LET – Klára Spilková ve Švédsku

09.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková - poslední kolo

LET – The Helsingborg Open, Helsinborg, Skane, Švédsko
(5. – 8.9.2013)

Neděle – poslední kolo
Poslední kolo Helsingborg Open se Spilkové vyloženě nepovedlo. Sedm bogey a jedno double bogey představují 81 ran, nejhorší výsledek kola za poslední dvě sezóny. Celkové skore 300 úderů (+12) odesílá českou hráčku na 57. místo výsledkové listiny.
Zvítězila Australanka Rebecca Artis (-8). Na druhé místě skončila domácí hráčka Caroline Hedwall (-7). Třetí místo získala Francouzka Valentine Derey (-5).

„Dnešek byl po všech stránkách nevydařený a do toho jsem ještě hodně nastydla. Nyní odjíždíme do Kodaně a zítra se vracíme domů, kde se budu léčit a ležet v učení,“ napsala ze Švédska Spilková.

Za 57. místo obdrží Spilková odměnu 813 Eur, zhruba 20.000 českých korun. V žebříčku LET ustoupila na 32. místo. Dalším turnajem na programu české hráčky je Lacoste Ladies Open de France, který se koná za tři týdny ve Francii.

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Česká hráčka zapsala druhý výsledek v plusových číslech. Ne tak výrazně nad parem jako v pátek, ale přece: 74 ran (+2). Začala z desátého odpaliště a její úmysl zlepšit se dostal trhlinu na tříparové jamce číslo 14, kde zapsala double bogey. Vzápětí prosté bogey a ještě jedno na jedničce. Až v závěru svého denního programu předvedla Spilková dvě birdie a výsledek částečně zkorigovala. 
Po třech kolech je Spilková na 27. místě (+3), které dělí se spoluhráčkou z flightu Švédkou Vivou Schlasberg. Vede domácí hráčka Caroline Hedwall (-10). Na druhé pozici (-6) přenocují Jihoafričanka Lee-Anne Pace a Francouzka Valentine Derey.
Další umístění: 6. I.K.Kim (-4), 14.Hjort, Nocera (E),  20. Davies (+1), 27. Skarpnord (+3), 32. Alfredson (+4), 41. Vedel (+5), 61. Koch (+9), 66. Schaeffer (+11).

„Dnes se vítr trochu uklidnil. První devítka se mi moc nepovedla, ale druha už byla lepší. Určitě jsem mnohem lépe puttovala než včera, ale zase jsem netrefila tolik greenů,“ píše ze Švédska Spilková.

Do nedělního finálového kola nastoupí Spilková ve flightu se Švédkou Linou Blomqvist a Angličankou Holy Clyburn v 10:05 hodin.

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková Helsingborg - 2.kolo

Pátek – 2. kolo
Spilková dnes sáhla do druhé kapsy, kde má schované slabší výkony. Druhé kolo  hrála o devět  ran hůře a ze třetí pozice se odsunula na 28. místo (+1). Díky náskoku z prvního kola však snadno projde cutem a v dalších kolech může napravovat.  
Do čela turnaje se vysunula Francouzka  Valentine Derey (-8). O druhou příčku (-7) se dělí Lee-Anne Pace a I.K.Kim.
Další pořadí: 5. C.Hedwall (-5), 9. Nocera (-3), 12. Simon (-2),  Trish Johnson (-1), 28. Davies (+1), 39. Skarpnord (+2), 44. Alfredsson (+3).
Cutem neprošly: Keating, Reid, Lindner, Balikoeva, Christina Kim.

„Dnes byl hodně větrný den. Měla jsme dobré dlouhé rány i krátkou hru, ale zradilo mě puttování. Na to, že jsem trefila čtrnáct fervejí a čtrnáct greenů, jsem měla hodně puttů. Hlavně dlouhé putty. Věřím, že to zítra bude lepší,“ píše ze Švédska nespokojená Spilková.

V sobotu jde Spilková ve flightu s Angličankou Laurou Davies a Švédkou Vivou Schlasberg. Startují v 10:00 hodin.

Top 10 druhého kola:

 


Klára Spilková - 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Vynikající závěr v podobě birdie na jamkách 17 a 18 vynesl Kláru Spilkovou na dělené třetí místo prvního kola. Česká profesionálka hrála 68 ran (-4), stejně jako šest konkurentek, mezi nimi některé zvučných jmen jako Gwladys Nocera či Jade Schaeffer.  Lepší výsledek než Spilková makí jen I.K. Kim z Jižní Koreje, jež se do čela leaderboardu usadila se skóre 65 (-7) a na druhém místě domácí hráčka Pernila Lindberg (-6).
Úvodní bogey ze čtyřparové jedničky Spilkovou přibrzdilo, ale nezastavilo. Už na pětiparu číslo 3 se vrátila na even par a po osmi jamkách už byla v mínusu. Druhé bogey zapsala na třináctce, i s ním je ale její vstup do turnaje velmi nadějný.

„Dneska bylo pěkné počasí, hrála jsem vyrovnaný golf. Jediné dvě bogey mě dnes potrápily a to hned na první jamce, kde jsem zahrála míček do dvou bunkeru a pak na 13.jamce, kde jsem zahrála trojputt. Jinak jsem skvěle zakončila dvěma berdíky na posledních jamkách.  A ten na 18.jamce teda byl:) zahrála jsem totiž chipp-in, “ napsala čtenářům Golf.cz z Helsingborgu spokojená Spilková.

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková - Helsinborg

Středa – den před turnajem
V úterý večer absolvovaly hráčky slavnostní zahajovací večer. Dnes se hrál pro-am, kterého se Spilková neúčastnila. Dnešek věnovala tréninku a přípravě na zítřejší první kolo.
První dvě kola půjde ve flightu s Finkou Ursulou Wikstrom a Francouzkou Jade Schaeffer.
Ve čtvrtek startují v 9:00, v pátek ve 13:30.


Klára Spilková

Úterý – dva dny před turnajem

Spilková se svojí asistentkou a zároveň kedíkem Monikou Dvořákovou šly dnes cvičné kolo.

„Dneska tu bylo krásné počasí, na rozdíl od včerejšího dne, kdy pršelo. Hřiště se mi moc líbí, dnes jsme šly cvičné kolo. Hřiště se tváří jako links, ale je spíše parkové. Některé jamky jsou obseté stromy, někde je hodně vody a někde jsou jamky zase hodně otevřené. Celkově je hřiště docela dlouhé, hlavně kvůli přechodům. Ve středu se hraje pro-am, kterého se neúčastním. Budu trénovat a pak si dojdu na masáž,“ informuje z Helsinborgu Spilková.Klára Spilková

Česká profesionálka Klára Spilková se ve Švédsku účastní jedenáctého turnaje své třetí, velmi úspěšné profesionální sezóny. V deseti letošních turnajích osmkrát prošla cutem a na prémiích již získala 41.420 eur. To je něco málo přes milion českých korun, tedy již téměř dvakrát tolik, kolik v loňské sezóně. 
Helsingborg Open je dobře obsazen. Hrají Caroline Hedwall, Reid, Pace, Nocera, Davies, Skarpnord. Alfredsson, Gustafson, Vedel, Lindner, Booth, Parker, Koch, Parmlid. Domácí hráčky si nebudou chtít nechat titul odvézt.

Lesnaté, padesátičtyř jamkové hřiště Vasatorps patří k nejkrásnějším v Evropě. Mistrovská osmnáctka TC Course má par 72 a délku 5.700 metrů z dámských žlutých odpališť.

Dotace turnaje je 250.000 eur, zhruba 6,5 milionu českých korun.

Spilková vstupuje do turnaje z 27. pozice žebříčku LET.


Odkazy: … Vasatorps GKHřiště na satelitní mapěStránky turnaje …. Order of Merit Stránky Kláry Spilkovéspilkova.golf.cz


.