Spilková v Turecku úspěšná

12.05.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Turkish Airlines Ladies Open, Belek, Turecko
(9. – 12.5.2013,  časový posun +1 hod)


Klára Spilková Belek 2013 - 4. kolo

Neděle – závěrečné kolo
Spilková uzavřela turnaj výsledkem even par. Hrála  dvě bogey a dvě birdie, 73 úderů. Startovala od desítky, první devítku hrála -1 se dvěma birdie a jedním bogey, druhou +1 s osmi pary a bogey na poslední jamce. S celkovým skóre +5 skončila na děleném 17. místě.
Zvítězila Jihoafričanka Anne-Lee Pace (-3) o ránu před evropskou trojicí Minea Blomqvist (Finsko), Carlota Ciganda (Španělsko), Charley Hull (Anglie). Obhájkyně dvou předchozích titulů Christel Boeljon z Nizozemska skončila na pátém místě (-1). V turnaji se pouze pět hráček dostalo celkovým výsledkem pod par hřiště, jen vítězka zahrála pod par třikrát ze čtyř kol.
Další pořadí: 6. Parker (E), 10. Wessberg (+1), 12. Nocera, Davies (+2),  26. Reid, Luna (+6), 62. Booth (+17).

Z úspěšného vystoupení v Turecku může mít Spilková radost. Skončila v Top 20 a získala 3 158 eur, přes 80 000 českých korun. V letošní sezoně zatím ve všech třech turnajích prošla cutem a neskončila hůř než na 40. místě. V žebříčku LET se posunula dopředu o šest míst, na 37. pozici.

„Dnes jsem hrála vyrovnaný golf. Dvě birdie a dvě bogey. Na osmnácté jamce to bylo bogey se štěstím. Druhá rána skončila v bunkeru a při vyhrání míček zavadil o hranu bunkeru a spadl mi do vody. Do bogey jsem puttovala desetimetrový putt, který jsem proměnila, což mi udělalo velikou radost. Jinak jsem s výsledkem spokojená. Hřiště bylo hodně těžké, což je vidět i na výsledcích,“  píše z Beleku Klára Spilková.

Nyní se vrací do Prahy, ve středu ji čeká trénink s Keithem Wiliamsem. Dalším turnajem je UniCedit Ladies German Open presentedy by Audi, který se uskuteční od 30. května do 2. června 2013 v Hausernu poblíž Mnichova.

 

Klára Spilková

Sobota  – 3. kolo
Třetí kolo absolvovala česká hráčka se stejným výsledkem jako to první, 76 úderů (+3). Do posledního půjde z 31. pozice s celkovým skore +5 . Tentokrát na úvodních deseti jamkách nasbírala pouze čtyři bogey, jediné birdie přišlo až na 13. jamce.
Čelo turnaje (-4) nyní tvoří sedmnáctiletá novicka na okruhu, Angličanka Charley Hull, a Španělka Carlota Ciganda. Na třetí pozici se propracovala obhájkyně vítězství v předchozích dvou ročnících Christel Boeljon z Nizozemska, která ztrácí jeden úder.
Sněhuláky (osmička ve výsledku) si z tohoto kola dokázaly přinést tak zkušené hráčky jako Jade Schaeffer (81), Carly Booth (82), Jessica Yadloczky (83) a Virginia Lagoute-Clement (dokonce 88).
Další pořadí: 4. Pace, Parker (-2), 10. Davies (+1), 19. Nocera (+3), 38. Reid (+6),  47. Luna (+8), 65. Booth (+16), 66. Yadloczky (+17).

„Moje hra nebyla dnes ideální, ani nemůžu říci, co mi konkrétně nešlo. V noci tu byla veliká bouřka a pršet přestalo chvilku před mým startem, takže hřiště bylo hodně podmáčené. Přesto zůstaly greeny suché. Zítra startuji v 8:20, “ píše z Turecka Spilková.

V neděli startuje Spilková v 7:20 našeho času z desátého odpaliště ve flightu s Američankou Beth Allen a Skotkou Kelsey McDonald.

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková se dnes zlepšila o čtyři rány, hrála 72 úderů, došla kolo jednu ránu pod par. Ve skorkartě má zapsány dvě birdie a jedno bogey. S celkovým skore  dvou kol +2 prošla do dalších hracích dnů vysoko nad hranicí cutu, který je na hodnotě +7.  S tímto výsledkem přenocuje na krásném patnáctém  místě.

Vede trojice Laura Davies, Trish Johnson a Carmen Alonso  se skore -4.
Další pozice: 4. Ciganda (-3), 5. Parker (-1), 10. Pace (+1), 22. Boeljon (+3), 49. Reid, Nocera (+6), 59. Booth (+7).
Cutem neprošly:  Sandolo, Skarpnord, Montgomery, Brewerton.

„Dnes mi šlo všechno dobře, zahrála jsem dvě hezké birdie a jedno bogey kvůli trojputtu. Jinak jsem se hrou spokojena. Hřiště je skvělé kondici. Greeny jsou rychlé a špatně čitelné. Dnes si dám opět relax u bazénu  a půjdu se protáhnout do posilovny. Mám radost z cutu, “ napsala z Beleku Spilková.

V sobotu startuje Spilková v 10:40 místního času s Angličankami  Charlotte Ellis a Liz Young.


Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
První den zahrála Spilková  76 úderů (+3) a přenocuje na 53. místě. Vede Španělka Carlota Ciganda (-3).
Spilková měla dobrý start, prvních šest jamek (od desítky) šla v paru. Pak přišla smolná série bogey, bogey, double bogey, devítka +4. Druhá devítka na jamkách 1 až 9 byla lepší, dvě birdie a jedno bogey, devítka -1.

„Dnes jsem pokazila tři jamky, jinak jsem hrála dobře. Na dvou jamkách jsem bohužel neproměnila krátké putty. Na osmnácté jamce špatně odskočil míček k bunkeru, takže jsem ránu do greenu hrála s patami ve vzduchu. Bohužel jsem míček netrefila čistě a skončil ve vodě. V druhé devítce se mi puttováná zlepšilo, zahrála jsem i dvě birdie. Hlavně to na poslední jamce mi udělalo radost, byl to proměněný třímetrový putt,“ napsala z Beleku Spilková. „Teď už si dám relax a na zítřek se moc těším,“ doplnila.

Zítra Spilková startuje v 8:30 místního času opět s Angličankou Hannah Burke a Španělkou Taniou Elosegui.
Další umístění: 2. Pace (-3), Davies (-14),  25. Luna, Parker (+1), 53. Brewerton (+3), 72. Skarpnord (+4), 110. Nocera, Garrett (+8), 123. Koch (+12).


Klára Spilková – Belek

Úterý  – dva dny před turnajem
V pondělí večeřela Spilková a několik dalších hráček s princem Andrewem, vévodou z Yorku. Přijel do National Golf Clubu v Antalayi pozdravit hráčky a zahrát si golf. V neděli si zahrál osmnáctku s Nikki Garett, v pondělí s Charley Hull  a Jessicou Yadloczky, dnes s Carly Booth, Sophií Sandolo a prezidentem klubu Bulentem Goktunou.

„Počasí je tu parádní, včera byl nejteplejší den, 34 stupňů. Přesto jsme se vydaly na hřiště a celého ho obešly. Je ve skvělé kondici a greeny vypadají skvěle. Večeře s vévodou z Yorku byla velmi příjemná. Byla to moje první zkušenost ve společnosti s takovou osobností a musím přiznat, že jsem byla trochu nervozní,“ píše z Beleku Spilková. 
„Dnes jsem měla ryze tréninkový den a odpoledne jsem strávila u bazénu a v posilovně. Voda je tu teplá jako kafe. Zítra mě čeká Pro-Am a pak už první kolo, na které se moc těším,“ doplnila Spilková.


Klára Spilková

Třetí turnaj sezony  má před sebou tento víkend v Turecku Klára Spilková.  Její dosavadní dva výsledky na Turkish Airlines Ladies Open jsou rozdílné. Loni se jí zde nepodařilo projít cutem, zatímco předloni obsadila 11. místo s prémií 4 450 eur. Do turnaje vstoupí ze 43. místa žebříčku LET.

Turnaj bude skvěle obsazen. Přihlášeny jsou  hráčky z čela žebříčku, např. Carlota Ciganda, Melissa Reid, Gwladys Nocera, Carly Booth, Florentyna Parker, Marianne Skarpnord, Lee-Anne Pace a Christel Boeljon. Porovnání s evropskou špičkou zažijí poprvé tři turecké a jedna kazašská amatérka, které hrají na sponzorskou pozvánku.

Hraje se opět na hřišti National  Golf Clubu, které  má par  73 a délku 6 194 metrů. Turnaj má dotaci 250 000 eur, zhruba 5 milionů českých korun. Loňské a předloňské vítězství bude obhajovat Holanďanka Boeljon.

Odkazy: … National GC BelekHřiště na satelitní mapě Stránky turnajeOrder of Meritspilkova.golf.czstránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry Spilkové

.