Klára Spilková na German Open

01.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Unicredit Ladies German Open, Golpark Gut Hausern, Mnichov, Německo
(30.5. – 2.6.2013, bez časového posunu)

 


Neděle – 3. kolo
Soutěžní výbor konstatoval, že hřiště je  zcela nepoužitelné a vlivem počasí nebude hratelné nejméně dalších 48 hodin.
Rozhodl o zrušení další hry v turnaji. Výsledky budou určeny ze dvou odehraných kol.  O vítězce rozhodla rozehrávka sudden-death na 15. jamce mezi Carlotou Cigandou a Charley Hull.  V rozehrávce byla hned na první jamce úspěšnější Carlota Ciganada.

 

Sobota – 2. kolo
Vzhledem ke stavu vodou zaplaveného hřiště  se druhé kolo hrálo pouze na devět způsobilých jamek, tři z první devítky a šest z druhé.  Vedou hráčky se skore -6, Španělka Carlota Ciganda a Angličanka Charley Hull.  Ciganda hrála devítku za 33 ran, Hull za 34.

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo zrušeno, přesunuto na sobotu
Organizátoři zrušili pro nehratelné hřiště páteční druhé kolo a provedli cut hned po prvním. Budou se snažit aby na vodou sužovaném hřišti dohrálo alespoň šedesát hráček. Klára Spilková tak do dalších kol nepostoupí a vrací se domů. Výkonem 73 (+1) v prvním kole zůstala za  hranicí cutu (E) o jedinou ránu. V druhém kole mohla ztrátu jedné rány dohnat a také se hranice cutu mohla příznivě pohnout podle výseldků hráček.

„Samozřejmě mě mrzí jet domů hned po prvním kole. Bojovala bych o cut a dobrý výsledek, ale nedá se nic dělat. Vynahradím si to na Slovensku,“ píše z Mnichova zklamaná Spilková.

Stejně tak se vrací domů Florentyna Parker, Sofie Sandolo, Ashleigh Simon, Laura Davies, Carly Booth, Danielle Montgomery, Jessica Yadloczky a amatérka Franziska Friedrich.

Nyní má Spilková třítýdenní přestávku, po které nastoupí na Allianz Ladies Slovak Open na slovenských Tálích.

 

 

Klára Spilková 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště, začala bogey a pak po celou devítku hrála už samé pary. Druhou devítku začala dvěma bogey. Na 13. a na poslední jamce padla potřebná birdie, první kolo došla za 73 úderů, celkem +1. Je to začátek těsně pod hranicí předpokládaného cutu v druhém kole, české golfistce patří po úvodním dějství 71. místo.

„Dnes bylo chladno, naštěstí nepršelo. Hrálo se mi dobře, hřiště je mírně podmáčené a trochu mě zlobilo patování. Ale udělal jsem si radost proměněním sedmimetrového puttu na poslední jamce,“ napsala z Hausernu Spilková.

Vede pětice hráček se skóre 67 ran (-5). Jsou to Rakušanka Stefanie Michl, Angličanka Charley Hull, Italka Diana Luna, Norka Line Vedel a Francouzka Céline Herbin.

Klára Spilková

Středa – den nula
Klára Spilková se svojí asistentkou Monikou Dvořákovou odcestovaly sponzorským Volvem do Mnichova. Na místě byly za tři hodiny a stihly ještě krátký trénink. Žádné teplo, 12 stupňů, trénovalo se v oteplovácích a v kulichu.V úterý se šlo první tréninkové kolečko.

„Přijely jsme v pondělí na místo a stihly ještě krátký trénink s hraním na jedné jamce. Zbytek jamek byl zavřený kvůli probíhajícímu pro-amu Back to the Roots.  Hřiště je velice podmáčené, protože tu celý minulý týden pršelo, a jednu jamku jsme dokonce ani nemohly hrát. Jinak je v celkem dobré kondici.

Dnes, ve středu, jsem už byla jenom trénovat, protože na hřišti se konal další pro-am. Ani dneska bohužel nebylo lepší počasí, opět pršelo a některé jamky jsou zavřené. Uvidíme, jak se turnaj v příštích dnech vyvine, protože předpověď počasí na další dny není o moc lepší,“ píše z Mnichova Spilková.

 


 

Klára Spilková

Naší nejlepší hráčku Kláru Spilkovou čeká v Německu čtvrtý turnaj doposud úspěšné sezóny 2013 Ladies European Tour (LET) .
Unicredit Ladies German Open se koná od čtvrtka 30.května do neděle 2.června v Hausernu, nedaleko Mnichova, ani ne tři hodiny cesty autem z Prahy. 
Loni zde Spilková uspěla. V těžké konkurenci skončila na velmi pěkném 22. místě (-4) a odvezla si prémii 4.147 euro.
I letos se na German Open sjedou nejlepší hráčky. Přihlášeny jsou Alfredsson, Davies, Trish Johnson, Ciganda, Pace, Brewerton, Nocera, Skarpnord, Masson, Keating, Booth, Schaeffer, Parker, Caudall, Garrett, vedoucí hráčka aktuálního žebříčku Hull a další hvězdy LET. 
Turnaje se na sponzorskou pozvánku také účastní amatérská dorostenecká mistryně ČR 2011 Franziska Friedrich.

Dotace turnaje je 350.000 eur, přes 9 milionů českých korun. Titul bude obhajovat Francouzka Anne-Lise Caudall.
Do turnaje vstupuje Spilková ze 45. místa Order of Merit. Ve čtvrtek startuje v 8:00 ve flightu  s Francouzkou Joannou Klatten a Finkou Mineou Blomqvist. Ve stejném složení startuje flight i pátek ve 12:20.

Odkazy:Golfpark Gut HausernHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.czŽebříček LETspilkova.golf.czStránky Kláry Spilkové Facebook Kláry Spilkové …. Webkamera na hřišti

 

.