LET – Klára Spilková v Německu, den čtvrtý, poslední

26.05.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European  Tour – Unicredit Ladies German Open, Mnichov, Německo
(24. – 27.5.2012.)

 

Neděle 4. a poslední kolo
V posledním kole Spilková opět ukázala, že je schopna velikých výkonů.  Čtvrté kolo došla v paru a získala 22. místo, uprostřed nejlepší evropské konkurence. Procházka kolem druhého místa mohla po druhém kole nabudit představu lepších výsledků, ale 22. místo je v tomto turnaji a této konkurenci velmi, velmi dobré. Skončila na stejném místě jako veteránka evropských ženských turnajů  Gwladys Nocera,  vycházející hvězda Carly Booth a jihoafrická ženská naděje Ashley Simon.  Hrála slušně vyrovnané a skvělé skore 68,70,74,72 (-4) v rozpětí šesti úderů. Loni zde neprošla cutem, letos v skončila první půlce. Na to, že si před turnajem přála projít cutem, je to moc dobrý výsledek.  Ani zisk 4.148 eur, našich asi 103.000 korun není k zahození.

„Dneska to bylo lepší než včera, hlavně mě tolik nebolely nohy. Na jamce č. 10 jsem se bohužel trošku zadrhla, ale jinak to bylo fajn. Přijel mě do Německa podpořit i můj táta a trenér Pavel Nič. Celkově jsem se svoji hrou spokojená a už se moc těším na další turnaj na Slovensko.“ vzkazuje Klára az Mnichova.

Zvítězila Franocuzka Anne Lisa Caudall, který v rozehrávce porazila Lauru Davies. Na třetím místě skončila další Angličanka Rebecca Hudson.

Další umístění:  4. T.Johnson (-9), 7. Gal (-8), 13. Koch (-7), 15. Luna (-6), 22. Nocera Booth, Simon (-4), 29. Parker (-2).

Kompletní výsledky

 

Sobota – 3. kolo
Spilková začala velmi dobře, v první devítce zahrála jedno birdie a samé pary. Měla  horší druhou devítku, ve které zahrála čtyři bogey a jediné birdie.  S celkovým výsledkem -4 se odsunula na stále skvělé 13. místo.  V čele je trojice s výsledkem -10:  Bree Arthur, Rebecca Hudson a Pernilla Lindberg.

„Na dnešní hru jsem moc těšila a nebyla jsem vůbec nerovoźní. Přesto mi tam nepadaly putty. Na 14. jamce mě ještě navíc začaly trápit bolesti nohou. Přesto věřím, že zítra bude líp a už se moc těším na poslední kolo,“ vzkazuje z Mnichova Spilková.

Další pozice: 4. Davies, Gal (-8), 7. Koch (-6),  Simon, T.Johnson (-5),  13. Luna (-4), 26. Nocera  (-2).


 

Pátek – 2. kolo
I v druhém kole pokračuje Spilková v úžasném výkonu. Dnes zapsala do skorkarty 70 úderů,  pouhé dvě birdie.  S celkovým výsledkem -6 je na fantastickém 2. místě.

Vede  Švédka Pernila Lindberg (-7). Do nejvyšších míst výsledovky zamířila Sandra Gal. Polepšila si o osmnáct míst a sdílí se  Spilkovou druhou  příčku. Druhé místo dělí také Carly Booth, Joanna Klatten a Stephanie Michl.
Velký sešup zažila vedoucí hráčka prvního kola Carolline Westrup. Z prvního místa spadla na 34. poté co zahrála o deset ran více než v prvním kole.

„Dnes se mi hrálo fajn. Greeny byly lepší než včera, hlavně nebyly tolik pošlapané. I přes nepříjemný studený vítr se mi hrálo dobře. Párkrát jsem musela zachránit par,ale přesto jsem se svoji hrou velmi spokojena, i když se dalo zahrát víc berdíku. Po hře jsem jsi dala lehčí oběd a šla ješte trochu potrénovat na zítřek,“ píše  z Mnichova Spilková.

„Jsem moc spokojen, Klára bojuje, kedík se osvědčuje. V neděli se na ně chci jet podívat,“ řekl nám  ve spěchu Klářin trenér Pavel Nič, kterého jsme vyrušili při hodině.

„Greeny jsou na 10,5 stopy, je fantasticky připravené hřiště. Je to velký turnaj, ale všechno funguje, na finále se očekává  veliká návštěvnost.  Loni to bylo přes 5.000 lidí.  Řešení pravidlových případů je málo, když už tak chuťovka v podobě překážející tribuny. Nejvíce sleduji čas hráček.  Je to tady mnohem více o týmové práci. Musím víc zabrat, mám na starosti tři rozhodčí, měření časů a další úkony. Je to prostě jiný fičák,“ řekl nám mezinárodní rozhodčí Michael Jon, který je na své  první misi na Ladies European Tour.
„Temným stínem turnaje je úterní  smrtelná nehoda matky Melissy Reid. Všichni budeme mít zítra černé pásky,“ dodal Jon.

V sobotu startuje Klára jako poslední, nejlepší flight ve 13:15  s Pernillou Lindberg.

Další umístění:  9. Luna, T.Johnson, Davies (-4), 15. Koch (-3), 47. Nocera
Cutem neprošly: Pace, Wikstrom, Wright, Lagoutte-Clement, Lawrence, Wahlin, Alfredsson, Kamasová, Brewerton.

 

 

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková vstoupila do turnaje správnou a šťastnou nohou. Do skorkarty zapsala pět birdie a jediné bogey. S výsledkem -4 je na kouzelném 5. místě, o jediný úder za vedoucí čtveřicí Westrup, Michl, Koch a Booth(-5).

„Jsem moc ráda jak jsem zahrála. I když byl turnaj na hodinu a půl přerušen kvůli bouřce, tak jsem se dokázala vráti do hry, dobře puttovat a dávat birdie.  Hra byla celkem dlouhá, ale na zítřek už se těším,“ hlásí z Mnichova Spilková.

Hvězda turnaje Sandra Gal je zatím na 21. pozici (-2)  na dohled tří úderů od čela turnaje.
Předpokládaný cut je nyní na hodnotě paru.

Další umístění:  7. Davies, Parker (-3),  21. Skarpnord, Gal (-2) , 36. T.Johnson (-1),  53. Nocera (E), 82. Kamasová (+2).

V pátek startuje Spilková v 8:20 z jedničky odpaliště s Indkou Sharil Nicollete a Američankou Kendall Dye.


Středa  – den nula
(M. Dvořáková) V pondělí dopoledne se Klára Spilková vydala se svým týmem Monikou Dvořákovou a Michalem Englerem poprvé tohoto roku v pohodlí svého vozu Volvo na čtvrtý turnaj LET této sezóny. Turnaj, který nese název UniCredit Ladies Geman Open presented by Audi se hraje ve dnech 24. – 27. května 2012 a je velmi jedinečný.

Hřiště Golfpark Gut Häusern Klára již dobře zná z minulého roku. Loni se ji hra bohužel moc nevydařila, kdy s výsledkem +6 zůstala daleko za hranicí cutu a umístila se na 110. místě, přesto se na UniCredit Ladies German Open presented by Audi moc těšila. Milým překvapením je také účast českého rozhodčího Michala Jona.

„Hned po příjezdu na hřiště jsme se s Michalem potkali na parkovišti. Bylo to moc fajn.“ říká Klára. „Bydlíme ve městě Dachau v příjemném hotelu a na hřiště jezdíme autem. Takových turnajů bych brala víc.“ Přiznává Klára. „Počasí je zatím krásné, tak snad vydrží. Hřiště je velmi pěkně připravené, jen na greenech je dvojí tráva.“ dodává Klára.

Po dnešním Pro-Amu ji čeká lehký odpočinek a zítra už začíná naostro – 1. kolo z jamky č. 10 ve 12:40 hodin s Indkou Sharil Nicollete a Američankou Kendall Dye.
Druhý den se jde 2. kolo ve stejném složení z jamky č. 1 v 8:20 hodin. Snad počasí vydrží a nebude mnoho přerušení kvůli bouřkám, jako tomu bylo minulý rok.

 


Čtvrtý turnaj své druhé sezóny v nejvyšší evropské ženské profesionální soutěži absolvuje Klára Spilková v Německu, kousek od Mnichova.  Unicredit Ladies German Open by Audi se koná v Golfparku Gut Häusern  od čtvrtka 24. do neděle 27.5.2012. Spilková je již na místě a připravuje se na turnaj. V Mnichově je také český rozhodčí Michael Jon, který bude poprvé „pískat“ tuto sérii.

Spilková je po třech odehraných turnajíc na 72. místě Order of Merit a s částkou 5.964 eur. Loni na tomto turnaji  po kolech 75,75 (+6) neprošla cutem.

Turnaj je velmi dobře obsazen obsazen. Hrají Alfredsson, Davies, Reid, Pace, Brewerton, Nocera, Parker, Skarpnord, Kamasová a z LPGA si na domácí půdu odskočí Sandra  Gal.

Hřiště München Golfpark Eschenried se nachází pár desétek kilometrů od severního okraje Mnichova, zhruba tři hodiny autem z Prahy.

Dotace 350.000 eur, zhruba 875.000 českých korun.

 

Odkazy: … GC Munchener Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové

foto © Tristan Jones