Klára Spilková v Číně – den třetí, konečné 42. místo

04.03.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – World Ladies Championship (WLC), Haikou, Hainan, Čína
(2. – 4.3.2012, +7 hodin)

 

 

Neděle – 3. a poslední kolo
Spilková uzavřela svůj první turnaj sezóny pěkným výsledkem 73 (+1), složeným ze tří bogey a dvou berdíků.  S celkovým výsledkem+5 skončila na 42. místě s výdělekm 2.454 eur, v přepočtu asi 60.000 našich korun.

„Dnes byl opět slunečný den. Ve flightu jsme šli s francouzskou Sophie Giguel-Bettan a číňankou Tao Li Yang. Hrálo se mi dneska dobře, ale nepadaly mi paty na birdie. Dala jsem dvě hezká birdie na posledních jamkách.“ řekla Spilková po posledním kole.

„Celý týden se mi v Mission Hills moc líbíl a beru ho jako velmi dobrou přípravu, která mi ukázala na čem mám ještě před sezónou zapracovat.  Dnes večer se přesunuji do Dubaje, kde bude na hřišti Emirates Golf Club pokračovat moje golfová příprava,“ uzavírá Spilková.

Zvítězila domácí ShanShan Feng (-10) před Thajkou Pornanog Phatlum (-9) a Švédkou Pernillou Lindberg  (-8).
Další pozice:  4. Luna (-7), 11. Masson, Pace (-3),  16. Koch, Nocera (-1),  27. amatérka Ko (+2),  36. Garrett, Andre (+4),  42. Lawrence (+5).

V soutěži týmů zvítězily Číňanky (Feng a Ye) před Thajkami (Phatlum a Srisawang) a Švédkami (Lindberg a Wessberg).
Nejlepší amatérkou je Novozélanďanka Lydia Ko.

Kalendář LET má nyní dvoutýdenní pauzu. Následuje Lalla Meryem Cup v Maroku, kde loni Spilková zahájila profesionální kariéru fantastickým 7. místem. Ačkoli kalendář turnajů  Spilkové bude zveřejněn až 16. března, lze předpokládat, že se tohoto turnaje účastní.

V soutěži elegance oprávněně zvítězila půvabná a elegantní Daniellle Montgomery. Dobře si jí pamatujeme z dětského Pro-Amu loňského Prague Golf Masters v Hostivaři (obr. vpravo), kde lepila srdíčka na míče svého flightu.  Za vítězství obdržela perlový náhrdelník a náramek.
Druhé místo získala vítězka turnaje, robustní domácí hráčka Shan Shan Feng s elegancí čerstvě natřeného buldozeru.  Naše Klára Spilková skončila odhadem někde na 7. místě.  Výsledky a aktérky soutěže elegance můžete shlédnout na této adrese. Do soutěže dorazilo přes 100.000 hlasů.

Odkazy:Vintage Course …  Hřiště na satelitní  mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové

 

Sobota – 2. kolo
Klára Spilková opět předvedla bravurní eskamotáž k záchraně cutu. Včera 79 (+7), dnes 69 (-3), celkem +4 a rázem se ocitá ve včera na hony vzdálené zońě cutu, který je nachlup jako její výsledek, tj. +4.  Spilková postupuje do posledního kola z 50. místa.
Dnešní kolo, to byla jiná káva. Spilková sáhla do bagu pro to nejlepší, co umí.  Její skorkartu zdobí jeden eagle, dvě birdie a jedno bogey. Všechno ve druhé devítce, tu první šla v čistém paru.

„Dnes byl krasny slunecny a vetrny den. Jak uz jsem rikala vcera, na hru jsem se velmi tesila, tak jsem rada, ze se to povedlo! Moje hra byla dnes vyrovnana a az na jednu se mi podarilo trefit kazdou farway. Prvni devitku jsem se jeste trochu trapila s putty,ale druhou uz mi tam konecne zacaly padat a dokonce jsem dala i jeden eagle, ktery me jeste vice nakopl. Kdyz jsem dosla prekvapilo me ,jak je cut vysoko. Hrackam dnes opet stezoval hru silny vitr a to se samozrejme podepsalo na jejich hre, “ píše z Hainanu Spilková. „Po hre jsem si sla odpocinout do mistnich mineralnich pramenu. Maji tu i velmi pekny fitness, kde jsem si byla zacvicit pred zitrejsi hrou, na kterou se uz zase strasne tesim. Zitra startuji v 8:40 hodin rano!“ uzavírá Spilková.

Vedou domácí hráčky Li Ying Ye a Shan Shan Feng, obě s výsledkem -9.O třetí místo se dělí Florentyna Parker, Diana Luna a  Pornanong Phatlum (všechny -7).

„Obvykle se nedívám na výsledkové tabule, ale tentokrát jsem udělala výjimku, protože to byl mimořádný den. Byla jsem zvědavá, kam jsem se dostala, a bylo to pro mě překvapení,“ řekla Feng. Vítězka loňské japonské tour Ye vyzdvihla čínské úspěchy. „Jsem ráda za to, jak si stojí náš tým. Chci si zachovat takový cit pro hru,“ přislíbila si do finálové části.

Další umístění: 8. Masson (-4), 10. Pace (-3),   17. amatérka Ko (-2), 20. Nocera. Koch (-1).  27. Reid (E), 50. Garrett (+4).
Cutem neprošly Kamasová, Simon, Alonzo, odstoupila Brewerton.

V neděli staruje Spilková v 08:40 místího času (v 01:30 našeho času), takže po probuzení už budeme její výsledky znát.

V týmové soutěži vedou domácí Číňanky Li Ying Ye a Shan Shan Feng před Thajkami a Švédkami.  V soutěži amatérek vede Novozélanďanka Lydia Ko (-2)  před domácí hráčkou Yi Chen Liu (-1).

V soutěži elegance zatím získává první den nejvíce hlasů Daniellle Montgomery, Spilková byla druhá.  Soutěž trvá do neděle, 4. března.
Hlasovat pro Kláru můžete i Vy na této adrese. Hlasovat se dá vícekrát, s minutovou přestávkou.

 

Pátek – 1. kolo
První kolo nedopadlo pro Kláru dobře. Dvě double bogey, tři  bogey a skore +7 ji usadilo na 97. příčku. Vedou domácí Shan Shan Feng a Italka Diana Luna (obě -6). 
Klára šla ve flightu s číňankou Dan Li, která neuměla jinak než čínsky a s Marjet Van Den Graff, která byla velmi přátelská. 

„Dnes byl velmi větrný den. Vítr se točil dokola a jen těžko se dal odhadnout. Jelikož jsme šly mezi posledními flighty greeny už byly velmi pošlapané, proto se už velmi těším na zítřejší den, kdy jdeme hned ráno,“ řekla po kole Spilková.
„Moje hra dnes byla nevyrovnaná a od všeho mi nešlo trochu. Také jsem dnes dala hodně patů, na které se většinou spoléhám. Samožejmě mě výsledek velmi mrzí, ale také to beru jako přípravu na sezónu, která mi ukáže na čem mám ještě zapracovat, “ dodává Spilková.

Další umístění: 17. Reid, Masson (-2), 26. Pace, Ko (-1),   35. Simon (E),  46. Nocera (+1),  62. Brewerton (+3).

Klára Spilková vede v soutěži elegance před Florentynou Parker.  Hlasovat pro Kláru můžete i Vy na této adrese. Hlasovat se dá vícekrát,  s minutovou přestávkou.


Čtvrtek – den mínus první
Slavnostní zahájení prvního ženského mistrovství  světa se konalo v klubovně Mission Hill v Haikou, na malebném ostrově Hainan.
Ředitel Mission Hills  Tenniel Chu přivítal 108 hráček, hostů a významných osobností.
Přítomni byli genereální sekretář Čínské golfové asociace Zhang Xiaoning šéfka LET Alexandra Arnas.
Klára Spilková přišla na zahajovací ceremoniál v růžových minišatech na ramínka, v délce nad kolena a modrých páskových botách na vysokém podpatku.  


Středa – den mínus druhý
Na čínský ostrov Hainan Klára Spilková přiletěla v pondělí večer a rovnou se přesunula do golfového resortu Mission Hills.

Mission Hills Golf Club již na první pohled nezapře prostředí původní lávové krajiny, hřiště je celé olemované lávovými kameny a divokými keři. Velkolepý resort je bezpochyby právem zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší golfový resort na světě.

„Fairway jsou široké, ale o to užší je to do greenu. Greeny jsou tu velmi specifické s až příliš uměle tvarovanými breaky,“ říká Klára a dodává: „Nejzajímavější green je na jamce č. 9, kde je v úplném prostředku hluboký bunker“. Cvičné kolo si Klára zahrála s američankou Jaclyn Sweeney.

Po loňské zkušenosti s jídlem je Klára velmi spokojená, jídlo je tu kvalitní a přizpůsobené mezinárodní účasti na tomto turnaji.

Dnes, ve středu,  se Klára zůčastnila Pro-Am, který se hrál jako Texas Scramble. Společný flight tvořila s dvěma čínskými hráči, kteří neuměli vůbec anglicky, ale byli velmi přátelští. „Hru jsem si velmi užila až na počasí. A také je tu velice těžké se domluvit“.

Ve čtvrtek Kláru čeká tréninkový den spojený s odpočinkem před pátečním kolem. „První kolo v pátek startuji ve 13:10 hodin místního času a druhé kolo v sobotu v 9:55 hodin také místního času. Obě kola jdu z jamky č. 1.“
A co Klárka dodává k očekávanému výkonu: „Už se velmi těším, protože to beru po Floridě jako další přípravu na přicházející sezónu.“

 


Klára Spilková

Na svůj první turnaj druhého roku profesionální kariéry odcestovala  Klára Spilková do Číny.  Ostrov Hainan je nejjižnější území Číny,  leží v Tonkinském zálivu Jihočínského moře a je od Prahy vzdálen zhruba devět tisíc kilometrů vzdušnou čarou.

Hraje se zde první ročník ženského světového mistrovtsví World Ladies Championship. Uskuteční se v resortu Mission Hills na hřišti Vintage Course s délkou 6.733 metrů a parem 72.  Dotace je 473.000 eur, v přepočtu našich asi 12 milionů korun .

Tříkolový turnaj je součástí  Ladies European Tour  a China LPGA  Tour. Výsledky se budou vyhodnocovat do tří kategorií: profesionálky individuálně, profesionálky týmy a  amatérky individuálně. Novým prvkem bude vyhlášení nejelegantnější hráčky, týmu a amatérky.

Turnaj mohou hrát nejlepší hráčky různých žebříčků a Money Listu LET.  Možnosti využily Melissa Reid, Diana Luna, Lee-Anne Pace, Becky Brewerton, Gwladys Nocera, Zuzana Kamasová a mnoho hráček čínské LPGA.

Za poslední tři měsíce je Spilková v Číně podruhé. Koncem listopadu zde obsadila 51. místo na turnaji Suzhou Taihu Ladies Open u  Šanhaje. Mezitím byla před Vánoci v Dubaji, kde obsadila 48. místo na Omega Ladies Dubai Masters .

Zkraje února se připravovala na novou sezónu v Brandentonu na Floridě, kde hrála každý den 18 jamek na hřištích University Park, IMG Academy a Preserve Tara, kde se na její drivy dívali vyhřívající se aligátoři.
Pracovala na zlepšení drivů, krátké hry a puttování.  Setkala se také s Jessicou Korda,  se kterou si popovídala o jejím vítězství v Austrálii.


Odkazy: … Vintage Course …  Hřiště na satelitní  mapěStránky turnaje

Pro zajímavost, takto vypadá jméno Kláry Spilkové na přihlašovací listině v číňštině:

.

Sinolog a japanolog  Bolek Bobčík k tomu uvádí výslovnost v mandarínské čínštině:  克拉拉-斯皮科娃  Kelala Sipikewa.