LET 2012 – Klára Spilková ve Švýcarsku neprošla cutem

14.06.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour, Deutsche Bank Ladies Swiss Open, Losone, Švýcarsko
(14. – 17.6.2012, bez časového posunu)

 

Neděle – 4.kol
Podruhé v tomto roce zvítězila skotská hráčka Carly Booth. Čtyři kola došla se stejným skore -12 s  Němkami Carolline Masson a Anjou Monke. Rozehrávku rozhodl až berdík na čtvrté jamce. Aktérky uvidíme na Albatrossu o tomto víkendu. 


 

Sobota – 3. kolo
Po třech kole jsou ve vedení Američanka Jessica Yadlozky a Australanka Rebecca Artis (-11).  Na třetím místě je Jihoafričanka Ashleig Simon (-10).

 

Pátek – druhé kolo
Druhé kolo se Spilkové nepovedlo. Hrála 75  úderů (+3) a je  čtyři údery za hranicí cutu, která se z +1 posunula na par.
V první devítce hrála dvě bogey. V druhé devítce se dostala na par díky dvěma berdíkům. Ale double bogey na jamce č. 6 (15. v pořadí, šla od 10. jamky) a bogey na poslední jamce zpečetily výsledek 75 úderů a zmanenají konec v turnaji a návrat domů.

„Od rána mě bohužel trápí zdravotní problémy a do toho mi vůbec nepadaly putty. Hra z roughu se těžko dala odhadnout, jak tu jsou husté. Ještě dnes večer jedeme domů, abych se dala do pořádku na Prague Golf Masters,“ informuje z Losone Spilková.

Domů pojede i vítězka z Tálí  Dánka Line Vedel, Becky Brewerton, Helen Alfredsson, Gwladys Nocera, Sofie Sandolo nebo Zuzana Kamasová. Žádná z nich neprošla cutem.
Vede Australanka Rebecca Artis (-9). O druhé místo se dělí Italka Veronica Zorzi, Angličanka Florentyna Parket a další Italka Diana Luna, které jsou svorně o dvě rány zpět (-7).Klára Spilková - 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala v Losone vlažně. První kolo došla  za 73 úderů (+1) a je na 66. místě . 
Lídrem je Australanka Rebecca Artis s výsledkem 64 úderů (-8).  Obhájkyně Diana Luna došla kolo za 67 úderů (-5).  Nedaří se Gwladys Nocer, došla +4, podobně  Sofie Sandolo +3.

Nástup Kláry do dnešní hry vypadal, alespoň ze začátku velmi slibně, když na jamce č. 2 a 3 zahrála birdie. Pak přišel zlom, kdy míčky přestaly poslouchat. První chyby přišly na jamce č. 6 a 8 kde Klára zaznamenala bogey, a tak se dostala zpět na par.
Největší smůlou však byla jamka č. 9, kdy zahrála míč do hustého roughu a nepodařilo se ji ho vyhrát na první pokus.
Celou druhou devítku se Klára velmi trápila a zachraňovala každý par, birdie ne a ne spadnout. Světlá chvilka přišla alespoň na jamce číslo 18, kdy zahrála krásnou druhou ránu do greenu, a tak si alespoň na konec spravila chuť berdíkem.

„Dnešek mě moc mrzí. Míčky lítaly úplně všude, jen ne tam,  kam měly. Hřiště je hezky připravené, jen roughy jsou hodně husté, protože je kvůli promáčení nesekali a tak se z nich vůbec nedá hrát. Teď si dám něco malého k jídlu a půjdu ještě trénovat na zítřek, “ uzavřela dnešní den Spilková.
V pátek startuje Spilková z 10. odpaliště ve 12:30 opět s Beth Allen a Carolline Rominger.  S výsledkem +1 je přesně na hranici předpokládaného  cutu, který se však ještě může podle docházejícíhc výsledků  o několik ran posouvat.

Leaderboard

 

Klára Spilková

Středa – den nula
Celé úterý propršelo a hřiště bylo uzavřeno. Po poledni se otevřely tréninkové plochy a bylo možno si projít hřiště. Spilková si prošla první devítku, jinak celý den trénovala. Zbyl také čas na fotografování s Tristanem Jonesem, fotografem LET.  Pro-Am se nehraje.

Dnes Klára trénuje a pokud to pořadatel umožní, půjde si projít hřiště. Zítra startuje jako první flight v 8:00 z jedničky s Američankou Beth Allen a domácí Carolline Rominger.
V pátek startuje stejný flight z desítky ve 12:30.

„Mám za sebou dva tréninkové dny, kdy jsem hlavně procvičila rány do greenu, protože mi na Slovensku přestaly jít. Na tréninkové kolo jsem se bohužel kvůli podmáčenému hřišti nedostala, ale byla jsem se alespoň projít po hřišti bez holí a obhlédnout greeny. Na zítřek se cítím dobře, už si dám jen dobrou večeři a půjdu brzy spát. Zítra startujeme v 8:00 hodin,“ píše z Losone Spilková.

 

 


Klára Spilková

Šestý turnaj letošní sezóny LET hraje naše profesionální hráčka Klára Spilková ve Švýcarském Losone. Deutsche Bank Ladies Swiss Open je velmi dobře dotovaný turnaj a účastní se ho celá evropská špička. Hrají Alfredsson, Davies, T.Johnson, Ciganda, Pace, Brewerton, Nocera , Booth, Luna i vítězka posledního turnaje Dánka Line Vedel.

Loňský ročník propršel a musel být pro nehratelné hřiště zkrácen na 3 kola (54 jamek). Spilková tehdy hrála 69,74,73 (E) a skončila na 54. místě s výdělkem 1.850 eur.

Do turnaje vstupuje Spilková z 57. místa žebříčku.
Hraje se na hřišti Golf Gerre Losone s parem 72 a délkou 5 730 metrů.
Dotace turnaje je 525.000 eur, 13,5 mil. korun českých. Vítězství obhajuje Italka Diana Luna.

.
Odkazy:Stránky hřiště … Satelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříčekLoňský Deutsche Bank Open

 

.