Klára Spilková v Číně

10.03.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mission Hills  World Ladies Championship, Chaj-kchou, Čína
(7. – 10.3.2013, časový posun +7 hod)

 

 

 

Neděle – poslední kolo
Klára Spilková ukončila svoje první vystoupení na LET 2013 výsledkem 75 (+3).  Začala velmi dobře první devítku, ve které hrála jedno birdie. V druhé devítce však přestalo jít puttování a přišla série pěti bogey  za sebou. Jediné birdie druhé devítky přišlo na šestnáctce.  Birdie na osmnáctce, jako v předchozích třech kolech se tentokráte nekonalo. S celkovým výsledkem +5 se Spilková zařadila na 40. místo. Pozici sdílí s Angličankou Melissou Reid.
Zvítězila Norka Suzann Pettersen (-18) před Korejkou Inbee Park (-17) a obhájkyní, Číňankou Shanshan Feng (-11).
Další pozice: 6. Zorzi (-9), 8. Nocera, Ciganda (-7),  30. Keating, Davies (+2),  40. Spilková, Reid (+5),  49. PAce (+8), 51. Brewerton (+9).
V soutěži národních týmů zvítězila Korea (InbeePark a Ha Neul Kim)  před Norskem (Pettersen a Skarpnord) a Thajskem (Jutanugarn a Srisawang).

Hrála jsem dnes velmi pěkné dlouhé rány, ale trochu mě trápilo puttování.  Zvlášť na druhé devítce, “ píše Spilková.

Spilková v Číně získala odměnu 2.763 Euro a vstoupila do žebříčkuISPS Handa Order of  Merit  na 68. místo.

Ve čtenářském hlasování  soutěži o nejlépe oblečenou hráčku – Best Dressed Award zvítězila  Korejka Ha Neul Kim s neuvěřitelným téměř milionem hlasů. Spilková získala kolem 10.000 hlasů.

Spilková se ještě dnes vrací domů.  Nyní má kalendář LET dvoutýdenní přestávku a bude pokračovat turnajem Lalla Meryem Cup v Maroku,  28. – 31. března.

Konečné top 10:

 

 

Sobota – 3. kolo
Ve třetím kole  se Spilková zhoršila. Hrála o pět ran hůře (76, +4). Dnes do skorkarty zapsala sedm bogey  a tři birdie, přičemž to poslední opět na 18. jamce. Celkový výsledek  +2  jí odsunul na 37. místo. 
Vede Korejka Inbee Park (-14) před Norkou Suzann Pettersen (-12) a další Korejkou Soo Jin Yang (-10).
Další pozice: 4. Ciganda (-8), 9. Nocera (-6),  12. Feng (-5),  31. Davies, Reid (+1), 40. Keating, Brewerton, Pace (+3), 49. Parker (+5).
V týmové soutěži ve Korea před Norskem a Thajskem.

„Dnes jsem nezahrála podle svých představ. Opět jsem trochu bojovala s ranami do greenu a k tomu se mi nedařila krátká hra, jako tomu bylo včera. Ale zítra se jde ještě poslední kolo, takže už se těším, „ sděluje Spilková z Mission Hills.

Zítra Spilková startuje startuje v 09:10 místního času, tj. v 02:10 našeho času. Jde ve fligtu s Francouzkou Joannou Klatten a čínskou amatérkou Michelle Cheung.

Ve čtenářském hlasování  soutěži o nejlépe oblečenou hráčku – Best Dressed Award vede Australanka Danielle Montgomery s neuvěřitelným počtem 802.330 hlasů. Klára Spilková má  nyní asi 8.000 hlasů.

Top 10 po třetím kole:Pátek – 2. kolo
Druhé kolo zůstalo pro tmu nedohráno a necelá dvacítka hráček bude dohrávat zítra ráno. Spilková dnes hrála stejně jako včera jednu ránu pod par, čtyři birdie a tři bogey  (71,71 -2) a polepšila si o pět míst na 21. pozici (-2) v bezpečné vzdálenost od cutu, který se ustálil na hodnotě +1. 
Lídrem v klubovně  (tj. vedoucí hráčka s plným počtem jamek) je Korejka Inbee Park (-11), která dnes hrála sedm birdie a samé pary.
Další pozice: 8.Feng (-5), 16. Nocera (-3),  21. Spilková (-2), 32. Reid, Davies, Parker (E),  45. Keating (+1).
Cutem  neprošly: Booth, Garrett, Schaeffer, Blomqvist, Montgomery, Lawrence, Andre, Luna a Koch.

Stejně jako včera byla moje hra vyrovnaná, čtyři birdie a tři bogey! Ze včerejška jsem zopakovala birdie na 18 jamce, které mě opět velmi potěšilo! Dnes jsem jen měla problemy s ranami do greenu, ale zase jsem super chipovala! Teď se půjdu najíst a večer protáhnout do posilovny!  Zítra budou hráčky asi ještě dohrávat 2.kolo, protože se to kvůli tmě nestihne. Tak uvidíme v kolik půjdu,“ píše z z Haikou Spilková.

V sobotu startuje Spilková ve 12:35 místního času tj. v 05:35 našeho času. Ve flightu půjde s Francouzkou Sophií Giquel Bettan a Australankou Stephanií Na.

Top 10 nedohraného druhého kola:

Zahajovací ceremoniál Mission Hills World Ladies Championship:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Velmi dobrým výsledkem 71, jednu ránu pod par, zahájila Klára Spilková svůj první letošní turnaj LET. Tři birdie a dvě bogey zařadila Spilkovou na dělené 26. místo pořadí po úvodním dnu.
Nejlepší výsledek 67 ran (-5) mají  na kontě Angličanka Sophie Walker, Francouzka Gwladys Nocera a Linda Wessberg ze Švédska. Ani jedna z nich nechybovala, Nocera se blýskla eaglem na pětiparové osmnácté jamce.

„Ráno po příchodu na driving nebylo vidět ani na špičku nosu, jaká byla tma. Až jsem nevěřila, že vystartujeme na čas. Šla jsem v prvním flightu a hra nám trvala přesně tři hodiny a čtyřicet minut, což je paráda! Hrála jsem vyrovnaný golf, dala jsem tři solidní birdie a dvě bogey. Zvlášť birdie na jamce 18 mi udělalo velkou radost. Teď se dojdu naobědvat a pak si půjdu ještě zatrénovat,“ píše Spilková z Chaj-kchou.

Další pořadí: 4. I.B. Park (-4), 9. Jutanugarn (-4), 15. Davies, Pettersen (-2), 26. Spilková, Ciganda, Parker (-1), 36. Pace, Reid, Brewerton, F. Johnson (E), 55. Keating (+1), 65. Booth (+2), 98. Luna (+6).

Top 10 prvního kola:

Také letos se bude v soutěži Best Dressed Award hodnotit nejlépe oblečená hráčka. Loni v soutěži zvítězila Danielle Montgomery, Spilková skončila na 7. místě. Hlasovat můžete zde.

 

Klára Spilková

Poprvé jako plnoletá odletěla nejlepší česká profesionálka Klára Spilková z dubajské přípravy do Číny, na první akci třetí sezony své profesionální kariéry. Podruhé se účastní turnaje Mission Hills World Ladies Championship v čínském Chaj-kchou. Město leží na ostrově Chaj-nan v Tonkinském zálivu Jihočínského moře a je od Prahy vzdáleno zhruba devět tisíc kilometrů vzdušnou čarou.

Mistrovství je čtyřkolové. Mohou hrát nejlepší hráčky různých žebříčků a money listu LET.  Mezi 109 hráčkami jsou Carly Booth, Laura Davies, Carlota Ciganda, obhájkyně Feng Šan-šan, Stacey Keating, Diana Luna, Gwladys Nocera, Anne-Lee Pace, Park In-bee, Suzann Pettersen nebo Melissa Reid.

Letos se hraje na hřišti Sandbelt Trail Course, které nakreslil Brian Curley  podle slavných australských hřišť Royal Melbourne, Kingston Healt a Metropolitan. Jsou zde široké fairwaye, rozlehlé a členité greeny, kolem greenů není rough a bunkery mají okraje vysazeny nad fairway. Hřiště má par 72 a délku 6 581 metrů.

„Oproti celé cestě z Prahy byl přelet z Dubaje do Číny velmi příjemný a krátký. Počasí je tu zatím chladnější, ale dle předpovědi se má oteplovat. Dnes trošku foukalo a sem tam se ukázalo sluníčko. Hřiště je oproti minulému roku více obeseté bunkery kolem greenů. Greeny jsou stejně „crazy“ jako na hřišti Vintage, ale fairwaye tu jsou docela široké. Zítra si půjdu zase projít hřiště a ve středu budu mít ryze tréninkový den, hraje se totiž pro-am, kterého se neúčastním, “ informuje z Chaj-kou Spilková.

Loni zde Spilková skončila na 42. místě, zvítězila domácí Feng. Turnaj má dotaci 500 000 dolarů (zhruba 10 milionů českých korun)  a 100 000 dolarů pro soutěž družstev (asi 2 miliony korun).

Odkazy: … Sandbelt Trails CourseMission HillsStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

Pro zajímavost, takto vypadá jméno Kláry Spilkové na přihlašovací listině v číňštině:

Sinolog a japanolog  Bolek Bobčík k tomu uvádí výslovnost v mandarínské čínštině: 
克拉拉-斯皮科娃  Kelala Sipikewa.

 

.