Klára Spilková na 38. místě ve Španělsku

17.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková zopakovala výkon 73 ran jako ve třetím kole a obsadila dělené 38. místo s celkovým skóre +7. Stejně jako ona skončila Laura Davies, se kterou šla Češka dvě kola před týdnem na Prague Golf Masters. Spilková měla na lepší umístění, to by ale nesmělo být 11. a 12. jamky, na nichž sérií double-bogey (trojpar) – bogey (čtyřpar) tuzemská hráčka v pořadí klesla.  Za 38. místo Klára Spilková získala do money listu 2 305 eur. „Hřiště je opravdu těžké a mnoho holek si tu v některých dnech vylámalo zuby. Zpočátku jsem z něj byla také trochu rozpačitá, ale pak jsem si zvykla a na závěr se mi už docela i líbilo,“ vylíčila Spilková.
Zvítězila Angličanka Melissa Reid (-8), které patří vítězná prémie 52 500 eur. „Je to mé druhé vítězství v sezoně, což je evidentně dobrá příprava na Solheim Cup,“ připomněla reprezentaktka Evropy nadcházející duel proti týmu USA. V pondělí jí bude čtyřiadvacet let, ale na narozeninové radovánky nemá čas. „Jsem strašně šťastná holka a asi si v letadle dám pár piv, ale čeká nás těžký týden, takže se moc slavit nebude,“ potvrdila Reid.
Na druhém místě se seřadily tři hráčky – domácí Tania Elosegui, Jihoafričanka Lee-Anne Pace a Američanka Beth Allen. Všem scházela jedna rána na vítězku turnaje.
Další pořadí: 5. Luna, Zorzi, Wickström (-5), 17. Brewerton (+1), 21. Masson (+2), 38. Spilková, L. Davies, Simon (+7), 56. Hedwall (+10), 69. Kamasová (+17).

 

Sobota  – 3. kolo
Spilková hrála opět dobře (+1, celkem +6), jenom o ránu hůř než vedoucí hráčka Beth Allen, která došla v paru. Američanka si udržela skóre -7, což k samostatnému vedení stačí, protože Španělka Tania Elosegui, jak si ostatně sama předpověděla, daleko zaostala za svými výkony ze základních dvou kol a klesla na dělenou sedmou příčku.
„Jsem unešená. Čekala jsem, že na vedení budu muset zahrát něco pod par, ale i tak jsem šťastná,“ uvedla Allen.
Pro Spilkovou její výkon znamená, že půjde do čtvrtého kola ze 48. pozice (+6).  Nejlepší výsledek kola, 69 ran, donesla Italka Zorzi. Vedoucí hráčka žebříčku Švédka Hedwall zahrála 75 ran a figuruje na 30. místě (+3), ikona evropského ženského golfu  Laura Davies dokonce 77 ran a je o ránu za Spilkovou na 53. pozici.
Další pořadí: 2. Reid, Pace, Wikström (-6),  7. Luna (-4),   16. Brewerton, Simon (E),  24. Masson (+2), 30. Hedwall (+3), 48. Spilková (+6), 53. L. Davies (+7), 68. Kamasová  (+10).

 

Pátek –  2. kolo
Klára Spilková se ve druhém kole zlepšila o pět úderů, hrála v paru (72, +5) a  nachlup se vešla do cutu, stejně jako Slovenka Zuzana Kamasová, která naopak po slibném čtvrtečním začátku zahrála hůř a zachránila se až skrze dvě birdie na jamkách 14 a 16.
Spilkové se podařilo zahrát o birdie víc (v pátek tři) a eliminovala počet ran navíc. Ačkoli i tentokrát hyzdí její skórkartu jedno double bogey, a to pro změnu na čtyřparové dvanáctce.
Cutem neprošla  vítězka z Albatrossu Francouzka Jade Schaeffer, která tentokrát za Spilkovou zaostala o tři údery.
Vede Španělka Tania Elosegui (-11) před dvojicí Beth Allen a Lee-Anne Pace (-7). Domácí hráčka se ve druhém kole vyvarovala chyb a vcelku rovnoměrně rozložila svých sedm birdie. „Hrála jsem mnohem konsistentněji než včera a také greeny běhaly o něco lépe,“ chválila se Elosegui, ale hned zavrhla roli favoritky: „Jsem ráda, že vedu, ale v tuto chvíli vůbec nemyslím na vítězství.“ Rodačka z baskického San Sebastianu, tedy města dost vzdáleného na to, aby se v andaluské Marbelle cítila jako doma, si letos vedla nejlépe na ženském German Open, kde obsadila sedmé místo.
Další pořadí: 6. Reid (-4), 9. Luna (-3),  25. Masson, Hedwall (E), 37. L. Davies (+2), 61. Spilková, Kamasová (+5). Cutem neprošly: Greciet, Sandolo, Schaeffer, Parker, Afonso, Alonso.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková odstartovala ve 13:50 místního času  ve flightu s Carmen Alonso a Louisou Stahle. Hrála pět bogey, dva berdíky a jedno double bogey, celkem 77 úderů (+5), což stačí až na pozici v deváté desítce.
Nejlíp začala Becky Brewerton, jejíž skóre 67 ran (-5) znamená vedení. Velšanka zapsala osm birdie a tři bogey, velice zajímavá je zejména druhá devítka, na níž má vedoucí golfistka šest birdie, z toho čtyři za sebou mezi jamkami 10 a 13. „Na posledních turnajích jsem měla vždy dvě nebo tři dobrá kola a jedno špatné. Ani dnes jsem se necítila zvlášť dobře na odpalech, ale víte jak to je – nevadí to, když se vám daří s putterem. A to se dnes stalo,“ popsala Brewerton své pocity.
O druhé místo se s odstupem jednoho úderu dělí trojice Liebelei Elena Lawrence (nováček evropské profisérie z Lucemburska, narozená v Řecku), Lee-Anne Pace z Jižní Afriky (loňská vítězka finančního žebříčku Ladies European Tour), Tanja Elósegui ze Španělska (dobrá znalkyně místního hřiště).
Dobře začala Slovenka Zuzana Kamasová, jíž se v poslední době nedařilo. Po své první devítce (začínala na desátém odpališti) sice byla už na průběžné bilanci -2, ale  i even par po dvou bogey je solidní start a znamená průběžné 21. místo.
Vítězka z Albatrossu Francouzka Jade Schaeffer si nevedla dobře, v prvním kole donesla plných 80 úderů a je zatím na chvostu výsledkové tabulky.
Další pořadí: 10. Hedwall, Luna, Reid (-1), 20. Wessberg, Kamasová (E), 33. Masson (+1), 47. L. Davies (+2), 85. Spilková (+5), 95. Afonso (+6), 123. Parker (+11).


Po velkém úspěchu na Prague Golf Masters se česká profesionálka Klára Spilková vypravila do Španělska na Open de Espaňa Femenino.  Zde se znovu utká s hráčkami, se kterými hrála na Pragu Golf Masters.  K nim přibudou druhá hráčka žebříčku Švédka Carolline Hedwall, třetí Angličanka Melissa Reid a další, které Albatross vynechaly.  Stejně jako v Praze budou i v  La Quintě chybět Petterssen a Boeljon.  
Na domácí půdě Spilková dokázala, že se umí prosadit a s evropskými  hráčkami umí hrát rovnocennou partii.

Spilková má letos za sebou devět turnajů. Je na 71. místě finančního Henderson žebříčku s výdělkem 21.594 3 eur.  Z devíti turnajů  má průměrmý výsledek 73,67  ran, s průměrnou odchylkou od paru +1,5 úderu.
Open de Espaňa hraje se svým kedíkem Anetou Zárubovou.

Odkazy: … La Quinta GCHřiště na sat mapěMoney List …  Stránky Kláry Spilkové

foto © Tristan Jones a Ivan Paggio