Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lee Westwood říká, že jsou profesionálové přepláceni

30.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Brzy poté, co se obsadil první pozici na finančním žebříčku na European Tour, se Lee Westwood svěřil reportérům Independentu, že peníze nejsou tím, co ho motivuje k vítězství. Ve skutečnosti Westwood věří, že je na tour na hráče „házeno“ až moc peněz.

To samozřejmě neplatí o začátcích, když přijdou na tour nováčci, potřebují peníze, aby si zachovali svou kartu. Westwood ale vysvětlil, že tím, jak hráč postupně vyhrává více peněz a získává lepší postavení v hráčských kategoriích túry, roste také jeho důvěra v jeho schopnosti a do turnajů vstupuje s tím, že chce vyhrát trofej. Všichni ví, že ony peníze přijdou zároveň s trofejí.

„Hrajeme za neuvěřitelné peníze, o tom není pochyb a já jsem vždy upozorňoval na to, že máme velké štěstí. Myslím si, že je nám vypláceno příliš peněz, když to například srovnám s učiteli a policisty. Je ale pravda, že se to dá srovnat i s fotbalisty,“ říká Westwood. Podle něj se to dá částečně ospravedlnit tím, že když má golfista špatný den, nedostane nic, oproti tomu, když se mu daří, dostane až moc adekvátně zaplaceno. Je to zkrátka součást tlaku, který je na ně vyvíjen. Není to plat jako takový.

Spíše než na vítězství ve finančním žebříčku, jde Westwoodovi o jeho výhru svého prvního titulu z hlavních turnajů. Co ho ale motivuje ještě více, než majory, je jeho rodina a její zabezpečení. „Úspěšnost kariéry je definována pomocí majorů, neustále se mě na to někdo ptá, tak to asi musí být pravda. Sám bych major rád vyhrál, je to jeden z důvodů, proč ještě stále trénuji a motivuji se tím. V žádném případě bych ale neobětoval vše, co mám kvůli majoru.“ Westwood bývá často kritizován kvůli tomu, že ještě na kontě nemá hlavní titul, ale nic si z toho nedělá. „Chtěl bych ho, ale když se ohlédnu za svojí kariérou, mám z ní dobrý pocit. “ Kdo by také neměl, má na kontě 36 vítězství na pěti kontinentech.

Aneta Zárubová