Korda vyhodila caddieho uprostřed kola

30.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jessica Korda a Johnny DelPrete

„Je mi to za něj líto, je to hodný chlap, ale to se v životě někdy stává,“ komentovala Jessica Korda neobvyklý krok, k němuž se odhodlala po deváté jamce Women´s US Open. Dvacetiletá hráčka vykázala od svého bagu caddieho Jasona Gilroyeda. V tu chvíli byla po třech bogey a jednom double bogey pět ran v plusu a několikrát se s nosičem nedohodla, co a jak má vlastně hrát.

Všechno se odehrálo se zvláštní směsí nervozity a rozhodnosti. „Bylo to pro mě těžké. Nejsem ten typ, který by takové věci dělal s lehkou hlavou,“ dodala pak na tiskové konferenci.

Mezi mladou ženou a jednačtyřicetiletým „bagmanem“, jenž má na kontě přes deset turnajových výher a kedil mimo jiné Australance Cristie Kerr, to skřípalo. „Několikrát jsme se nedohodli a já měla v hlavě to, co se mezi námi stalo, místo abych se soustředila na hru,“ popsala situaci Korda.

V davu přihlížejících byl přítel českoamerické profesionálky Johnny DelPrete, jenž také zkouší prorazit do špičky, zatím bez výraznějších úspěchů. Korda mu pokynula, aby se ujal bagu. „Předtím jsem nikdy nechtěla, aby mi kedil,“ objasnila a doplnila, že v nedlěním finálovém kole už to tak zůstane.

„Na prvních jamkách jsem byla ještě rozstřesená,“ přiznala hráčka, která míří do letošního solheimcupového týmu USA, jak na ni zapůsobila událost, kterou sama způsobila. „Ale můj přítel mě uklidnil a velice mi to usnadnil.“

Na dvanácté jamce ještě Korda zahrála bogey, ale nakonec přidala do skórkarty i dvě birdie, to druhé na osmnáctce, a jakž takž se z problémů dostala. Jejích 76 (+4) znamená sice pokles na průběžné skóre +1, ale na obtížném hřišti, kde jen pět účastnic třetího ženského majoru sezony má mínusové číslo, to znamená dělenou šestou pozici.

Korda svého rozhodnutí nelituje. „Potřebovala jsem do toho vnést víc radosti,“ nastínila, v čem jí zkušený Kanaďan Gilroyed nepomohl. Naopak DelPreteho přítomnost byla užitečná i jinak. „Bavila jsem se, když jsem ho sledovala, jak se moří se vzdálenostmi,“ dodala ještě na přítelovu adresu starší z dcer bývalého československého tenisty.

Petr Korda dělal v době její amatérské kariéry pro Jessicu totéž, co pro čtrnáctiletou sestru Nelly. Ta si vybojovala v kvalifikaci účast na US Open a prošla cutem do finálové části.

.