Spilková ve Francii neprošla cutem. Zvítězila Johnson, ale ta druhá

02.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – finálové kolo
Vítězkou se stala Angličanka Felicity Johnson, která porazila v play-off Italku Dianu Luna. V základní části turnaje dosáhly obě výsledku 14 ran pod par. Krátkovlasá zrzka zahrála na první přidané jamce par, zatímco její dlouhovlasá plavá soupeřka chybovala hned v úvodu, protože nenašla míč z prvního drivu. Přesto ještě měla šanci, protože Johnson nejprve trefila fervejový bunker a vyhrála se z něj do ne zrovna komfortní pozice před ostrovní green. Přihrávku na něj i dva putty však nakonec rodačka z Halesowenu nedaleko Birminghamu zvládla. „Asi to nebyl ten nejlepší golf z celého dne, ale po tak dlouhé cestě jsem ráda dorazila do vítězného cíle,“ smála se Angličanka. Zato Luna měla důvod kroutit hlavou. Loni na stejném turnaji prohrála titul v play-off a její přemožitelka se jmenovala Johnson a taky byla z Anglie. Jen to byla zcela jiná hráčka křestním jménem Trish, jež letos skončila na dělené 38. pozici. Italka se přiznala, že si v play-off příliš neveřila: „Nemám tenhle odpal ráda, potýkala jsem se s ním po celý turnaj,“ uvedla k začátku osmnácté pětiparové jamky, vybrané pro rozstřel. K němu nemuselo dojít, kdyby Luna předtím na greenu téže jamky ještě v regulérním kole proměnila asi šestimetrový putt do birdie. Nestalo se a pak už to s ní šlo z kopce. „Když nenajdete balon, není to smůla, prostě hrajete špatně. A to já jsem hrála po celé kolo,“ dodala poražená.
Další pořadí: 3. Blomqvist (-13), 12.Michl (-9), 13. Parker (-8), 18. L. Davies (-6), 21. Brewerton, Nocera (-5), 38. Hedwall, Afonso, T. Johnson (-1).

Sobota – 3. kolo
Blonďatou Rakušanku Stefanii Michl dostihla blonďatá Italka Diana Luna a obě se s průběžným skóre 12 ran pod par dělí o vedení. Prvně jmenovaná zahrála sice double bogey na tříparové dvojce, ale denní skóre zachránila na 69 ran (-3). „Celý den jsem se potýkala se švihem, jsem totálně vyždímaná,“ svěřila se Michl. Její konkurentka zahrála kolo o dvě rány líp, pouze s jedním bogey. „Vžydcky jsem si počkala na správný čas, postupovala jsem velmi pomalu. Jsem spokojena s tím, jak jsem si počínala na hřišti, zasáhla jsem v regulaci osmnáct greenů,“ upozornila Luna.¨
Další pořadí: 3. Ruuttila (-11), 4. Kirkland (-10), 7. Parker (-8), 11. L. Davies (-7), 31. Hedwall, Brewerton (-2).

Pátek – 2.kolo
Lacoste Ladies Open de France v Paříži vede po dvou kolech Rakušanka Stephanie Michl (-9). Češka Klára Spilková neprošla cutem. V prvním kole hrála 77 ran, pět nad par. Ve druhém se podstatně zlepšila, ale ztrátu již nedohnala. Ještě na 3. jamce (startovala z 10. odpaliště) svítila možnost se do cutu vejít. Double bogey na 4. jamce však vzalo naděje a bogey na poslední jamce stvrdilo, že Spilková končí. Kolo došla +2, celkem +7, šest ran za hranicí cutu.

V dalším víkendu se Spilková stěhuje na jih Itálie do Catanie, na Sicilian Ladies Open. Tříkolový turnaj má dotaci 200 000 eur a uskuteční se od 7. do 9. října.
Michl zapsala svě vyrovnaná kola – 68 a 67 – s rozdílným průběhem. V pátek přidala o bogey víc, ale taky o dvě birdie víc. „Bylo to tím, že míče na greenech mi běhaly líp než včera,“ vystihla rozdíl mezi svými denními výkony. „Neměla jsem dobrý začátek sezony, takže jsem ráda, jak to tady jde. Ještě dva dny a máme to v kapse,“ zasnila se pětadvacetiletá rodačka ze Štýrského Hradce.
Další pořadí: 2. Wickström (-8), 3. Blomqvist, Ruuttila, Lagoutte-Clément, Luna (-7), 11. L. Davies, Brewerton (-5), 18. Hedwall, Parker (-4), 24. Wessberg, Nocera (-3).
Cutem neprošly: Kamasová, Spilková.

Spilková 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková nezačala francouzské ženské mistrovství dobře. V prvním kole donesla výsledek 77 (+5), složený ze tří birdie, šesti bogey a jednoho double bogey. Od čela turnaje je vzdálena 13 ran, přenocuje  na 96. místě a v pátek  bude  bojovat o cut.  Kde bude hranice cutu se uvidí zítra. Dnešní výsledky napovídají, že by mohla být někde v paru nebo nad parem.

Vede domácí hráčka Cassandra Kirkland (-8) před krajankou Virginií Lagoute-Clement a Finkou Kaisou Ruuttilla (obě -7). Šestadvacetiletá Pařížanka v čele turnaje využila důvěrné znalosti hřiště z turnajů Pro Am Paris, jichž se účastnila jako amatérka. Loni tu už coby profesionálka skončila na Open de France šestnáctá. „Jsem nesmírně šťastná,“ zářila nad svým vstupem do turnaje. „Neměla jsem velká očekávání. Jen jsem se chtěla dostat pod par a že se to podařilo o tolik, je opravdu velmi dobře.“

Další pořadí: 13. L. Davies, Hedwall, Luna (-3),  23. Brewerton Schaeffer, Kamasová, Garrett (-2), 37. Nocera, Parker, Sandolo (E).


Klára Spilková

Po třech úspěšných turnajích ve Vídni, Praze a Marbelle se Klára Spilková přesouvá do Paříže na Lacoste Ladies Open de France.
Čtyřkolový turnaj s dotací 250.000 eur, přes 6 milionů českých korun, se odehraje od čtvrtka 29.9. do neděle 2.10.2011 na hřišti Paris Inernational Golf Club.  Hřiště se nachází  na severním předměstí Paříže, má par 72 a délku 5.779 metrů.

Turnaj je slušně obsazen. Z první desítky jsou přihlášeny Hedwall, Luna, Brewerton a Masson. Turnaj vypustily Reid, Boeljon a Pettersen. V turnaji jsou také Laura Davies, skoro naše Zuzka Kamasová a vítězka z Albatrossu Jade Schaeffer.

Po deseti odehraných turnajích je Klára Spilková na 68. místě finančního žebříčku Ladies European Tour s výdělkem 23.900 eur, necelých 600.000 českých korun. Je na 8. místě žebříčku Rookie Of The Year. Má průměr 73,68 úderů na kolo a průměrnou odchylku 1,24 rány od paru. Z deseti turnajů už dvakrát skončila v Top Ten.

Odkazy: … Paris Int. GCHřiště na sat. mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové

foto@ Tristan Jones, Ivan Paggio