Larrazábal skočil před sršni do vody

18.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pablo Larrazabal

Cut na turnaji Maybank Malaysian Open zachránil Pablo Larrazábal zlepšením ve druhém kole ze 74 na 68 ran. Posunul se na dělené pětadvacáté místo a to navzdory tomu, že jej na hřišti postihla nepříjemná událost. Zaútočili na něj sršni.

Stalo se na páté jamce Kuala Lumpur Golf & Country Clubu, kterou hrál čtyřicetiletý Španěl jako svou čtrnáctou. „Napálil jsem drive napravo od bunkeru a docela dobře jsem odtamtud začipoval,“ začal líčit incident napadený hráč. „Při chůzi jsem najednou cosi ucítil na nose. Plácl jsem po tom a náhle… to nebyly vosy, bylo to třikrát větší.“

Podle Larrazábala mohlo být sršňů třicet až čtyřicet a začali na něj dorážet. „Caddie mi řekl, abych utekl, tak jsem se rozběhl jako šílenec, ale sršňové tam byli dál. Kolegové hráči mi poradili, ať skočím do jezera,“ uvedl oficiální web European Tour.

A tak se stalo. Až útěk do vodní překážky zbavil golfistu útočníků. Vrátil se a dohrál jamku za birdie, pak přidal ještě jedno: „Stále mě bolí hlava, ale zítra budu stoprocentně připraven zahrát zase nízké skóre,“ přidal Larrazábal na Twitter. Dodal, že uvažuje napsat o takových zvláštních příhodách na hřištích knihu.

 

.