LET – Klára Spilková ve Skotsku

01.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková - 3. kolo

Ladies European Tour – Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open, North Berwick
(30.8. – 1.9.2013, časový posun: -1 hodina)

 

Neděle – poslední kolo
Spilkové se nedařilo v první devítce,  ve které zahrála čtyři bogey a jedno triple bogey. V druhé devítce však dotahovala, hrála tři birdie a jediné bogey a srovnala výsledek kola na 77 ran (+5) a umístila se na velmi pěkném 12. místě (+5). Je to její letos čtvrté nejlepší umístění. Získala prémii 3.475 eur, zhruba 90 tisíc českých korun. Na stejném místě se umístila vítězka z Dýšiny Ann Kathrin Lindner. 
Zvítězila domácí hráčka Catriona Matthew (-8) před Angličankami Hannah Burke (-6) a Holly Clyburn (+2).
Další umístění: 4. Booth (+3), Keating (+5), 12. Lindner (+5), 21. Pace, Simon (+7), 34. Nocera, Koch (+9),  47. Skarpnord (+13).

„Dnešní kolo bylo celkem zajímavé. Prvních sedm jamek se vůbec nedařilo podle mých představ. Zahrála jsem čtyři bogey a jedno triple bogey. Potom jsem přepnula svojí hlavu a tělo a začala jsem hrát dobrý golf. Druhou devítku, kterou jsem každý předchozí den hrála na par, jsem dnes zahrála -2. Dnes jsme se všechny celý den potýkaly se silným větrem. Bylo to náročné, čemuž odpovídají dnešní výsledky většiny hráček  I tak jsem s výsledkem spokojena, byl to dobrá průprava na příští týden ve Švédsku.  Tři dny jsme hrály ve formátu pro-am. Já jsem hrála s velmi šikovným a vtipným pánem jménem Crampl. Jako tým jsme skončili na dobré pozici,“ napsala z Berwicku Klára Spilková čtenářům Golf.cz.

Úspěšným turnajem si Spilková polepšila o další tři příčky žebříčku. Nyní je na 27. místě Order of Merit LET.
Ze Skotska cestuje naše nejlepší hráčka do švédského Helsingborgu, kde se od čtvrtka 5. do neděle 8. září koná čtyřkolový The Helsingborg Open.

Konečné Top 10:

 

Klára Spilková - 2. kolo

Sobota 2. kolo
Tři bogey, jedno birdie, celkem 74, dvě rány nad par, je bilance druhého kola Kláry Spilkové na Scottish Open. Výsledek posouvá českou hráčku na osmou příčku pořadí (E).  Vede domácí hráčka Catriona Matthew(-6). O druhé místo (-3) se dělí Angličanka Liz Young s Francouzkou Anne-Lise Caudall.
Další umístění: 10. Simon (+1), 13. Booth, Kirkland (+2),  24. Pace, Schaeffer, Parmlid (+4), 38. Luna (+6), 43. Skarpnord, Nocera, Montgomery, Parker (+7), 50. Vedel (+8).
Cutem neprošly: Reid,  Elosegui.

„Dnešek byl velmi větrný den, nepodařilo se umísťovat rány driverem a na green tak , jak jsem si představovala. I tak je to solidní výsledek a mám dobrou výchozí pozici do posledního kola,“ napsala ze Skotska spokojená Spilková.
V neděli startuje Spilková ve 12:00 našeho času ve flightu s Australankou Stephanie Na.

Top 10 druhého kola:

 

Klára spilková - 1. kolo

Pátek – 1. kolo 
Klára Spilková začala ve Skotsku velmi dobře. Laťku už má nastavenou hodně vysoko. Zahrála čtyři birdie a dvě bogey, dvě rány pod par, 70 úderů. Po prvním kole je na  skvělém 5. místě.
Se skore -4 vede Francouzka Cassandra Kirkland. Mezi Kirkland a Spilkovou jsou na druhé pozici  Trish Johnson, Lee-Anne Pace a Anne -Lise Caudal se skore -3.
Další pozice: 8. Parker, Matthew (-1), 19. Booth (+1),  26. Blomqvist (+2), 40. Vedel, Keating, Nocera, Schaeffer (+3), 51. Reid (+5), 58. Skarpnord (+6).

„Dneska to bylo moc fajn. První devítku jsem hrála -3 a spadly mi tam hodně dlouhé putty. Na druhé devítce začalo velmi foukat a tak bylo mnohem těžší skórovat. Přesto jsem s výsledkem velmi spokojena a těším se na zítřek,“ popisuje dnešní den ve Skotsku naše naše nejlepší hráčka.

Po druhém kole bude proveden cut pro 50 hráček a dělená místa. Zatím je na hodnotě +4.
V sobotu startuje Spilková opět s Florentynou Parker a dvěma amatéry ve 13 hodin našeho času.

Top 10 prvního kola:

Klára Spilková


Středa – dva dny před turnajem
Spilková dorazila na místo v úterý a odpoledne již byla trénovat.
„Dneska jsem byla hrát cvičné kolo, 18 jamek. Hřiště vypadá velmi hezky. Některé jamky jsou obklopeny stromy a některé jsou otevřené, kde to hodně fouká, takže pravý links. Myslím, že nejtěžší bude se vypořádat s větrem. Po hře jsem byla na masáži, pak se protáhnout v posilovně a pak zrelaxovat v místním, velice krásném Spa. Ve čtvrtek si obejdu ještě devět jamek a pak půjdu trénovat. Už se moc těším na pátek. Turnaj je specifický tím, že ostrá kola hrají dvě profesionálky a dva amatéři, koná se to jako  třídenní pro-am, ale pro hráčky LET se bude počítat jako normální turnaj,“ informuje z North Berwicku naše nejlepší hráčka.

První dvě kola půjde ve flightu s Angličankou Florentynou Parker. V pátek startují v 7:50 a v sobotu v 12:0 místního času. U nás v tu dobu bude o hodinu víc.Česká profesionálka Klára Spilková se po krátkém čase vrací do Skotska. Tento víkend bude hrát 30 kilometrů vzdušnou čarou jižně od St Andrews, kde se před třemi týdny účastnila British Open.

Startovní pole je silné, hrají Reid, Pace, Matthew, Nocera, Skarpnord, Parker, Keating, Booth. Laura Davies dala přednost LPGA Safeway Classic v americkém Oregonu. Hřiště Archerfield Links leží na břehu zálivu Firth of Forth v Severním moři, severovýchodně od Edinburghu. Hraje se na osmnáctce Fidra s parem 72 a délkou 6 398 metrů. Dotace turnaje je 220 000 eur, v přepočtu 5,6 milionu českých korun. Loni se skotské mistrovství hrálo v květnovém termínu a zvítězila domácí hráčka Carly Booth.

Spilková vstupuje do turnaje z 30. místa žebříčku LET. Minulý rok se Ladies Scottish Open nezúčastnila.

 

Odkazy: … Archerfield LinksHřiště na sdatelitní mapěStránky turnaje Stránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry Spilkové … spilkova.golf.cz

 

.