Kuba se otevřela golfovému byznysu

27.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ve slavné tradici špatných golfových vtipů, jeden z nejhorších označuje pat, který se zastaví těsně před jamkou za „kubánský“, jelikož prý potřebuje ještě jednu revoluci. Tato revoluce se může dít právě nyní, alespoň co se golfu týče. Americký deník, The New York Times přinesl převratnou zprávu o tom, že kubánská vláda schválila čtyři golfové rezorty.

Jeden z prvních činů Fidela Castra za účelem převzetí moci, bylo zbavit se golfových hřišť. Tak eliminoval sport, který ještě společně s ostatními socialistickými revolucionáři viděli jako ztělesnění buržoazních výstřelků.

Nyní, padesát let poté, zahraniční investoři říkají, že se kubánská vláda ubírá jiným směrem tak, že v minulých týdnech předběžně schválila stavbu čtyř velkých luxusních rezortů na ostrově. Jsou to první z desítky projektů v přepokládané vlně, což by mělo přilákat turisty do země hladovějící po penězích.

Plány na výstavbu zahrnují i rezidence a cizinci budou mít povolení k jejich koupi, je to velmi vzácná příležitost, vzhledem k tomu, že vláda vládě téměř zakázala soukromé nemovitosti v jejich honbě za sociální rovností.

Samozřejmě, americká vláda stále zakazuje svým turistům na Kubě utrácet, takže si budou muset američtí golfisté snící o doutníku po rundě golfu v Havaně počkat, nebo si najít let z Toronta.


Aneta Zárubová