Klára Spilková ve Švýcarsku – den čtvrtý, poslední

18.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Neděle – 3. a poslední  kolo
Česká hráčka Klára Spilková po výsledcích 69,74,73 (E) obsadila 54. místo.  V turnaji s nejlepším možným obsazením, smáčeným deštěm a zkráceným na tři kola, je to velmi dobrý výsledek.  Za ní zůstaly takové hráčky jakými jsou  Popov, Friberg, Lindberg, Wikstrom,  Skarpnord, Kamasová, Elosegui, Caudal, Schaeffer, Bourdy.  Spilková soustředěným výkonem  prolomila smůlu prosledních tří turnajů, ve kterých neprošla cutem.

„Jsem ráda, že jsem prošla cutem na nejlepším turnaji sezóny.  Škoda, že se hrála jenom tři kola. Hrálo se za různého počasí, jeden den pršelo, druhý den zas byla ráno zima a pak celý den slunce a horko.  Bylo to docela náročné. Chtěla jsem v posledním kole samozřejmě hrát -10, ale nepadaly mi tam putty,“  žertuje Spilková do telefonu. „Bavilo mě to, libílo se mi tady  a moc jsme si to tady s Anetou užili.“ uzavírá česká hráčka.

V turnaji zvítězila Italka Diana Luna (-13). Na druhém místě se seřadili obhájkyně Lee-Anne Pace, Kristie Smith a Sophie Giquel-Betan.
Další umístění:  5. Brewerton, Reid  (-10),  7. Hedwall, Koch (-9),   12. Garrett, Simon, Davies (-7),   21. Parker, Boeljon (-6), 42. Ciganda (-3).

Neděle – 2. kolo
V neděli dopoledne se od půl osmé  dohrávalo druhé kolo. Klára došla šest jamek a skore 69,74 ( -1) zamenalo, že se Klára vešla nachlup do cutu a postoupila do 3. kola.  Odstartovala ve 13:05 ve flighru s Dánkou Vedel a skotskou hráčkou Booth.

Green a bunker jamky č. 15


Sobota –  dohrávka 2. kola odložena na neděli
Hustý déšť neustal celé sobotní dopoledne a prší dále. Dohrávka druhého kola byla přesunuta na neděli v 7:30 a celý turnaj byl  zkrácen na tři kola, stejně jako minulý rok.


Carin Coch a Klára Spilková

 

 

 

 

Pátek – 2. kolo

První devítku došla Spilková +2 (celkem -1) a je na hranici předpokládaného cutu. Hra byla pro déšť přerušena. Klára přerušila na 12. jamce hry (startovala od 10. jamky,  přerušila tedy na 3. jamce hřiště). 
Kolo se bude dohrávat  zítra od půl osmé.
Lídrem v klubovně je Švédka Carin Coch (-9), kapitánka Kláry Spilkové na Junior Solheim Cupu 2009 v americké Auroře.
Zatímco Klára má reálnou naději na postup do dalších kol, cutem určitě neprojdou Skarpnord, Kamasová, Elosegui, Caudal, Bourdy nebo. Hudson.

 

Spilková Locarno 1. kolo

čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala ve velikém stylu. První devítku s jedním birdie druhou se dvěmi birdie, celkem -3, což zmanená v této konkurenci velmi pěkné 20. dělené místo.
Pozici dělí Spilková s Laurou Davies, Dianou Luna a soupeřkou z amatérských dob Lucií André.
Druhé kolo začíná pro Kláru v pátek ve 12:40. kdy startuje opět  s Finkou Kuosa a Američankou Phillipps.

 

 

 

Klára Spilková

Další turnaj profesionální Ladies European Tour, Deutsche Bank Ladies Swiss Open začíná dnes pro Kláru Spilkovou ve švýcarském Locarnu. V posledních třech turnajích Klára neprošla cutem a bude to mít těžké i ve zde. Na startu opět stojí celá evropská špička, z první dvacítky žebříčku nechybí žádná z hráček.   Do prvního kola Klára vyrazila dnes v 8:10 s Finkou Kuosa a Američankou Phillipps.

Hraje se na hřišti Golf Gerre Losone s parem 72 a délkou 5 730 metrů.
Dotace turnaje je 525 tis. eur (12,7 mil. korun českých) je z těch vyšších  a vítězce připadne 78 750 eur (1,9 mil. korun českých).

Odkazy:Stránky hřiště … Satelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček

foto © Tristan Jones, Antonín Krčmář, Ivan Paggio

.