Klára Spilková v Rakousku úspěšná

02.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – třetí a poslední kolo
Třetího nejlepšího výsledku sezóny dosáhla mladá profesionální hráčka Klára Spilková. Po kolech 69,73,72 skončila v rakouském Wiener Neustadtu na 17. pozici. Před prvním turnajem LET v České republice, který se koná příští víkend na Albatrossu,  předvedla Spilková dobrou formu.
Zvítězila fenomenální dvadvacetiletá Švédka Caroline Hedwall (-12), která si připsala třetí vítězství ve své první  profesionální sezóně LET a získala prémi 30.000 eur, asi 720.000 český korun

Par hřiště Golf Club Fohrenwald je 72, první devítka je delší, je na ní pouze jeden třípar a má par 37, druhá má tři jamky s parem tři a celkově par 35. Hřiště je velmi rovinaté jen se dvěmi menšími sestupy do údolí. Klára hřiště popisuje slovy: „Na hřišti se dá hrát často driverem, je tu hodně příležitostí ke skórování, ale zároveň se to dá také jednoduše pokazit, člověk se musí stále koncentrovat, aby nevypustil ani na minutu. Hru tu mohou trochu ztěžovat všudypřítomné syslí nory.“

Klára si hru v Rakousku moc užila, celkově svůj výkon komentuje: „Do Rakouska jsem se moc těšila, protože to tu mám moc ráda, je to jen malý kousek od Prahy a tak se tu cítím jako doma, vždycky se mi tu zadaří.“

Spilková získala prémii 2.600 euro,  přes 60.00 našich korun. Ve finančním žebříčku si polepšila o čtyři místa. Je na 75. pozici.

 

Sobota – 3. kolo
Dnes hrála Klára Spilková 73 úderů (+1) a je na 22. pozici. Hrála tři birdie a čtyři bogey. Vede Finka Kaisa Ruutilla (-11) před Francouzkou Afonso (-10) a Italkou Sergas (-8).

Pátek  – 1. kolo.
Spilková odstartovala skvěle. Pvní devítku hrála devět parů. V druhé šla ještě lépe, hrála tři birdie a došla -3. Spolu s Laurou Davies, Ashleig Simon  a Felicity Johnson dělí 12. místo.

V čele je skupina hráček se skore -5. Jsou mezi nimi Melissa Reid, Becky Brewerton a Caroline Masson.
Další pozice:  21. Andre, Alonso (-2),  38. Garett, Skarpnord, Koch (E),  56. Hedwall, Parker, Ciganda,  70. Kamasová (+2).

 

Česká profesionálka Klára Spilková bude hrát svůj osmý turnaj první sezóny v Ladies European Tour.  Na dobře obsazeném turnaji Uniqa Ladies Master ve Wiener Neustadtu se o víkendu utká s evropskou špičkou.

Spilková má letos za sebou sedm turnajů. Je na 79. místě finančního Henderson žebříčku s výdělkem 15.433 eur.  Ze sedmi turnajů  má průměrmý výsledek 74,72 ran, s odchylkou od paru +2,5 úderu.  Má přesnost drivů 63,51 % a zasahovala 64,24 % greenů v regualci.  Má průměr 1,74 puttu na jamku a 2,5 birdie na kolo.

Na hřiště GC Föhrenwald cestuje se svým kedíkem Anetou Zárubovou.

Odkazy: … GC FöhrenwaldSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček

 

foto © Ivan Paggio