Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klára Spilková je hráčkou Ladies European Tour

19.12.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

19.12.  Neděle – poslední kolo

Klára Spilková (16) odchovankyně  Erpet Golf Centra a trenéra Pavla Niče získala plnohodnotnou hrací kartu na Ladies European Tour 2011. Po pěti kolech finálové kvalifikace ve španělské La Manga se  nádherným finišem a výsledkem  76,76,72,69,72  (+4) umístila na 9. místě,  čímž získává statut 8a Ladies European Tour, opravňující ji zúčastnit se všech turnajů sezóny 2011 bez omezení. Spilková hodlala přestoupit k profesionálům až za dva roky,  po dovršení osmnáctých narozenin. Urychlí po tomto úspěchu své rozhodnutí?

Zavolali jsme pana Karla Vopičku, prezidenta jejího mateřského klubu a gratulovali k úspěchu jeho hráčky.  Na dotaz, jestli Klára využije této příležotisti k profesionální kariéře  řekl: “ Budeme ji všemožně podporovat, aby se stala největší ikonou českého golfu“.

Její trenér Pavel Nič, kterému jsme k úspěchu jeho svěřenkyně gratulovali nám sdělil: „Je to bomba, sám tomu ještě nevěřím. Být v šestnáti letech v nejvyšší evropské soutěži  je prostě bomba. Klárce také moc gratuluji.“

Gratulujeme této mladé  hráčce k významnému úspěchu a přikládáme videogratulaci dětí z  Erpet Golf Centra.  Stejně jako Klára, která z této líhně nedávno vyšla,  děti dnes hrály obyvklý nedělní turnaj. Určitě je mezi nimi mnoho Klárčiných následovníků.18.12. Sobota – čtvrté kolo

Klára Spilková dnes podala fantastický výkon.  Jediné bogey a pět berdíků znamená na hřišti South Course  69 úderů, tj. čtyři pod par.  Spilková vyskočila o mnoho míst nahoru ve výsledkové listině. Je na 10. pozici.  Spilková spolu s dalšími padesáti hráčkami projde cutem do nedělního, posledního kola. Již tato skutečnost znamená, že získala kartu 9b, s omezenými starty na LET 2011.
Umístí-li po posledním kole do 30. místa získá řádnou hrací kartu na příští ročník Ladies European Tour. Již nyní Kláře gratulujeme.
Kvalifikaci vede Švédka Caroline Hedwall (-7). Z „východních“ hráček cutem neprošly Slovenka Kamasová a Ruska Verchenová.


17.12.  Pátek – třetí kolo

Klára Spilková si ve třetím kole polepšila, hrála 72 ran,  jeden úder nad par North Course a je na parádním 27. místě (+9),  Do posledního kola postoupí první 50 hráček.  V kvalifikaci  suverénně vede Švédka Caroline Hedwall (-6).  

Průchod cutem mezi nejlepších 50 hráček by Spilkové zajistil omezenou hrací kartu 9b na příští rok. Pokud se vejde mezi 30 nejlepší získá plnohodnoutnou kartu 8a s právem bezpodmínečné účasti na turnajích  Ladies European Tour 2011.


16.12.    Čtvrtek – druhé kolo

Klára Spilková je po druhém kole na 49. místě (+8). Dnes hrála stejně jako včera 76 úderů (+3).  Klára měla lepší druhou devítku hřiště South Course. V první devítce hrála čtyři bogey, v druhé už jenom jedno a jednoho berdíka.  Vede Švédka Caroline Hedwall (-5).


15.12.   Středa – 1.kolo

Klára Spilková zahrála první kolo +5. Po první devítce byla +1 když zahrála jedno triple bogey a dva berdíky. V druhé devítce hrála čtyři bogey.  Spilková je po prvním kole na 62. místě.

Vede Řekyně Liebelei Elena Lawrence  s výsledkem -4. O druhé místo (-3)  se dělí Švédka Carolina Hedwall a Španělka Belen Mozo.


Naše nejlepší hráčka Klára Spilková nastoupí v den svých 16. narozenin, ve středu 15. prosince, do prvního z pěti kol závěrečné kvalifikace na Ladies European Tour 2011, nejvyšší evropskou žensou soutěž. O třicet hracích karet bude ve španělské La Manga bojovat  93 hráček z 29 zemí. Po čtvrtém  kole bude  cut pro 50 hráček . První čtyři  kola se hrají na dvou hřištích North a South Curse, poslední kolo se odehraje na South Course.

„Pevněvěřím, že bude mís úspěch. Klára je dobře připravená a je v pohodě. Na turnaji je skvělá atmosféra, je tam méně hráček, než vpředchozí kvalifikaci, “ sdělil nám Klárčin trenér Pavel Nič.

Pokud se Španělsku vyhne sněhová klamita a Klára se umístí mezi prvními třiceti hráčkami, získá status označený jako „8a“; stane se řádnou hráčkou série Ladies european Tour 2011. Pokud se umístí mezi 31. a 50. místem získá status „9b“ s omezeními pro turnajovou účast.

Odkazy:    La Manga GC       Stránky LET