Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klára Spilková na Ladies European Tour

30.05.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

munozNeděle 30.5.
Zvítězila Španělka Maria Hernandez Muňoz (-8). Druhé místo udržela Australanka Kristie Smith (-7), na třetím místě skončila Angličanka Laura Davies(-6).
Další umístění: 5. Nocera (-4),  8. Tinning (-1),  12. Koch (E),  16. Garrett, Alfredsson, Caudal (+2), 26. Brewerton (+5), 30. Kamasová (+6).

České hráčky se neprosadily. Mašínová, Šebestová a Proroková byly vařazeny výkonnostním limitem v prvním kole.
Nejdále z našich došla Klára Spilková,  která o dvě rány nepošla cutem a skončila na pomyslném 77. místě.
Spilková, po dvou kolech +8,  skončila před Angličankou Hudson (+9),  Němkou Hauert (+10),  Ruskou Verchenovou (+13), Italkou Piovano (+14), Francouzkou Bourdy (+18).

Sobota 29.5.
Po třetím kole byla v čele evropská  dvojka Angličanka Melissa Reid (-8) před Australankou Kristie Smith (-7) a Španělkou Marií Hernandez Munoz (-6). Evropská jednička Laura Davies přenocuje  na 5. místě (-3). Trojka Iben Tinning  na 8. místě (-1). Helen Alfredsson, 83. hráčka světového žebříčku je na 17. místě (+3).  Domácí hráčka Zuazana Kamasová na  30. pozici (+6).

Další umístění: 4. Nocera (-5), 5. Simon (-3),  14. Koch (+2),  17. Brewerton (+3), 58. Alonso (+11),.
Cutem neprošly: F. Johnson, Eberl, Spilková, Verchenová,  Borjeskog, Hudson, Hauert, Piovano,  Rossi, Bourdy, Tomko.

Pátek 28.5.
Druhé kolo bylo přerušeno pro bouřku.  Klára Spilková přerušila  na 15. jamce (+5) a s celkovým skore +9 je za hranicí předpokládaného cutu.  Vede Laura Davis.
V páteční dopolední dohrávce nesplnily ostatní české hráčky  limit +13 pro postup do druhého kola a byly vyřazeny.

SpilkovaCtvrtekČtvrtek 27.5.
První kolo přerušila bouřka  a bude se dohrávat v pátek ráno.  Z našich jako jediná dohrála kolo dohrála Klára Spilková, která šla ve flightu s Němkou Martinou Eberl a Ruskou Marií Verchenovou.  Spilková s Eberl došly +4, Verchenová +6.
Kolo dohrálo 66 hráček. Lídrem v klubovně Švédka Linda Wesberg (-4), za ní taky s plným počtem jamek je Laura Davies (-2).

„Klárka byla trochu nesvá, přeci jenom to byl první turnaj evropské profesionální túry, nejvyšší evropské ženské soutěž . První kolo proběhlo podle představ, až na poslední jamku. Jediné co by se dalo vytknout,  že zaváhala na posledním greenu a po zdržení s problémy kolem míče spoluhráčky Matiny Eberl, uspěchala dohrávku a udělala čtyřputt. “ nám řekl Klárčin trenér Pavel Nič.

V páteční dopolední ohrávce ostatní české hráčky nesplnily limit +13 pro postup do druhého kola a byly vyřazeny.

 troubili

 

 

 

KlaraPavelStředa 26.5.
Klára Spilková startuje ve čtvrtek jako první česká hráčka  v 8:50 z desátého opaliště. Spoluhráčkami ve flightu jsou Martina Eberl a Maria Verchenova. 
Ve 13:10 vyráží z jedničky Zuzana Mašínová se Stefanií Croce a Pernillou Lindberg,  z desítky Marie Šebestová s Titií Plucksataporn a Hannou Ralph.
Ve 14:00 vyráží z jedničky Daniela Proroková s Annou Rossi a Alin Emanuelsson.

ZuzkaKlara„Na zítřek se těším,“ nám stručně sdělila ve středu Klára Spilková.
„Dneska trochu pršelo, Klárka učila dětičky na akademii se Zuzkami Kamasovou a Mašínovou a Rebeccou Flood.  Pak jsme trénovali  asi do tří odpoledne, nato  jsme dali odpočinek a ted jsme dohráli cvičnou devítku, “ sdělil do telefonu Klárčin trenér Pavel Nič. 

Startovní listina 1. kolo

spolecneFotomartanky

 

 

 

 

foto: ALSO2010

  

24052010532

Pondělí, 24.5.2010
 Naše současná amatérská jednička Klára Spilková odehraje koncem týdne  na slovenských Tálích svůj první turnaj v nejvyšší evropské ženské soutěží Ladies European Tour (LET).  Na turnaji Allianz Slovakia Open se střetne s celou evropskou špičkou.

Na odhad umístění Kláry Spilkové jsme telefonicky se zeptali jejího trenéra Pavla Niče, který ji do Tálí doprovází:   „Hřiště je krásné,  dobře připravené, není podmáčené. Je tady teplo a pěkné  počasí. Klára je připravená a v pohodě. Právě teď trénujeme puttování. Rychlost greenů bude 9-10 stop stimpmetru.  Už máme místního kedíka Roberta.  Umístění Kláry odhadovat nebudu. V plánu je nejen zahrát co nejlépe, ale také získat zkušenosti. Od takových hráček se může hodně naučit. Cíl je projít cutem.“ řekl Pavel Nič.

„Hřiště znám, minulý týden jsem zde byla trénovat.  Můj cíl je  projít cutem.“ řekla do telefonu Klára Spilková.   „Co bude po případném projití cutem? Na to teď vůbec nemyslím,“  smála se  Klára následující  otázce.

Klára a další české hráčky mají  před sebou velmi obtížný turnaj.  Na sponzorské pozvánky dále  hrají profesionálka Zuzazna Mašínová, amatérky Marie Šebestová a Daniela Prooková.
Hřiště s  je velmi dlouhé,  má 6.266  metrů a par 72. 
Pořadatel  jako hvězdy turnaje skromně uvádí  pouze Helen Alfredsson a Lauru Davies. Pohled do aktuálního žebříčku LET však ukazuje, že hvězd bude na Tálích daleko více. Hrají totiž všechny hráčky z aktuální první desítky žebříčku. Na Tálích se předvedou aktuální evropská dvojka Angličanka Melissa Reid, trojka Dánka Iben Tinning, dlouholetá bývalá jednička Francouzka Gwladys Nocera, kapitánka Kláry na posledním Junior Solheim Cupu Švédka Carin Koch  Welšanka Becky Brewerton, Jihoafričanka Ashleigh Simon, nejdelší hráčka túry Carmen Alonso a další skvělá jména nejvyšší evropské soutěže.

Dotace turnaje je 350.000 eur, 9 milionů českých korun, na vítezku čeká podíl 52.000 euro,  1,35 milionu českých korun.

Na snímku Klára Spilková a Pavel Nič  na  putting greenu Gray Bear Tále v pondělí 24.5.  Snímek zaslal Pavel Nič přes MMS. 

foto: Gray Bear Tále

 Odkazy:        Hřiště Gray Bear Tále        Hřiště na satelitní mapě         Stránky turnaje
Finanční žebříček