Klára Spilková 35. na Open de Espaňa

23.09.2016 | pga.cz | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

spilkovaklara201510_2LET – Andalucia Costa del Sol, Open de Espaňa Femenino, Marbella, Španělsko (22. – 25.9.2016)

Neděle – poslední kolo
V posledním kole se Spilková pochlapila. Díky třem birdie a dvěma bogey se dostala na skore 71 úderů, jeden pod par. Je z toho důstojné 35. místo (+6), které sdílí např. s Lydií Hall, Felicity Johnson nebo Valentinou Derrey.
Dlouho očekávané první vítězství domácí hráčky zařídila Azahara Muńoz (-10). Zvítězila před Američankou Beth Allen (-9) a Angličankami Georgií Hall a Florentynou Parker (obě -5).

Spilková získala za své umístění prémii 2.245 Eur a v žebříčku LET si polepšila o čtyři pozice. Nyní je na 72. místě.

„Na Španělsko mám velice pěkné pozitivní vzpomínky, také proto jsem se na turnaj do Marbelly velice těšila. Turnaj jsem měla skvěle rozehraný do druhého kola 12. jamky. Tam však bohužel přišlo zaváhání, na těžké dvanátce jsem vyklepávala balón z bunkru a poté jsem z ferveje zahrála míč do vody. To mě bohužel stálo skvělé umístění v turnaji. Ani třetí den jsem výsledek nedokázala zlepšit, ale dnes jsem si nakonec zlepšila náladu a s dobrým pocitem ze hry odjíždím domů, kde se budu připravovat na  další turnaj ve Francii,“ okomentovala španělské Open Klára Spilková.

 Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Ani ve třetím kole se Spilková nijak nevytáhla. Pět bogey a jedné birdie daly 76 ran, celkové skore +7 a 46. místo pořadí.
Vede Američanka Beth Allen (-7) před domácí Azaharou Muňoz (-8) a italsko-anglickou dvojicí Diana Luna – Sophie Walker  (-4).

Další pořadí: 5. Nocera (-3), 12. Parker (-1), 14. Clyburn, Watson, Lenhart (+2), Reid (+3),  40. Pedersen, Boulden (+6), 60. Schaeffer (+11).

Do posledního kola vyrazí Spilková v neděli v 9:00 z 10. odpaliště ve společnosti  Španělky Marie Parra a Islanďanky Olafie Kristinsdottir.

 Leaderboard

.

Pátek – 2. kolo
V druhém kole jakoby hrály dvě různé Spilkové. Jedna zahrála první devítku dvě rány pod, druhá další devítku šest nad, celkem 76 ran.
První devítku hrála skvěle, zapsala tři birdie a jedno bogey. Druhou devítku však začala špatně. Série par, bogey triple bogey způsobila, že po dvanácti jamkách měla skore +2. Následovaly čtyři pary a na sedmnáctce přišlo double bogey. Kolo uzavřela parem a s celkovým skore +3 je aktuálně na 40. místě, jeden úder od hranice cutu (+4).

Čtvrtek – 1. kolo
Česká profesionálka zahájila španělské Open výkonem jeden úder pod par, 71 ran. Ve skorkartě má zapsány dvě birdie a jediné bogey a přenocuje na krásné 7. pozici (-1).
V čele je Američanka Amelia Lewis (-4) před dvojicí Angličanek Florentynou Parker a Rosie Davies (obě -3).

Další pozice: 4. Nocera (-2), Gabsa, Hudson (-1), 14. Allen, Madsen Pedersen, Jorgensen, Prettswell (E),  28. Simon, Hall Davies, Chen, Lenhart (+1), 43. Clyburn, Boineau, Keating, Boulden, Burke (+2),  73. Reid (+4), 100. Skarpnord (+6), 116. Daffinrud (+8).

Úvod
Dvanáctý turnaj své šesté profesionální sezóny odehraje česká profesionálka Klára Spilková ve španělské Andalucii. Poblíž Marbelly se na hřišti Aloha uskuteční ženské mistrovství Španělska – Open de Espaňa Femenino.

Na startu bude obvyklá sestava vynikajících evropských hráček. Přihlášeny jsou Davis, Reid, Nocera, Madsen, Pedersen, Allen, Hedberg, Boulden, Boineau, Skarpnord, Clyburn, Schaeffer, Daffinrud a sedmnáct španělských hráček. Zatím žádná Španělka mistrovství své země nevhrála.

Hraje se na hřišti Aloha Golf Club  s civilním parem 72 a délkou 5.650 metrů z modrých dámských, seňoras odpališť.

Španělský ženský šampionát má dotaci 300.000 eur. Loni se z ekonomických důvodů nekonal. Předloni na Tenerife zvítězila Jihoafričanka Connie Chen, Spilková skončila na 56. místě.

Česká hráčka vstoupí do turnaje ze 76. místa žebříčku Order of Merit.

 

Odkazy: … Aloha GC Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje Stránky Kláry Spilkové ... Facebook Kláry Spilkové

.