LET – Klára Spilková na Slovensku

23.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Allianz Ladies Slovak Open by Respect, Tále, Slovensko
(20. – 23.6.2013)Klára Spilková

Neděle – finálové kolo
Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou jeden z nejúspěšnějších turnajů kariéry. V posledním kole, přerušeném bouřkou, zahrála 74 úderů, zapsala čtyři bogey a dvě birdie, dvě rány nad par a skončila na 7. místě. Je to její letos druhé, celkem páté umístění v top 10, které se projevilo v posunu na 32. místo Order of Merit a vyneslo jí 6 450 eur, v přepočtu asi 166 000 kč, třetí nejvyšší prémii v její profesionální éře.

„Jsem velice spokojen, sedmé místo v takové konkurenci je nádherné umístění,“ řekl trenér Pavel Nič. V turnaji hrála jeho svěřenkyně skvělé výsledky v rozpětí čtyř úderů 71,72,70,74 (-1). Pouze devět hráček zahrálo v turnaji součet pod par. Ve všech čtyřech kolech zahrála birdie na 18. jamce.

Vítězka Gwladys Nocera

„Moje dnešní hra byla vyrovnaná až na čtyři bogey, bohužel se mi nedařilo zahrát více berdíků. Druhé birdie přišlo až na 18. jamce. Samozřejmě mě to trochu mrzí, mohla jsem zahrát líp, ale s top 10 jsem spokojená,“ popsala Spilková své pocity hned po hře pro golf.cz.

Nyní má Spilková opět tři týdny přestávku, příštím turnajem je Open de Espaňa Madrid 2020, který se hraje od 18. do  21. července.

Zvítězila zkušená Francouzka Gwladys Nocera (-9), která nepustila svůj náskok a dosáhla prvního vítězství po pěti letech. Za ní skončila o čtyři rány zpět Jihoafričanka Lee-Anne Pace.
Další pořadí: 10. Johnson (E), 12. Davies (+1), 16. Parker (+2), 20. Luna (+3), 27. Skarpnord (+5),  31. Kamasová (+6), 46. Sandolo (+11), 52. Schaeffer (+13).

Konečné Top 10:

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
České profesionálce Kláře Spilkové hřiště Gray Bear na slovenských Tálích očividně chutná. Podala opět vynikající výkon, na proklaté jamce číslo 6 dnes dokonce poprvé zahrála birdie. Do skorkarty třetího kola zapíše čtyři birdie a dvě bogey, výsledek 70, dvě rány pod par.

S celkovým skore tří kol 71,72,70 (-3) postoupila  Spilková na páté místo výsledkové listiny. Její trenér Pavel Nič dnes slaví pětašedesátiny a lepší dárek si od své žačky nemohl přát.

„Dnes se mi hrálo dobře. Zahrála jsem čtyři krásné berdíčky, bohužel i dvě bogey. Zvlášť na deváté jamce mě to mrzí, druhou ránou jsem se dostala do hlubokého bunkeru a míček jsem musela vyhrát bez možnosti atakování vlajky. Eagle na 18. jamce si schovám na zítra,“ sděluje z Tálí Spilková.

Po třech kolech vede Gwladys Nocera (-7) před Lee-Anne Pace (-5). Obhájkyně loňského titulu Dánka Line Vedel odstoupila z turnaje pro zranění zad.
Další pozice: 13. Johnson (E), 19. Luna, Davies, Schaeffer (+2), 29. Kamasová, 33. Parker (+5),  57. Sandolo (+12).

V nedělním finálovém kole startuje Spilková v 8:30 ve flightu s Dánkou Malene Jorgensen a Angličankou Hannah Burke.

Top 10 třetího kola:

 


Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková hrála opět skvěle. V první devítce zahrála bogey a tři birdie, v druhé devítce dvě bogey, celkem v paru. Součet obou kol zůstává na -1 a česká hráčka setrvá na 13. místě. Vedou  Dánka Line Vedel a Francouzka Gwladys Nocera (obě -6).

„Dnešní hra byla zajímavá, zprava do prava. Trefila jsem méně greenů v regulaci a musela jsem více chipovat. Ale chipy jsem měla kvalitní a puttování se mi také zlepšilo.  Zahrála jsem tři krásné berdíky. Počasí bylo krásné, bouřka se přehnala kolem půlnoci, takž ráno byl krásně čerstvý vzduch. Z dalšího uhraného cutu mám velkou radost,“ píše z Tálí spokojená Spilková.

Amatérka Karolína Vlčková se trápila i v druhém kole. První devítku prošla s jediným bogey, v té druhé však už nasbírala dvě double bogey a jedno bogey. Dvě birdie na závěr sice výsledek polepšily, ale součet 83 a 76 (+15) je daleko za hranicí cutu a Vlčková se vrací domů.
Po kolech 84,78 (+18) se domů se vrací také Daniela Proroková. Šestnáctiletá Klára Kaminská ukončila se skore celkem +17 a také skončila Cut zůstal na hodnotě +5.

Další pozice: 4. Pace (-3), 19. Kamasová, Parker, Schaeffer (+1), 28. Davies, Luna (+2), 36. Sandolo, Hull (+3).
Cutem neprošly: Montgomery, Reid, Yadloczky, Woods.

V sobotu startuje Spilková v 8:00 ve flightu s Angličankou Emily Taylor  a Italkou Veronikou Zorzi.

 

 

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková zahájila turnaj skvěle. Dvě bogey a tři birdie dávají konečný výsledek 71 ran (-1) a řadí ji po prvním kole na 12. místo, které sdílí s dalšími deseti hráčkami.
Nedaří se dalším českým hráčkám. Karolína Vlčková a Klára Kaminská došly kolo s výsledkem +11, Daniela Proroková +12. Cut pro druhé kolo se zatím pohybuje na hodnotě +3. 
Nedaří se však ani velikým hvězdám. Melissa Reid je se skore +5  v ohrožení cutem na 78. pozici, Danielle Montgomery na 85. pozici (+6) a mediálně všudypřítomná Cheyenne Woods až na 101. místě (+8).  Vedou  Australanka Nikki Campbell a obhájkyně titulu Dánka Line Vedel, obě se skóre -5.

„S dnešní hrou jsem spokojena, nedostala jsem se do žádných prekérních situací. Hrála jsem vyrovnaný golf, zasáhla jsem sedmnáct greenů v regulaci. Na 18. jamce jsem dokonce puttovala do eaglu, ale nakonec z toho byl berdík. Eagle si nechám na další dny. Jinak je tu krásně, bouřka nás dnes minula, snad to vydrží. Ráno byl start posunut o půl hodiny kvůli mlze,“  píše ze Slovenska Spilková.

V pátek česká golfistka startuje z desátého odpaliště v 8:20 a půjde ve flightu opět s Angličankou Florentynou Parker a Norkou Marianne Skarpnord.
Další pořadí: 3. Parker (-3), 5. Sandolo, Nocera, Davies (-2), 12. Schaeffer, Luna, Blomqvist (-1), 23. Kamasová (E), 31. Hull (+1), 78. Reid (+5), 84. Brewerton, Montgomery (+6), 101. Woods (+8).

Top 10 prvního kola a české hráčky:

 

Středa – pro-am
Ve středu absolvovala Spilková pro-am. Po třech jamkách byl  přerušen pro bouřku a obnoven po několika hodinách. Hrálo se však už jenom na 14 jamek.

„Dnes jsme s Monikou hrály pro-am od 13. hodiny. Šly jsme z 15. jamky a již na třetí jamce nás zastavila na pár hodin bouřka. Nakonec jsme se na hřiště vrátily a dohrály jenom 14 jamek. Hřiště je velmi hezky připravené, zatím nejlépe, co jsem tu zažila. Měla jsem pohodový a veselý flight. Cítím se dobře a už se těším na čtvrteční první kolo. Jen doufám, že se nám bouřky vyhnou,“ sděluje z Tálí Spilková.

První dvě kola půjde Spilková ve flightu s Angličankou Florentynou Parker a Norkou Marianne Skarpnord. Ve čtvrtek startují ve 12:40, v pátek v 8:20.


Úterý – dva dny před turnajem
Spilková absolvovala v úterý cvičné kolo a zahajovací večer. Ve středu jí čeká Pro-Am. Na Tálích vládne nádherné počasí a teplo.

 


Klára Spilková

Po měsíční přestávce odehraje nejlepší česká profesionálka čtvrtý turnaj LET v této sezoně. Na hřišti Gray Bear v Tálích na Slovensku se koná čtvrtý ročník Allianz Ladies Slovak Open. Spilková se účastní pravidelně od prvního ročníku v roce 2010, kdy byla ještě amatérka. V prvních dvou ročnících neprošla cutem. V tom druhém zahrála památných deset ran na jamce číslo šest. Při své třetí účastí skončila loni na 20. místě s výsledkem +2.

„Během pauzy jsem dodělávala školu, pilně jsem trénovala s Pavlem Ničem na hřišti Black Bridge. Také jsme si s tátou udělali ryze negolfovou cestu do Itálie. Dnes ráno jsem byla ještě na zkoušce ve škole a teď už jsme na cestě na Slovensko. Moc se tam těším, zítra mě čeká cvičné kolo, ve středu pro-am,“ řekla v pondělí Klára Spilková serveru golf.cz.

Přihlášeny jsou přední evropské hráčky Davies, Reid, Hull, Pace, Nocera, Brewerton, Skarpnord, Parker, Hudson, Montgomery, Burke, Yadloczki, Sandolo, neteř Tigera Woodse Cheyenne a obhájkyně loňského vítězství Dánka Line Vedel. Na čekačce jsou Lawrence, Kostina a belgická Slovenka Vicky Tomko. Tváří turnaje je domácí hráčka, členka české PGA Zuzana Kamasová.

Z českých hráček nechybí nejlepší amatérka Karolína Vlčková, která měla loni našlápnuto k vynikajícímu umístění v první dvacítce. Uprostřed finálového kola se však musela rozloučit s kedíkem a propadla se v pořadí. Ale i tak skončila v první padesátce. Přihlášena je profesionálka Daniela Proroková, která se nedávno blýskla na turnaji LET Acces ve Francii. Na sponzorskou pozvánku bude hrát nadějná amatérka z Ropice, šestnáctiletá Klára Kaminská.

Hřiště pod horami Gray Bear má par 72 a délku 6 242 metrů. Usazené v údolí s potoky, balvany a mohutnými stromy je hráčským i estetickým zážitkem.

Turnaj je poprvé čtyřkolový a začíná ve čtvrtek 20. června. Po druhém kole je cut pro 63 hráček. Dotace turnaje je 250 000 eur, zhruba 6,5 milionu českých korun. Vítězka obdrží 37.500 eur,  zhruba jeden milion českých korun. Na turnaji budou „pískat“ čeští mezinárodní rozhodčí  Boleslav Bobčík a Jiří Kaminský.

Spilková vstupuje do turnaje ze 45. místa finančního žebříčku LET. První dvě kola půjde ve flightu s Angličankou Florentynou Parker a Norkou Marianne Skarpnord.  Ve čtvrtek startují ve 12:40, v pátek v 8:20.

Odkazy:Gray BearHřiště na satelitní mapěStránky turnajeMapka hřiště …. Přelety nad jamkamiWebkameraStránky Kláry Spilkové spilkova.golf.czFacebook

 

.