LET – Klára Spilková ve Francii

26.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A


LET – Lacoste Ladies Open de France, Saint Jean de Luz, Francie (26. – 29.9.2013)

Azahara Muňoz

Neděle – poslední kolo
Výkonem 65 úderů v posledním kole vyfoukla Španělka Azahara Muňoz vítězství domácím hračkám. Zuby si na titul brousily hned čtyři Francouzky. Zůstaly však za vítěznou Španělkou a titul putuje k západnímu sousedovi.
Obhájkyně titul Australanka Stacey Keating nedosáhla výše než na 29. místo (+1).
Další pořadí: 5. Pace (-10),  8. Ciganda (-8), 10. Hull (-7), 24. Lindner (E), 29. Skarpnord (+1),  34. Schaeffer (+2).

Top 10 posledního kola:

 

Sobota – 3. kolo
V čele turnaje jsou tři domácí hráčky se skore -10. Jsou to Valentine Derrey, Joanna Klatten a Gwladys Nocera. Výsledkem 65 se dnes blýskly Angličanka Liz Young a Australanka Sarah Kemp a posunuly se ve výsledkové listině o 20 a 26 pozic.
Další pozice: 5. Ciganda, Pace, Hull (-8),   31. Keating (-2), 25. Skarpnord (-1).

Top 10 třetího kola:

Klára Spilková 1. kolo

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková nenastoupila do druhého turnajového kola. Ve čtvrtek večer si stěžovala na narůstající teplotu a nemoc je důvodem toho, že nepokračuje ve hře.

„První kolo se stalo zároveň posledním. Zdravotní problémy, bohužel české hráčce zmařily šanci se dnes poprat o cut. Po prvé za tři roky na okruhu LET byla nucena odstoupit z turnaje. Nyní se dává zdravotně do hromady a podle toho jak zdravotní stav dovolí, vrátí se zpět domů, “ uvádí se v tiskové zprávě.

Do čela turnaje se propracovaly domácí hráčky Gwladys Nocera a Joanna Klatten se skore -10. Na třetím místě přenocuje Lee-Anne Pace (-8).
Další umístění: 4. Hull (-7), 7. Lindner (-6), 10. Ciganda, Luna (-4), 20. Schaeffer (-2),  26. Keating, Skarpnord (-1).
Cutem neprošly: Parmlid, Parker, Booth. Odstoupily: Reid, Spilková, Taylor.

Top 10 druhého kola:

Čtvrtek – 1. kolo
Start Open de France se Spilkové nevydařil. V první devítce zahrála na čtvrté jamce čtyřbogey, pak přišly dva berdíky a první devítku došla dvě rány nad par. V druhé devítce se však již žádné birdie nepovedlo, zato přišly tři bogey a druhou půlku došla tři rány nad par. Sečteno je to 75 úderů, pět nad par a  pozice na chvostu výsledkové listiny. Hranice předpokládaného cutu je zatím na hodnotě +1, což znamená, že Spilková musí zítra stáhnout nejméně čtyři rány, aby postoupila do dalších kol.

„Dnes nebylo nic podle mých představ. I když jsem zahrála pár birdie, nestačilo to na nepovedenou jamku číslo čtyři,“ konstatuje Spilková.
„Klára na jamce č.4 zahrála míč do driverem do vodní překážky, ale ještě víceméně na hratelné místo. Míč se jí však nepodařilo vyhrát a ten se ještě více zaryl do bahna. Po zavolání rozhodčího nebyla jiná možnost než dropovat na nejbližší místo a míč opět zapadl do bahenního koryta. Klára se ho snažila vyhrát, ale opět se zavrtal deset centimetrů pod povrch bláta. Pod dohledem rozhodčího celý proces opakovala, byla trochu úspěšnější, míč alespoň vysekla z bahenní lázně. Vypadaly jsme obě jako po bahenní bitvě,“ popisuje genezi devíti ran na 4. jamce kedík Monika Dvořáková.

V čele turnaje jsou Angličanka Hannah Burke a Francouzka Joanna Klatten (obě -6). 
Další pozice: 3. Hull (-5), 5. Ciganda, Luna (-4),  9. Skarpnord, Nocera Pace (-3), 17. Keating (-2), 30. Parmlid (-1), 45. Parker, Booth (+1), 60. Reid (+3),.

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková - players party

Středa – den před turnajem
„Do Francie jsme se vydali mým Volvem a dorazili v pondělí odpoledne. Je tu se mnou skoro celá moje rodina. Zbytek pondělka jsme strávili u bazénu. Je tu krásně teplo. V úterý jsem šla cvičné kolo. Hřiště je hodně mokré, protože tu většinu minulého týdne pršelo. Jinak je ve skvělém stavu. Od minulého roku posunuli dozadu pár odpališť, hlavně na tříparech, takže jsou nyní celkem hodně dlouhé. Včera jsem byla na players party, kde se podávala parmská šunka a sýr. Ve středu mě čeká tréninkový den a masáž. Na první kolo se už moc těším,“ informuje z Francie naše hráčka.

V prvním a druhém kole půjde Spilková ve flightu s Američankou Beth Allen a Angličankou Liz Young. Ve čtvrtek startují v 10:10 a v pátek ve 12:25.

 

Klára Spilková

Dvanáctý turnaj své třetí profesionální sezony odehraje nejlepší česká hráčka Klára Spilková ve Francii. Čtyřkolový Lacoste Ladies Open de France se hraje opět ve francouzském Saint Jean de Luz, které leží na pobřeží Biskajského zálivu, dvacet kilometrů od slavného letoviska Biarritz.
Turnaj je velmi dobře obsazen. Přihlášeny jsou Ciganda, Reid, Clyburn, Pace, Nocera, Parmlid, Lindner, Skarpnord, Keating, Booth, Schaeffer, Luna, Hull a Parker. Hraje se na hřišti Golf de Chantaco s parem 70 a délkou 5 833 metrů. Dotace je 250 000 eur, zhruba 6,5 milionu českých korun. Vítězství bude obhajovat Australanka Stacey Keating.

Spilková má na francouzském mistrovství negativní bilanci. V předchozích ročnících neprošla ani jednou cutem. Loni hrála 74 a 78 ran, předloni 77 a 74. Po jedenácti turnajích sezóny 2013 je na 38. místě Order of Merit s výdělkem 42 232 eur, zhruba milion českých korun.

Mimochodem: v pátek večer si ve 21:30 pusťte televizi na ČT1. Moderátor Karel Šíp uvítá Kláru Spilkovou jako hosta svého pořadu Všechnopárty.

Odkazy:Golf de Chantaco Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Stránka Kláry SpilkovéFacebook …  Loňské zpravodajství na Golf.cz

 

.