Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klára Spilková na 38. místě ve Španělsku

17.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková zopakovala výkon 73 ran jako ve třetím kole a obsadila dělené 38. místo s celkovým skóre +7. Stejně jako ona skončila Laura Davies, se kterou šla Češka dvě kola před týdnem na Prague Golf Masters. Spilková měla na lepší umístění, to by ale nesmělo být 11. a 12. jamky, na nichž sérií double-bogey (trojpar) – bogey (čtyřpar) tuzemská hráčka v pořadí klesla.  Za 38. místo Klára Spilková získala do money listu 2 305 eur. „Hřiště je opravdu těžké a mnoho holek si tu v některých dnech vylámalo zuby. Zpočátku jsem z něj byla také trochu rozpačitá, ale pak jsem si zvykla a na závěr se mi už docela i líbilo,“ vylíčila Spilková.
Zvítězila Angličanka Melissa Reid (-8), které patří vítězná prémie 52 500 eur. „Je to mé druhé vítězství v sezoně, což je evidentně dobrá příprava na Solheim Cup,“ připomněla reprezentaktka Evropy nadcházející duel proti týmu USA. V pondělí jí bude čtyřiadvacet let, ale na narozeninové radovánky nemá čas. „Jsem strašně šťastná holka a asi si v letadle dám pár piv, ale čeká nás těžký týden, takže se moc slavit nebude,“ potvrdila Reid.
Na druhém místě se seřadily tři hráčky – domácí Tania Elosegui, Jihoafričanka Lee-Anne Pace a Američanka Beth Allen. Všem scházela jedna rána na vítězku turnaje.
Další pořadí: 5. Luna, Zorzi, Wickström (-5), 17. Brewerton (+1), 21. Masson (+2), 38. Spilková, L. Davies, Simon (+7), 56. Hedwall (+10), 69. Kamasová (+17).

 

Sobota  – 3. kolo
Spilková hrála opět dobře (+1, celkem +6), jenom o ránu hůř než vedoucí hráčka Beth Allen, která došla v paru. Američanka si udržela skóre -7, což k samostatnému vedení stačí, protože Španělka Tania Elosegui, jak si ostatně sama předpověděla, daleko zaostala za svými výkony ze základních dvou kol a klesla na dělenou sedmou příčku.
„Jsem unešená. Čekala jsem, že na vedení budu muset zahrát něco pod par, ale i tak jsem šťastná,“ uvedla Allen.
Pro Spilkovou její výkon znamená, že půjde do čtvrtého kola ze 48. pozice (+6).  Nejlepší výsledek kola, 69 ran, donesla Italka Zorzi. Vedoucí hráčka žebříčku Švédka Hedwall zahrála 75 ran a figuruje na 30. místě (+3), ikona evropského ženského golfu  Laura Davies dokonce 77 ran a je o ránu za Spilkovou na 53. pozici.
Další pořadí: 2. Reid, Pace, Wikström (-6),  7. Luna (-4),   16. Brewerton, Simon (E),  24. Masson (+2), 30. Hedwall (+3), 48. Spilková (+6), 53. L. Davies (+7), 68. Kamasová  (+10).

 

Pátek –  2. kolo
Klára Spilková se ve druhém kole zlepšila o pět úderů, hrála v paru (72, +5) a  nachlup se vešla do cutu, stejně jako Slovenka Zuzana Kamasová, která naopak po slibném čtvrtečním začátku zahrála hůř a zachránila se až skrze dvě birdie na jamkách 14 a 16.
Spilkové se podařilo zahrát o birdie víc (v pátek tři) a eliminovala počet ran navíc. Ačkoli i tentokrát hyzdí její skórkartu jedno double bogey, a to pro změnu na čtyřparové dvanáctce.
Cutem neprošla  vítězka z Albatrossu Francouzka Jade Schaeffer, která tentokrát za Spilkovou zaostala o tři údery.
Vede Španělka Tania Elosegui (-11) před dvojicí Beth Allen a Lee-Anne Pace (-7). Domácí hráčka se ve druhém kole vyvarovala chyb a vcelku rovnoměrně rozložila svých sedm birdie. „Hrála jsem mnohem konsistentněji než včera a také greeny běhaly o něco lépe,“ chválila se Elosegui, ale hned zavrhla roli favoritky: „Jsem ráda, že vedu, ale v tuto chvíli vůbec nemyslím na vítězství.“ Rodačka z baskického San Sebastianu, tedy města dost vzdáleného na to, aby se v andaluské Marbelle cítila jako doma, si letos vedla nejlépe na ženském German Open, kde obsadila sedmé místo.
Další pořadí: 6. Reid (-4), 9. Luna (-3),  25. Masson, Hedwall (E), 37. L. Davies (+2), 61. Spilková, Kamasová (+5). Cutem neprošly: Greciet, Sandolo, Schaeffer, Parker, Afonso, Alonso.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková odstartovala ve 13:50 místního času  ve flightu s Carmen Alonso a Louisou Stahle. Hrála pět bogey, dva berdíky a jedno double bogey, celkem 77 úderů (+5), což stačí až na pozici v deváté desítce.
Nejlíp začala Becky Brewerton, jejíž skóre 67 ran (-5) znamená vedení. Velšanka zapsala osm birdie a tři bogey, velice zajímavá je zejména druhá devítka, na níž má vedoucí golfistka šest birdie, z toho čtyři za sebou mezi jamkami 10 a 13. „Na posledních turnajích jsem měla vždy dvě nebo tři dobrá kola a jedno špatné. Ani dnes jsem se necítila zvlášť dobře na odpalech, ale víte jak to je – nevadí to, když se vám daří s putterem. A to se dnes stalo,“ popsala Brewerton své pocity.
O druhé místo se s odstupem jednoho úderu dělí trojice Liebelei Elena Lawrence (nováček evropské profisérie z Lucemburska, narozená v Řecku), Lee-Anne Pace z Jižní Afriky (loňská vítězka finančního žebříčku Ladies European Tour), Tanja Elósegui ze Španělska (dobrá znalkyně místního hřiště).
Dobře začala Slovenka Zuzana Kamasová, jíž se v poslední době nedařilo. Po své první devítce (začínala na desátém odpališti) sice byla už na průběžné bilanci -2, ale  i even par po dvou bogey je solidní start a znamená průběžné 21. místo.
Vítězka z Albatrossu Francouzka Jade Schaeffer si nevedla dobře, v prvním kole donesla plných 80 úderů a je zatím na chvostu výsledkové tabulky.
Další pořadí: 10. Hedwall, Luna, Reid (-1), 20. Wessberg, Kamasová (E), 33. Masson (+1), 47. L. Davies (+2), 85. Spilková (+5), 95. Afonso (+6), 123. Parker (+11).


Po velkém úspěchu na Prague Golf Masters se česká profesionálka Klára Spilková vypravila do Španělska na Open de Espaňa Femenino.  Zde se znovu utká s hráčkami, se kterými hrála na Pragu Golf Masters.  K nim přibudou druhá hráčka žebříčku Švédka Carolline Hedwall, třetí Angličanka Melissa Reid a další, které Albatross vynechaly.  Stejně jako v Praze budou i v  La Quintě chybět Petterssen a Boeljon.  
Na domácí půdě Spilková dokázala, že se umí prosadit a s evropskými  hráčkami umí hrát rovnocennou partii.

Spilková má letos za sebou devět turnajů. Je na 71. místě finančního Henderson žebříčku s výdělkem 21.594 3 eur.  Z devíti turnajů  má průměrmý výsledek 73,67  ran, s průměrnou odchylkou od paru +1,5 úderu.
Open de Espaňa hraje se svým kedíkem Anetou Zárubovou.

Odkazy: … La Quinta GCHřiště na sat mapěMoney List …  Stránky Kláry Spilkové

foto © Tristan Jones a Ivan Paggio