Korda: Nejsem typická americká dívka

24.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Výkon v prvním kole KIA Classic vyvolal další vlnu zájmu o hru Jessiky Korda. Hned na druhý den navíc Čechoameričanka usvědčila sama sebe z toho, jak sice umí přesně odhadnout, co zrovna výkon na daném hřišti chce, ale jak je obtížné to uskutečnit.

„Zůstat na fairwaji, zůstat na faiwayi,“ odpověděla na otázku, co je klíčové pro úspěch na carlsbadském hřišti. „Rough je tady opravdu hustý a je docela chladno, takže musíte volit delší hole. S delšími holemi není žádoucí dostat se do roughu. Je to zkušenost,“ řekla a hned v dalším dnu touto zkušeností prošla. Rough trefila snad na každé druhé jamce. A o moc líp se jí nevedlo ani v sobotu.

Nedávno dvacetiletá hráčka se rozhovořila nejen o dění na turnaji, ale i obecně. Z jejích odpovědí na tiskové konferenci je znát jisté osobnostní zrání hráčky páté desítky světového žebříčku:

O momentálně stoupající formě: Začala jsem proměňovat víc puttů. Začala jsem se na hřišti víc radovat. Skončila jsem pátá v Gold Coastu na turnaji European Tour, dokážu se udržet v top 20 a vůbec beru všechno kolem sebe jako větší zábavu.

O hráčském zrání po prvních úspěších v loňské sezoně: Už jsem juniorka. Těžko říct, ale jsem taková uvolněnější. Znáte, jak to holky mají. Není zapotřebí se tolik upínat k překročení cutu. Prostě musíte zkusit si golf užít. V prvním roce jsem se opravdu stresovala, ve druhém bylo skvělé, že jsem vyhrála turnaj a mohla si uspořádat program. Pro tento rok ho mám jasný, umět se radovat.

O americké vlaječce na markovátku a Solheim Cupu: Řekla bych, že s cíli přicházejí očekávání. Když se do týmu nedostanu, tak v něm nebudu. Ale znamenalo by to pro mě moc. Opravdu by to bylo skvělé. Je to taková malá připomínka, nikdy se nevzdávat, i když se zdá všechno ztraceno a nic neběží, jak byste chtěli. Když tam putty nepadají, říci si, tak jo, jede se dál. Je to takový památeční předmět, používala jsem ho při Curtis Cupu.

O přerušeném  středoškolském studiu: „Maturovala jsem na fairwayi. Bylo to trochu jiné, ale dá se na to zvyknout.

O životě Evropanky v USA: Nemyslím, že jsem typická americká dívka. Je ve mně něco odlišného. S každým se kamarádím. Je to hlavně zásluhou mých rodičů, hodně lpím na domově. Nepřemýšlím o sobě jako o hvězdě. Podíváte se na Twitter a vidíte tam deset tisíc followerů. Napadne vás: bože, tolik lidí se o vás zajímá? Pro mě je to bláznivé.

O cestování bez otce v roli caddieho: Je dobře, že se o sebe víc starám sama. Musíte vystoupit z ulity a začít rozvíjet vlastní osobnost. Když to lidé přijmou, je to skvělé. Když ne, tak tedy dobrá. Dospěla jsem trochu rychleji.

.