LET – Spilková v Turecku den druhý

11.05.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour, Turkish Airlines Ladies Open,  Belek, Turecko
(10. – 13.5.2012, časový posun +1 hod).

 

V turnaji zvítězila Holanďanka Christel Boeljon (-7) před Finkou Ursulou Wikstrom (-2) a dvojicí Karin Koch, Carlota Ciganda (-2).
Další umístění: 6. Blomqvist (E), 11. Luna (+2), 19. L.Davies (+6), 51. Verchenová (+13), 55. Parker (+15).

 

Pátek – den druhý, pro Spilkovou poslední
Třetí turnaj  letošní série Ladies European Tour pro Kláru Spilkovou skončil. Po špatném prvním kole (79)  přišlo ještě horší druhé (80). Jedno double bogey a pět bogey je skore kola +7, což na postup zdaleka nestačí. S celkovým skore +13 skončila daleko za hraničí cutu (který nakonec vylétl na +7) a letos poprvé se předčasně vrací domů. Cutem ovšem neprošly ani takové hráčky jako Gwladys Nocera, Nikki Garrett, Becky Brewerton nebo Sofie Sandolo.  Neprošla ani Slovenka Zuzka Kamasová.

Spilková si již po příletu do Beleku stěžovala na zdravotní potíže, kvůli kterým navštívila místní nemocnici. „Celý turnaj jsem se trápila se zdravotními problémy. I přesto, že jsem hodně odpočívala, stále jsem se cítila hodně vyčerpaná,“ informuje Spilková. Nyní má dvoutýdenní přestávku na vyléčení, aby se v 21. týdnu mohla účastnit German Ladies Open.

 

Čtvrtek – den první, špatný
Špatný den. Klára Spilková dnes hrála 79 úderů, šest nad par, protože par hřiště byl stanoven na 73 úderů.  Jedno triple bogey, čtyři bogey a jediný berdík, to je dnešní účet naší hráčky. Možná za to může nemoc, ale zůstává faktem, že  Klára je vzdálena cutu asi o  tři rány (zatím je předpokládán na +3).  Zítra bude muset opět tahat králiky z klobouku, aby prošla do posledních kol. Několikrát jsme se již přesvedčili, že to umí a nezbývá než držet palce.

Hřiště je moc krásně připravené, ale stále se necítím moc dobře. To se samozřejmě odrazilo i na dnešní hře. Doufám, že zítra už mi bude líp,“ vzkazuje z Beleku Spilková.

V čele turnaje je pět hráček se skore -3.  Jsou to Lindberg, Luna, Boeljon, Parker a Ellis.  Kamasová je na 113. místě (+9).
Další pozice:  10. Koch (-1), 17. L.Davies (E), 42. T. Johnson (+2),  68. Brewerton, Garrett (+4),  79. Verchenova, Simon (+6), 100. Nocera (+7), 113. Sandolo (+9),

 

 

Středa – den nula
Kláru Spilkovou zatím v tureckém Beleku nepotkalo nic dobrého. V neděli v poledne odletěla se svým týmem na svůj třetí turnaj této sezóny LET do Turecka a již na letišti bylo nemilým překvapením zrušení navazujícího letu z Istanbulu. Změny letů tak vyústily v jasný dopad a tak Kláře Spilkové nedošla zavazadla včetně golfového bagu. „Naštěstí letových spojů létá do Beleku mnoho a tak na nás druhý den ráno zavazadla čekala na hotelu,“ vzpomíná.

Ještě tentýž den Kláru Spilkovou začalo trápit nachlazení a tak navštívila místní medical centrum. „Nemocnice je tu velmi pěkná a doktoři moc milí. Brali mi krev a napsali léky, které nejsou v rozporu s pravidly antidopingové kontroly.“ Zbytek dne tak Klára strávila na hotelovém pokoji, kde odpočívala.

Druhý den se Klára cítila o něco lépe. Se se svým caddym Mišo Englerem vydala na hřiště poznávat jaké nástrahy pro ně hřiště National Golf Club připravilo tento rok a jakou rychlost mají greeny. Přesto, že se její zdravotní stav zlepšil, stále to nebylo na větší fyzický zápřah a tak zrušila svou účast na středečním Pro-Amu.

„Dnešní den hodně odpočívám a připravuji se na zítřejší první kolo. Mám výhodu, že jsem tu byla na soustředění minulý rok na podzim před turnajem v Dubaji a tak hřiště dobře znám,“ shrnuje Klára Spilková.

 

Klára Spilková


Třetí turnaj letošní série Ladies European Tour absolvuje Spilková v tureckém Beleku.  Na skvostném hřišti National GC se odehraje čtyřkolový Turkish Airlines Ladies Open.

Turnaj je skvěle obsazen, účastní se nejlepší hráčky. Hrají obhájkyně loňského vítězství  Boeljon, Davies, Reid Alfredsson, Brewerton, Koch, Wesberg, Skarpnord, Luna, Nocera, Blomqvist,  Hudson, Parker ivítězka posledního turnaje Carly Booth.
Z východní Evropy hrají Kamasaová, Verchenová a naše Spilková.

Loni byla Spilková na Turkish Open úspěšná, skončila na 11. místě  (+4). K dnešku je na 59. místě  Order of Merit s výdělkem 6.000 eur, ze dvou absolvovaných turnajů.

V prvním i druhém kole půjde Spilková ve fligthu s Australankou Frances Bonad a anglickou amatérkou Charley Hull.

Hřiště National  má par  LET 73 a délku 6.403  metrů z černých odpališť a 5.478 ze žlutých.

Turnaj má dotaci 250.000 eur, zhruba 6,3 milionu českých korun.

 

Odkazy: … National GC BelekHřiště na satelitní mapě Stránky turnajeOrder of Merit

foto: Monika Dvořáková, Ivan Paggio

.