Klára Spilková na Sicílii neprošla cutem, zvítězila Christina Kim

09.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – finálové kolo
Třemi vyrovnanými koly (70, 69 a znovu 70 ran) se k vítězství dopracovala Američanka Christina Kim, jejíž konečné skóre je sedm ran pod par. Mohla být klidnější, nebýt dvojice bogey na závěrečných dvou jamkách, ale ani takového zaváhání nedokázaly konkurentky využít. V těžkých podmínkách se na úzkém hřišti ani jedna nedokázala dostat pod 70 ran, naopak mnohé hrály vysoko nad par. Náskok Kim před druhou Giulií Segas z Itálie je proto dokonce plné čtyři rány.
„Cítím se naprosto neuvěřitelně. V tomhle počasí ukázalo hřiště svoje zuby. Déšť, vítr, bouřka, sopka, prostě to všechno,“ připomněla vítězka, že na vrcholku Etny bylo vidět sníh a hráčky se halily do oblečení před teplotami jen těsně nad deseti stupni Celsia.
Další pořadí: 3. Croce, Nocera (-2), 5. Alle, Stahle (-1), 13. Morgan. Lunn (+2), 18. Wessberg (+3), 24. Kamasová (+5), 32. Reid, Parker (+6), 41. Caudal (+8), 48. Afonso (+9).

Sobota – 2.kolo
Spilková během dvou kol předvedla výkony z obou okrajů výkonnostního spektra. Včera mistrovských 69 úderů, dnes podprůměrných 82 ran, třináct ran rozdílu. Spilková zůstala dva úderu za hranicí cutu a na sicilském Italian Open končí.Vede Francouzka Gwladys  Nocera (-6) před Christinou Kim (-5).

Klára ke svému výsledku dodává: „Z prvního kola jsem byla nadšená, nečekala jsem, že tak dobře zahraji na tak těžkém hřišti, je velmi úzké. Druhý den jsem již takové štěstí neměla a vítr mi míče zanášel ke stromům a všudypřítomným zídkám, odkud bylo velmi těžké hrát.
Hřiště Picciolo Golf Club má par 72, první devítka má par 35 a druhá 37. Obě jsou stejně složité, na první je více tříparů. Hřiště je velmi úzké, obklopené stromy a zídkami ze sopečných kamenů. Počasí může hru velmi ovlivnit, jelikož vítr tu vane opravdu silný. Hřiště se nachází přímo pod Etnou, která hráčky druhý den strašila neustálými výbuchy, které ale nebyly nebezpečné a místní na ně jsou již zvyklí. Klára dodává: „Hřiště bylo velmi zábavné, ale velmi úzké, připadalo mi někdy jako bych hrála počítačovou hru.“

Dalším turnajem, na který se Klára chystá je Suzhou Taihu Ladies Open, který se hraje na hřišti Suzhou International Golf Club od 28. do 30. října.


Pátek- 1.kolo
Česká profesionálka Klára Spilková začala na sicilském Italian Open pěkně zostra.  V prvním kole donesla 69 úderů (-3) a dělí se o čtvrté místo s dalšími třemi hráčkami. Zapsala tři bogey a vyvážila je dostatečně šesticí birdie.

Vede Angličanka Trish Johnson (-6), jež si pochvalovala svou krátkou hru: „V minulých týdnech jsem hrála opravdu špatné wedge, ale dneska se mi rány s nimi opravdu dařily.“ Na děleném druhém místě jsou Italka Stefania Croce s Angličankou Kym Larratt (-4). Prvně jmenovaná hráčka se přiznala, že role domácí ženy není tak úplně její. „Moc hřiště neznám,“ pokrčila rameny golfistka z Coma. „Ale na tréninku jsme poznaly, že je na něm velice důležité mít rovné rány, což se mi dnes dařilo,“ dodala jedenačtyřicetiletá Croce.
Málo vídaná věc se povedla elitní hráčce Becky Brewerton, která na pětiparu č. 6 zapsala  12 úderů a s celkovým skóre 81 ran je na 97. místě (+9).
Další pořadí: 8.  C. Kim, Afonso (-2), 11. Wessberg (-1),  18. Caudal, Nocera (E),  34. Reid (+1),  97. Brewerton (+9).Klára Spilková

Dvanáctý turnaj své první sezóny profesionální Ladies European Tour absolvuje česká profesionálka na Sicílii, kde se 7. a ž 9. října účastní Sicilian Ladies Italian Open, otevřeného mistrovství Itálie. Hraje se v golfovém klubu Il Picciolo  u sicilské Catanie.

Hrají se tři kola. Po druhém kole bude cut pro 50 hráček a dělená místa. Hřiště má par 72 a délku 5.870 metrů. Dotace trunaje je 200.000 eur, vítězka si odnese 30.000 eur

Turnaj je slušně obsazen, z první desítky žebříčku hrají Melissa Reid, Cristina Kim, Diana Luna a Carolina Masson. Z dalších hrají Blomqvist, Brewerton a Zuzka Kamasová. Vynechávají Laura Davies a Caroline Hedwall.

Spilková je po jedenácti turnajích na 72. místě finančního žebříčku. Má průměr 73,8 ran na kolo a průměr 1,67 úderu na jamku.

Oficilání web turnaje při výčtu zajímavých hráček zmínil také Kláru Spilkovou: „Pozornost zaslouží šestnáctiletá Češka Klára Spilková, kterou zdobí velmi dobrá pověst. Je nejvýmluvnějším svědkem golfového růstu východní Evropy.“

Pět turnajů před koncem své první sezóny v Ladies European je Spilková na 72. místě žebříčku. Do příštího ročníku postoupí přímo bez kvalifikace prvních osmdesát hráček.


Odkazy: … Il Picciolo GC Hřiště na sat. mapě … Stránky turnaje .. ŽebříčekStránky Kláry Spilkové

foto Aneta Zárubová, Ivan Paggio

.