Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klára Spilková v Číně – den třetí, poslední

28.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – 3.  a poslední kolo
V závěru velmi dobře rozjetého turnaje se Spilkové nepovedlo udržet výkon z předchozích kol. Sedm bogey a jediné birdie, hrála o osm úderů více než předchozích kolech. S celkovým skore  70,70,78 +2  skončila  na 51. místě s výdělkem  1.200 euro.
Zvítězila světová jednička, tchajvanská Číňanka Yani Tseng (-16) před Švédkou Pernillou Lindberg (-10) a dvojicí Melissa Reid s Anne Lee-Pace (-8).

Spilková v prvních dvou kolech předvedla, že umí podat špičkový výkon, že má na přední umístění v evropské túře. Třetí kolo ukázalo, že její výkon ještě není konzistentní,  a že je na čem pracovat.
Přestože prošla cutem a navýšila vydělanou částku na 25.099 Eur, klesla Spilková ve finančním žebříčku o jednu  pozici na 78. místo.
Další pozice  : 3. Reid (-8),  5. Brewerton (-7),  9. Hedwall (-6),  13. Simon (-5),  33. Davies (E),  44. Boeljon (+1),.

“ Hrálo se mi tu moc dobře a hřiště se mi líbilo. Viděla jsem tu hrát Yani Tseng, nejlepší hráčku světa a byla to skvělá zkušenost. V posledním kole jsem necítila timing a nelétalo to podle mých přestav,“ řekla nám po turnaji Klára Spilková.

„Bála jsme se, jak se Klára vyrovná s jet-legem. Posun je tu šest hodin dopředu a to není málo. První dvě noci jsme nemohly spát. Opravdu to byla  zajímavá zkušenost. V Číně jsme byly obě poprvé. Do příště bychom se měly naučit čínsky, protože angličtina tu není moc platná,“ řekla nám Aneta Zárubová,  kedík a asistentka Kláry Spilkové.

„Já jsem velmi spokojen. Klára prošla cutem na jednom z nejlépe obsazených turnajů, hrála dvě super kola po 70 ranách a jedno kolo občas nevyjde i větším  hvězdám.  Klárka je v LET prvním rokem, je nejmladší hráčkou, kariéru má před sebou a je to sbírání zkušeností. Tak co bys chtěl,“ odpověděl na můj dotaz kouč Kláry Spilkové Pavel Nič.

„Sezóna vrcholí, turnaj byl jeden ze čtyř nejlépe obsazených v sezóně, z tohoto pohledu jsem spokojen. Třetí kolo bylo rozhodně pod Klářiny schopnosti. Asi vím, co si Klára o svém výkonu ve třetím kole myslí. Třetí kolo není pokažené, na takový výsledek stačí nemít štěstí. Ale je to už třetí podobný závěr turnaje. Budeme o tom spolu mluvit a hledat, jestli ta podobná kola nemají nějakého společného jmenovatele,“ řekl nám manažer Spilkové Alan Babický.

Spilková si nyní dopřeje více jak měsíční přestávku. Následujícím turnajem by mohl být Hero Women Indian Open v indickém Dillí, kde je však až patnáctou náhradnicí a pravděpodobnost pozvánky není vysoká.  Závěrečným turnajem sezóny nejspíš  bude Omega Dubai Masters, který Spilková bude hrát 14. -17. prosince v Dubaji.

 

Sobota  – 2. kolo
Klára Spilková v Číně září. Po prvním kole 70 (-2), zahrála stejně dobře i druhé kolo a její celkový výsledek je vynikajících čtyři rány pod par.  Zůstává na 12. místě. Vede Yani Tseng, která se dnešními -6 dostala na celkových -10. Tři údery zpět je  na druhém místě  Švédka Pernilla Lindberg  (-7).
Další pozice:  3. Hedwall, Brewerton (-6) (-6), 12. Garrett, Reid (-4),  18. Davies (-3),  34. Boeljon (-1),  45. Simon, Sandolo (+1).

Cutem neprošla Codd, Stacey, Bell , Wahlin a dvacítka  domácích Číňanek.

V neděli startuje Spiková v 10:30 (půl páté ráno našeho času), ve flightu s Melissou Reid a Sofií Giquel-Betan.

Pátek – 1. kolo
Spilková začala skvěle. V první devítce hrála  jedno bogey a jedno birdie, v druhé devítce dvě birdie, celkem  70 ran (-2). To jí řadí na 12. místo.
Vede Velšanka Becky Brewerton (-5).
Další pozice: 2. Tseng (-4), 8. Hedwall (-3),  23. Reid, Davies, Morgan (-1),  47. Simon, Sandolo  (+1),  58. Boeljon (+2).
V sobotu startuje Spilková druhé kolo  v 7:50 místního času,  tj.před druhou hodinou naší noci.

 


Česká profesionálka Klára Spilková odehraje v Číně třináctý turnaj své první profesionální sezóny v Ladies European Tour.  Suzhou Taihu Ladies Open se uskuteční v resortu Taihu, západně od Šanghaje.  Na hřišti jsou o šest hodin napřed, Spilková startuje první kolo v šest ráno našeho času.

Spilková je aktuálně na 77.  místě finančního žebříčku.  Má průměr 73,91 úderů na kolo a průměrnou odchylku od paru 1,78. Pro postup do příštího ročníku se musí udržet mezi prvními osmdesáti hráčkami, aby nemusela procházet kvalifikací.  
Při účtování pro postup však nebudou započítávány hráčky bez alespoň šesti odehraných turnajů. Jsou mezi nimi především  hráčky LPGA, které si na LET odskočily na několik turnajů, jako např. Shin,  Miyazato, Gal, Pettersen,  Matthew, Hjort, Icher a další. Takže Spilková má k dobru „strýčka“ zhruba deseti míst.

„Čína je jeden z nejlépe obsazených a nejprestižnějších turnajů sezóny, pro Kláru představuje dobrou šanci významně pokročit v žebříčku. Všichni jsme zvědaví jak si poradí s časovým posunem na východ, který je pro většinu lidí náročnější než tzv. západní,“ řekl  manažer Spilkové,  Alan Babický.

„Dvakrát jsme před Čínou trénovali, nálada je dobrá, dobře trefuje míče. Teď už je to v rukou božích a Kláry,“ ¨řekl kouč Spilkové  Pavel Nič.

 

Odkazy:  … Taihu Golf … Hřiště na satelitní mapěFinanční žebříček

.