Patricie Macková  a Gabriela Roberta Vítů

Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů

LET Access – VP Bank Ladies Open 2018, Gams, Švýcarsko (4. – 6.5.2018)

Neděle – finálové kolo
České amatérky Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů příjemně překvapily. Na turnaji plném profesionálek z vyšší soutěže LET obsadily velmi dobrá místa. Macková byla nejlepší z pěti amatérek ve finále, Vítů druhá.
Patricie Macková po kolech 70,69 a 71 skončila ránu od Top 10 na parádním 11. místě (-6).
Gabriela Roberta Vítů po kolech 76,67 a 70 dosedla na konečnou 24. pozici (-3).

Zvítězila Španělka Noemi Jimenez (-12) před dvojicí Ellia Folch ze Španělska a Belgičankou Chloe Lerquin (obě -11).

Konečné pořadí

.

Gabriela Roberta Vítů - Patricie Macková

Gabriela Roberta Vítů – Patricie Macková

Sobota – 2. kolo
Obě české amatérky v Gamsu v druhém kole koncertovaly. Patricie Macková dnes zavřela bogey doma, na hřiště jí uteklo pouze jedno. Přidala k němu čtyři birdie a je z toho výsledek jako hrom, 69 ran, tři pod par. Na amatérku mezi profesionálkami z LET to je hodně dobře. Při celkovém skore -5 si Macková polepšila o mnoho příček pořadí. Postavila se na  15. místo  a nemusí se starat o cut.
Druhá česká amatérka Gabriela Roberta Vítů si nenechala líbit včerejší výsledek. Dnes ho vylepšila o devět ran. Hrála dokonce  o dvě rány méně než Macková, fantastických 67, složených ze šesti birdie a jediného bogey. Výsledek jí vystřelil o desítky míst dopředu, na 37. místo,  ale hlavně do zóny postupu do nedělního finále.
Je velikým úspěchem, že obě mladé české amatérky jsou ve finálovém kole.

Profesionálky Šideri Váňová a Lucie Hinnerová neuspěly. Váňová po výsledcích 72,74 zůstala na 64. místě (+2), dva údery za hranicí postupu. Lucie Hinnerová  skončila na  98. pozici (+7). K postupu do finálového kola jí chybělo sedm úderů.

Na první místo se probojovala Belgičanka Chloe Lerquin (-10). O druhou pozici (-7) se dělí rakouská amatérka Julia Unterwegen, Francouzka Ariane Provot, Španělka Carmen Alonso a Švédka Lynn Carlsson.

Leaderboard

.

Patricie Macková

Patricie Macková (am)

Pátek – 1. kolo
Amatérka Patricie Macková má za sebou napínavé první kolo. Začínala na 10. odpališti. Po sedmi jamkách byla díky dvěma birdie mezi nejlepšími  hráčkami. Na osmé jamce však přišlo triple bogey, které zahnalo Patricii do čtvrté desítky pořadí. Bogey na dvanáctce a třináctce ji stlačila ještě níže. Na čtrnáctce však došlo ke zlomu k lepšímu. Macková nasázela pět birdie za sebou a s konečným skore -2 se, jako nejlépe umístěná Češka, usadila na pěkném 27. místě,

Druhou českou pozici drží profesionálka Šideri Váňová. Se skore Even par je na 47. místě se skore 72, které naplnila  dvěma birdie a dvěma bogey.
Třetí českou hráčkou v pořadí je profesionálka Lucie Hinnerová.  Hrála čtyři bogey a tři birdie, 73 ran, jednu nad par a obsadila 63. pozici (+1).
Amatérka Gabriela Roberta Vítů si vybrala slabší den. Přinesla šest bogey a dvě birdie, 76 ran a uzavírá první stovku pořadí.
Předpokládaná hranice cutu pro zítřejší druhé kolo je zatím na hodnotě Even par.

V čele jsou hráčky LET. Rekordním skore -10 s čistými deseti birdie vede Francouzka Ariane Provot před Španělkou Carmen Alonso se dvěma eagly, sedmi birdie, dvěma bogey a skore -9. Na třetím místě přenocuje další Španělka Mireia Prat s jedním eagle, sedmi birdie a dvěma bogey. Hrála 65 ran (-7).

Leaderboard

.

logoLETZaccess
Úvod
České amatérky Roberta Gabriela Vítů a Patricie Macková, profesionálky Šideri Váňová a Lucie Hinnerová  jsou přihlášeny na VP Bank Ladies Open ve švýcarském Gamsu. Amatérky hrají turnaj na karty Česká golfová federace.

Loni se účastnily Váňová, Hinnerová, Kousková a Vítů. Amatérka Sára Kousková se před rokem předvedla v nejlepším světle, umístila na na skvělém 14. místě. Gabriele Vítů tehdy utekl cut o jedinou ránu.

Tříkolový VP Bank Ladies Open se hraje od pátku na Gams Werdenber,  plochém hřišti bez převýšení. Leží uprostřed polí u železniční zastávky a několik jamek vede souběžně s tratí. Má par 72 a délku 5.693 metrů.

Dotace turnaje je 40.000 Eur. Loni zvítězila Finka Linda Henriksson.

Leaderboard

Odkazy: …  GC Gams WerdenbergHřiště na satelitní mapěStránky turnaje  …  Loňské zpravodajství