Klára Spilková na jihozápadě Francie

12.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková odjela do městečka Ciboure na jihu Francie, kde se připravuje na tříkolový turnaj La Nivelle Ladies Open série Let Access, který začíná ve středu 13. dubna.

Ciboure je velmi malebné s typickým Atlantickým počasím. Hned při příletu nás přivítaly husté mraky a déšť. V pondělí ještě trochu poprchávalo, ale podle předpovědi bychom měli mít štěstí na příjemné sluníčko.

V pondělí šla Klára cvičné kolo na hřišti Golf de la Nivelle, které je poměrně krátké s parem 70. Jamky na první devítce jsou kratší než jamky druhé devítky.  Překvapivé jsou také malé greeny, které jsou velmi často umístěné na kopci nad úrovní fairwye. Okolní krajina je velmi členitá a stejně tak i hřiště.  Jen zřídka se stane, že stojíte na rovině. Po šestnácté jamce se člověk dostane na nejvyšší bod hřiště odkud je opravdu krásný výhled z jedné strany na okolní hory, začátek Pyrenejí a z druhé strany na moře a na zbytek městečka Ciboure s typickými přímořskými domky.

Někdy se může zdát, že se architekti na hřišti snažili šetřit prostorem a jamky na sebe namačkali společně s drivingem velmi násilně. Svědčí o tom mnoho zvonů, na které hráči musí zvonit, když odehrají z určité pozice, aby upozornili hráče hrající jinde, že přecházejí přes jejich fairway, nebo driving range.

Úterý jsme zahájily pro-amem, ve kterém šla Klára v paru se dvěma birdie na závěr. Ve volném čase je tu plno věcí k vidění, příroda je zde opravdu krásná.

Centrum městečka přímo vybízí k nákupům, je tu plno malých obchůdků s unikátním zbožím. O vynikající rybárny tu také není nouze. První kolo hraje Klára ve středu.


Aneta Zárubová