bude bez doublu a triplu a spadne tam i nějaké to birdie,“ postěžovala si z Rabatu Hinnerová.

Ani Daniela Proroková nezačala dobře. Zakončila první kolo také se skore +9 se dvěma birdie, sedmi bogey, dvěma double bogey a sdílí s Hinnerovou 51. příčku výsledkové listiny.

V čele je Francouzka Astrid Vayson De Pradenne (-2).

 

Neděle – den před turnajem
Hřiště je stále mokré, ale už se hrají cvičná kola. České hráčky se na hřišti potkaly s českým ředitelem turnaje Michaelem Jonem (obr. vlevo).

Dnes jsem hrála tréninkovou devítku, hřiště je pořád mokré, ale počasí nám přeje a věřím, že hřiště bude zítra v ještě lepší kondici než dnes. Po hře jsem byla trénovat dlouhá železa a hybrid, které tady opravdu hodně potřebuji při ránách do greenu, krátká železa prakticky nevytáhnu z bagu,“ informuje z Rabatu Hinnerová.

Lucie Hinnerová půjde první kolo ve flightu s Finkou Leenou Makkoinen a Španělkou Elisou Serramania Neundorf.  Startuje v 10:20 našeho času. 
Daniela Proroková půjde první kolo ve flightu se Švýcarkou Sophií Powelll a Norkou Rachle Raastad. Startují v 11:20 našeho času.

 

Lucie Hinnerová

Sobota – dva dny před turnajem
V Rabatu prší a včera bylo hřiště nehratelné. Lucie Hinnerová z Rabatu píše:
Kvůli nepříznivému počasí v minulých dnech budeme hrát první část kvalifikace jen na Red course. Včera bylo hřiště díky dešťům ještě nehratelné, a tak jsme cvičné kolo hráli až dnes. Hřiště je trochu podmáčené a tak míčky nemají vůbec žádný doběh, ale na druhou stranu oproti loňsku jsou 4 jamky z kratších odpališť než původně. Greeny jsou malé, rychlé a některé velmi členité s nepříjemnými bunkry okolo. Zítra mne čeká dopolední trénink a odpočinkové odpoledne před prvním kolem.“

 

Daniela Proroková a Lucie Hinnerová

Před turnajem
Základními kvalifikacemi na evropské soutěže již prošlo letos bez úspěchu šest českých hráčů. Své štěstí zkoušely v říjnu Maroku Váňová a Koželuhová, zkraje listopadu ve Španělsku Lieser, Matuš, Mrůzek a Suk. Do závěrečných kol nepostoupil nikdo.

Nyní se o úspěch pokusí Lucie Hinnerová a Daniela Proroková, které si vybraly prosincový termín. Pokud uspějí, postoupí do závěrečné  2015 Lalla Aicha Tour School Final Qualifier v marocké Marakeši, která se koná následující víkend. 17. – 21.12.2014.

Hraje se Red Course v resortu Royal Golf Dar Es Salam s parem 73 a délkou 5.530  metrů.

České reprezentantky bude v Maroku sledovat český rozhodčí LET Michael Jon.

 

Odkazy: … … Royal Golf Dar es SalamHřiště na satelitní mapěstránky Q-School Stránky HinnerovéFacebook Hinnerové

 

.