Klára Spilková v Holandsku

01.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Další náročný turnaj čeká naši mladou profesionálku Kláru Spilkovou. Od pátku do neděle hraje tříkolový Deloite Dutch Ladies Open v Holandském Rotterdamu.

Pátý turnaj na LET  bude pro Spilkovou opět  obtížný.  V Rotterdamu se sešla kompletní evropská  špička, z první desítky žebříčku nechybí nikdo. Spilková již dvakrát neprošla cutem, ani tentokrát to nebude lehké. Vítězství bude obhajovat Angličanka Florentyna Parker, na získání titulu doma si brousí zuby Christel Boeljon a  Marieke Nivard. Ze sousední Anglie připluje přes kanál devatenáct anglických hráček, mezi nimi kromě Parker také Rachel Jennings a Rebecca Hudson. Na druhé vítězství může pomýšlet mladá Švédka Caroline Hedwal, která si v prvním roce svého působení v LET již připsala vítězství na Tálích a vede ženříček Rookie of the Year.  Turnaj vypustily snad jenom Gwladis Nocera a Laura Davies.  Naše Spilková je aktuálně na 40. místě finančního žebříčku a  na 4. místě žebříčku Rookie of the year.

Hřiště Broekpolder GC je ploché se spoustou stromů a vody, ze dvou stran je ohraničeno kanálem.  Má par 72 a délku 5.528 metrů z modrých odpališť.   Cut pro 60 hráček je po druhém kole. .

Dotace turnaje je 250.000 eur.

Klárko, držíme palce.

Odkazy: … Stránky hřištěSatelitní mapa hřiště …. tránky turnajeFinanční žebříček

foto © Tristan Jones

.