obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Lehmanův zlatý hattrick

08.11.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tom Lehman

Ve finálovém turnaji nijak nezářil. Nakonec nemusel, protože i osmnácté místo mu stačilo k celkovému vítězství v sezoně. Tom Lehman je nejlepším hráčem Champions Tour 2011. Symbolicky, protože se o svou konečnou pozici ve finálovém turnaji v San Francisku podělil s Bernhardem Lagnerem, jehož tříleté kralování ukončil.

Protože celkový vítěz hrál ve finálovém kole znovu nad par, viděli TPC Harding drama až do konce. Kdyby Mark Calcavecchia vyhrál, stal by se králem sezony on. Dokonce by mu bývalo stačilo, kdyby se o druhé místo podělil s jedním konkurentem.

Jenže body za druhou pozici se nakonec dělily mezi čtyři hráče, mezi nimiž byl Calcavecchia, jemuž takový zisk nestačil. Za Lehmanem skončil druhý o pouhých 74 bodů.

Calcavecchia se snažil, zahrál ve finále 69 (-2) a tlačil na lídra Jaye Dona Blakea. Ten nakonec vítězství uhájil o dvě rány, ale jeho dvě bogey na druhé devítce dávaly ostatním ještě šanci.

Hřiště hráčům kategorie nad 50 let výrazně vzdorovalo, žádný se v neděli nedostal pod 68 ran. I horší výsledky ale stačily, aby Lehmanovi pomohli jiní, mezi nimi i blízký přítel.

Manželka Lorena Robertse kdysi představila Lehmanovi svou kamarádku Melissu, jež se nakrátko stala jeho ženou. A právě Roberts byl jedním z trojice, která se v Kalifornii dotáhla na druhou pozici.

„Jsem rád, že jsem mohl pomoci,“ usmál se. „Třeba mě za to hodí domů,“ naznačil Roberts žertem příteli a také sousedovi z arizonského Scottsdale.

To ale ještě nestačilo, Lehman se dočkal až ve chvíli, kdy jeho sok zakončil turnaj na stejné úrovni jak s Robertsem, tak také s dvojicí Michael Allen, Jay Haas. „Neustále se to měnilo, měnilo a měnilo, až to nakonec dopadlo v můj prospěch,“ uvedl vítěz tří letošních turnajů Champions Tour.

Na oficiálním webu zámořské série stojí, že Charles Schwab Cup vyhrál dvaapadesátiletý golfista díky své pracovitosti. Své tituly si připsal v lednu, dubnu a květnu. Už po tom prvním, Allianz Championship v Boca Raton, se dostal do čela a tuto pozici neopustil až do konce roku.

Mohl o ni přijít v samotném závěru, protože finále okruhu mělo zvýšené bodové ohodnocení. „Calc hrál opravdu skvěle a měl šanci. Bylo opravdu úžasné, jak zabojoval,“ uznal svému vyzyvateli Lehman.

Také jemu skládali poklony ostatní. „Vyhrál díky své konsistenci na vysoké úrovni,“ připomněl John Cook, druhý hráč, jemuž se letos podařilo získat tři turnajová vítězství. V konečném pořadí však skončil pátý. Nedokázal posbírat dost dalších dobrých umístění, zatímco šampion krom svých výher skončil ještě devětkrát v první desítce a pouze jednou se nevešel do top 25.

Díky tomu skončil Lehman i na nejvšší příčce finančního žebříčku se ziskem 2,081 milionu dolarů. Je prvním majitele zlatého hattricku, protože se mu podařilo získat titul Hráč roku na Nationwide Tour (dříve Hogan Tour), PGA Tour i Champions Tour.