08.09.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour – Uniqa Ladies Golf Open presented by Raiffeisen, Wiener Neustadt, Rakousko (7. – 9.9.2012)

Klára Spilková - Uniqa Ladies 3. kolo

Neděle – finálové kolo.
V posledním kole zahrála Spilková tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey na šestnáctce.  Ve chvíli, kdy Spilková stanula  na šestnáctém odpališti, začal foukat vítr jiným směrem a strhnul míč do vodní překážky.
Kolo za 73 ran, o dvě rány lépe než včera a celková skore do výsledkové listiny 261 znamená, že turnaj obešla v paru a skončila  na velmi dobrém 33. místě. Získala odměnu 1.590 eur, necelých 40.000 korun.  Zvítězila Švédka Caroline Hedwall (-13) a získala prémii 30.000 eur , asi 750 tisíc korun českých.

„Dnes se mi hrálo dobře. Celkově jsem dobře patovala a rány do greenu byly přesné. Na druhé devítce se ke konci zvedl točivý vítr. To mělo za následek utopený míč na jamce č. 16. Jinak jsem se svoji hrou spokojená.“ komentuje slovy dnešní hru Klára Spilková. „Nyní se půjdu najíst a za chvíli se přesouvám na letiště a letím se svým týmem do Anglie, “ řekla po skončeném turnaji Spilková pro Golf.cz

Stejně jako na World Ladies,  German Open nebo na British Masters Klára opět ukázala, že umí zahrát mistrovská čísla, že na přední pozice má. Ukazuje však také,  že stále přetrvává rozkolísaná  konzistence výsledků, která jí z předních pozic shazuje.

Ještě dnes odlétá Spilková da anglického Manchesteru a zítra ji čeká finální kvalifikační kolo na British Open. Na hřišti Caldy staruje v 11 hodin. Připojí se trenér Keith Wiliams.

Konečné Top 10:

Klára Spilková - Uniqa Ladies 2. kolo

Sobota – 2. kolo
Jedno birdie, dvě bogey a jedno double bogey, kolo za +3. Double bogey zapsala Spilková po nevydařeném drivu, který skončil ve stráni pod stromy, a hráčka musela míč prohlásit za nehratelný. Součet dvou kol -1 odsouvá Spilkovou ze 3. místa na 30. pozici.

“Moc jsem se dneska snažila, ale birdie tam ne a ne spadnout. Nakonec jsem zahrála jen jedno. Nezdá se mi, že bych dnes patovala špatně. Greeny byly přece jen po celém dni už trošku pošlapané. Určitě mě mrzí chyba na třetí jamce, kdy jsem musela s trestnou dropovat, a pozice, kde jsem stála, nebyla úplně jednoduchá. Půjdu ještě patovat a pak na dobrou večeři. Zítřek bude určitě lepší, ” řekla Spilková pro Golf.cz.

V čele turnaje se osamostatnila Švédka Caroline Hedwall, která se dostala až na skóre -11. O dvě rány zpět druhá je Alison Whitaker z Austrálie, další konkurentky už mají na vedoucí ženu ztrátu pěti a více úderů.
Další pořadí: 3. Reid (-6), 5. Davies (-5), 11. Zorzi, T. Johnson (-4), 30. F. Johnson, Spilková  (-2), 40. Brewerton (E).
Cutem neprošly: Masson, Pace.

Top 10 druhého kola:

Klára Spilková - Uniqa Ladies 1. kolo

Pátek – 1. kolo
Spilková začala turnaj ve velkém stylu. Pět birdie a jedno bogey dalo dohromady výsledek 68 ran (-4), s nímž se Češka na chvíli usadila v čele průběžného pořadí. Bogey bylo výsledkem míče, který po drivu skončil v bunkeru u syslí díry. Našly se jen dvě hráčky, které zahrály o ránu líp a jsou ve společném vedení: Švédka Caroline Hedwall a Australanka Alison Whitaker.
Spilková se o třetí pozici  dělí s další australskou golfistkou Stacey Keating a další švédskou účastnicí turnaje Mikaelou Parmlid.
“Dnes se mi hrálo velmi dobře. Hodně jsem na sobě po turnaji v Anglii pracovala a mám radost, že je to znát. Hřiště je opravdu kvalitně připravené,  i počasí bylo bez chyby. Dobře jsem patovala a vše bylo tak,  jak má být. Trochu mě mrzí bogey na osmnácté jamce, ale věřím, že zítra to bude dobré, a už se moc těším na druhé kolo, ” sdělila po úspěšném kole Spilková.
Hedwall překvapila sama sebe, protože dva měsíce strávila léčením nemocného kyčle. “Cítilia jsem se, jako kdybych hrála celé léto. Výborné kolo,” smála se. Šestadvacetiletá Whitaker, jež hraje nováčkovskou sezonu na evropském okruhu, se na turnaj ladila hrou na kytaru. Ve čtvrtek se takto bavila tři hodiny. “A zábava to byla i na hřišti. Byla jsem agresivní a šla jsem po jamce,” komentovala svůj výkon.
Další pořadí: 12. Davies (-2), 22. Reid (-1), 37. F. Johnson (E), 50. Brewerton, Masson (+1), 64. Zorzi (+2).

Top 10 prvního kola:

Čtvrtek – Pro-Am
Den před prvním kole se hrál Pro-Am. Spilková hrála se slovenskou trojicí Krivaň, Zvarík a Matějov.

„Dnešní Pro-Am jsem si opravdu moc užila. Ze Slovenska přijeli Julius Krivaň, Vladimir Zvarík a Igor Maťejov. Pánové hráli dobře a skvěle jsme se doplňovali jako tým, celkem jsme hráli -6. Hřiště je v dobré kondici a greeny jsou hezky připravené, na to, že tu ještě před měsícem bojovali s plísní. Místní greenkeepeři udělali velký kus práce. Dnes budu ještě trénovat puttovaní. Zítra startuji v 9.00 hodin z jamky číslo 1 a už se moc těším,“ řekla nám po Pro-Amu Spilková.

První i druhé kolo jde ve flightu s Angličankou Henriettou Zuel a Francouzkou Cassandrou Kirkland.

Klára Spilková

Naše profesionální hráčka Klára Spilková má před sebou desátý turnaj sezóny 2012. Uniqa Ladies Golf Open se hraje stejně jako loni v Golf Clubu Föhrenwald ve Wiener Neustadtu u rakouského hlavního města. Loni zde Spilková byla úspěšná. Skončila na 17. místě, s výsledkem 69,73,72, dvě rány pod par.

“Mám to tady ráda, je to jen malý kousek od Prahy a tak se tu cítím jako doma. Vždycky se mi tu zadaří,” řekla nám loni Spilková, po turnaji.

Turnaj je slušně obsazen. Hrají Hedwall, Vedel, Davies, Reid, Pace, Brewerton, Nocera, vítězka posledního turnaje Hall, Booth, Allen, Sandolo. Není přihlášena Zuzka Kamasová. Na sponzorskou pozvánku hraje pět rakouských amatérek.
Hřiště Föhrenwald má par 72  a délku 5.647 metrů z modrých odpališť.  Turnaj má dotaci 200.000 eur, zhruba 5 milionů českých korun.

Spilková je aktuálně na 89. místě žebříčku LET s devíti odehranými turnaji a výdělkem 14.212 eur, našich asi 350.00 korun.

Odkazy: … GC FöhrenwaldHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové