obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Klára Spilková je hráčkou Ladies European Tour

19.12.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

19.12.  Neděle – poslední kolo

Klára Spilková (16) odchovankyně  Erpet Golf Centra a trenéra Pavla Niče získala plnohodnotnou hrací kartu na Ladies European Tour 2011. Po pěti kolech finálové kvalifikace ve španělské La Manga se  nádherným finišem a výsledkem  76,76,72,69,72  (+4) umístila na 9. místě,  čímž získává statut 8a Ladies European Tour, opravňující ji zúčastnit se všech turnajů sezóny 2011 bez omezení. Spilková hodlala přestoupit k profesionálům až za dva roky,  po dovršení osmnáctých narozenin. Urychlí po tomto úspěchu své rozhodnutí?

Zavolali jsme pana Karla Vopičku, prezidenta jejího mateřského klubu a gratulovali k úspěchu jeho hráčky.  Na dotaz, jestli Klára využije této příležotisti k profesionální kariéře  řekl: “ Budeme ji všemožně podporovat, aby se stala největší ikonou českého golfu“.

Její trenér Pavel Nič, kterému jsme k úspěchu jeho svěřenkyně gratulovali nám sdělil: „Je to bomba, sám tomu ještě nevěřím. Být v šestnáti letech v nejvyšší evropské soutěži  je prostě bomba. Klárce také moc gratuluji.“

Gratulujeme této mladé  hráčce k významnému úspěchu a přikládáme videogratulaci dětí z  Erpet Golf Centra.  Stejně jako Klára, která z této líhně nedávno vyšla,  děti dnes hrály obyvklý nedělní turnaj. Určitě je mezi nimi mnoho Klárčiných následovníků.18.12. Sobota – čtvrté kolo

Klára Spilková dnes podala fantastický výkon.  Jediné bogey a pět berdíků znamená na hřišti South Course  69 úderů, tj. čtyři pod par.  Spilková vyskočila o mnoho míst nahoru ve výsledkové listině. Je na 10. pozici.  Spilková spolu s dalšími padesáti hráčkami projde cutem do nedělního, posledního kola. Již tato skutečnost znamená, že získala kartu 9b, s omezenými starty na LET 2011.
Umístí-li po posledním kole do 30. místa získá řádnou hrací kartu na příští ročník Ladies European Tour. Již nyní Kláře gratulujeme.
Kvalifikaci vede Švédka Caroline Hedwall (-7). Z „východních“ hráček cutem neprošly Slovenka Kamasová a Ruska Verchenová.


17.12.  Pátek – třetí kolo

Klára Spilková si ve třetím kole polepšila, hrála 72 ran,  jeden úder nad par North Course a je na parádním 27. místě (+9),  Do posledního kola postoupí první 50 hráček.  V kvalifikaci  suverénně vede Švédka Caroline Hedwall (-6).  

Průchod cutem mezi nejlepších 50 hráček by Spilkové zajistil omezenou hrací kartu 9b na příští rok. Pokud se vejde mezi 30 nejlepší získá plnohodnoutnou kartu 8a s právem bezpodmínečné účasti na turnajích  Ladies European Tour 2011.


16.12.    Čtvrtek – druhé kolo

Klára Spilková je po druhém kole na 49. místě (+8). Dnes hrála stejně jako včera 76 úderů (+3).  Klára měla lepší druhou devítku hřiště South Course. V první devítce hrála čtyři bogey, v druhé už jenom jedno a jednoho berdíka.  Vede Švédka Caroline Hedwall (-5).


15.12.   Středa – 1.kolo

Klára Spilková zahrála první kolo +5. Po první devítce byla +1 když zahrála jedno triple bogey a dva berdíky. V druhé devítce hrála čtyři bogey.  Spilková je po prvním kole na 62. místě.

Vede Řekyně Liebelei Elena Lawrence  s výsledkem -4. O druhé místo (-3)  se dělí Švédka Carolina Hedwall a Španělka Belen Mozo.


Naše nejlepší hráčka Klára Spilková nastoupí v den svých 16. narozenin, ve středu 15. prosince, do prvního z pěti kol závěrečné kvalifikace na Ladies European Tour 2011, nejvyšší evropskou žensou soutěž. O třicet hracích karet bude ve španělské La Manga bojovat  93 hráček z 29 zemí. Po čtvrtém  kole bude  cut pro 50 hráček . První čtyři  kola se hrají na dvou hřištích North a South Curse, poslední kolo se odehraje na South Course.

„Pevněvěřím, že bude mís úspěch. Klára je dobře připravená a je v pohodě. Na turnaji je skvělá atmosféra, je tam méně hráček, než vpředchozí kvalifikaci, “ sdělil nám Klárčin trenér Pavel Nič.

Pokud se Španělsku vyhne sněhová klamita a Klára se umístí mezi prvními třiceti hráčkami, získá status označený jako „8a“; stane se řádnou hráčkou série Ladies european Tour 2011. Pokud se umístí mezi 31. a 50. místem získá status „9b“ s omezeními pro turnajovou účast.

Odkazy:    La Manga GC       Stránky LET