Spilková na Evian Championship neprošla

12.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
37103226216_3c6ebc031d_z

Anna Nordqist

LPGA & LET – Evian Championship, Evian les Bains, Francie
(14.- 17.9.2017)

Neděle – finálové kolo
Trofej Evian a prémii si z Francie odváží švédská hráčka Anna Nordqvist (-9). V rozehrávce porazila Američanku Brittany Altomare a z Evian les Bains si odváží prémii 547.500 dolarů.
O třetí pozici(-8)  se podělily Lydia Ko, Katherine Kirk a Moryia Jutanugarn. Sestry Korda neprošly cutem.

Další umístění: 6. Fenng (-7), 10. Hall (-4), 14. Gal (-2), 18. Broch Larsen, Stanford (-1), 26. Phatlum, Piller (E), 32. Hull, Ciganda, A.Miyazato (+1), 40. Pettersen (+2), 48. Thompson, Ernst (+3), 58. Henderson (+4), 68. Reid (+6), 72. Masson (+10).

*

 

Klara-Smile

Klára Spilková

Sobota – 2. kolo
Spilková začínala druhý hrací den na 10. odpališti. Začátek nebyl dobrý a předznamenal celý výsledek. Tři bogey na jamkách 10 až 12 vyhnal její celkové skore na pět nad par. Třináctka přinesla první birdie a následovalo sedm parů. Po první devítce +2 byla Spilková celkově čtyři rány nad parem, jeden úder od hranice cutu a ještě byla ve hře.
Naděje vzaly za své na 12. jamce (jamka č. 3). Tady Spilková zahrála double bogey a vzdálila se cutu na tři údery. Dvě bogey a dvě birdie na posledních  pěti jamkách  potvrdily výsledek 75 ran, celkových +6 a 88. místo. Spilková po dvou úspěšných majorech v USA a Anglii tady ve Francii neprošla cutem.

Hrozné kolo prožila Jessica Korda. Po prvním kole byla na krásném 5. místě. První devítku zahrála jednu ránu nad, ovšem to nejhorší ji teprve čekalo. Na desátá jamce přišlo první double bogey, na dvanácté druhé a na třináctce třetí. Na šesti jamkách jí skore nabobtnalo o šest ran nad par, ze tří pod na tři nad a začal boj o udržení se v turnaji, protože cut byl v té chvíli právě +3. Nepovedlo se. Kolo potvrdila bogey na 17. jamce a neprošla cutem stejně jako její sestra Nelly.

Vede Thajka Moriya Jutanugarn (-9) před Japonkou Ayako Uehara (-8) a Australankou Katherine Kirk.

Další pozice: 4. Ko (-6), 7. Feng (-5), 11. Nordqvist (-4), 15. Broch Larsen (-3), 22. Chun (-2), 35. Masson, Thompson (E), 46. Pettersen, Reid (+1).
Cutem neprošly: Nelly a Jessica Korda, Webb, Allen, Davies, Parker, Pedersen, Ashok, Recari, Boineau, Natthew, Tseng, A.Jutanugarn.

Skorkarta Klára Spilkové – 2. kolo
ScorecardEvian17_2k

Leaderboard

Japonská hráčka Ai Miyazato ukončila na tomto turnaji svojí golfovou kariéru. S kyticí se přišel rozloučit i Gary Player.

„Ahoj všichni,
až dnes jsem se dostala k tomu, abych pohovořila o druhém kole na Evian Championship,“ píše v neděli po poledni Klára Spilková na svém Facebooku. „Včera to totiž byla dlouhá šichta až do večera. Druhé kolo jsem zahrála 75 ran, +4 a neprošla jsem přes cut do finálového kola.
První tři jamky jsem minula tři krátké putty a rázem z toho bylo +3. Byla to rána (uvědomění), které přišlo. Na další jamky jsem si srovnala mířidla a krátké putty znovu začaly padat. Držela jsem se a cítila jsem se dobře, až do třetí jamky…. tam jsem zatáhla první ránu (drive) pod strom a bylo z toho nakonec double-bogey. I po této jamce jsem stále věřila, že cut mohu uhrát- veděla jsem, že přijdou birdie na které jsem celý den trpělivě a klidně čekala. Birdie nakonec přisly, bohužel až po dalších dvou bogey.
Cítím, že tento turnaj pro mě byl již od počátku důležitý… možná až moc důležitý….
Od včerejška mi rezonuje uvnitř těla pocit: ,,Neber se tak vážně.“
Jsem ráda, že s vámi mohu sdílet své různorodé pocity a věřím, že si v tom každý najde svoje.
Krásnou neděli všem,“ uzavřela Spilková popis kola, které zastavilo její postup.

Klára Spilková je po Evian Championship na 10. místě Order of Merit Ladies European Tour  a na 223. místě světového žebříčku.

*

SpilkovaEvianTJ2

Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Komentář ke svému prvnímu kolu (čtvrteční kolo bylo zrušeno) podala sama Spilková:
„První kolo  Evian Championship jsem zahrála 73 ran, +2. První devítku jsem chytala tempo švihu a bohužel jsem zahrála na prvních osmi jamkách 3 bogey. Na osmé jamce jsem minula metrový putt do paru. Až po desáté jamce jsem se uvolnila a cítila jsem se znovu dobře a celým tělem ve hře. Možná ze mě spadla i počáteční nervozita. Poté jsem přidala na jamkách 14,15, pěkné dvě birdie. Na 17. jamce přišlo ještě poslední zaváhání v podobě bogey. Do zítřejšího kola se cítím dobře a hlavně mám radost, že po dlouhé turnajové pauze mohu znova hrát a dělat to co mám nejraději.“

Česká hráčka má skore +2, které je také předpokládanou hranicí cutu pro sobotní kolo. Spilková je na v této konkurenci velmi dobrém 66. místě.  Pozici sdílí s Caroline Masson a Natalie Gulbis. V sobotu startuje z desítky odpaliště ve 13:53.

V čele je Korejka Sung Hung Park s výsledkem -8. Na druhém místě je Thajka Moriya Jutanugarn. O třetí pozici (-5) se dělí Australanka Katherine Kirk a Švédka Anna Nordqvist.

O ránu zpět je na 5. místě Jessica Korda s pěti birdie a jedním bogey (-4). Její sestře Nelly se první kolo nepovedlo. Jedno triple bogey, jedno double bogey, dvě bogey a dvě birdie ji zařadily na 96. místo pořadí (+5). O zítřejší cut bude muset tvrdě bojovat.

Další pozice: 8. Ko, A. Miyazato, (-3), 16. Kerr, Stanford, Inkster, Davies, Larsen, Shanshan Feng, Pettersen (-2), 30. Thompson, Chun, Reid (-1), 40. Piller, (E), 53. Ciganda, Parker (+1), 66. Masson, Gulbis (+2), 86. Ryu, Hull (+4), 96. Phatlum, Tseng (+5), 107. A.Jutanugarn, Boineau, Pace (+6), 113. Allen, Matthew (+7).

Skorkarta 1. kola Kláry Spilkové

ScorecardEvian17_1k

Leaderboard

*

SpilkovaDusina43Čtvrtek – 1. kolo První kolo bylo pro špatné počasí zrušeno a turnaj zkrácen na tři kola.

Úvod Herní sezóna Kláry Spilkové je letos velmi skromná na turnaje. Souvisí to s krizí LET, která vedla až ke změně vedení. V tomto roce odehrála česká hráčka pouze šest turnajů. Tři na LET, jeden na LPGA, jeden na LETAS a kvalifikaci na U.S. Womens Open.

O to bohatší je její sezóna na skvělé výsledky. Na LET v jednom turnaji zvítězila, prošla cutem na Ladies Scottish Open a majoru Womens British Open. Prošla cutem i na majoru LPGA – Womens PGA Championship.

Nyní ji čeká další vrchol sezóny, společný major LPGA a LET – Evian Championship. Turnaje se účastnila zatím jenom jednou v roce 2015, kdy si účast vybojovala v kvalifikaci a dosáhla na 55. místo (+7). Tehdy jí kedila Zuzka Kamasová.

Spilková to ve Francii nebude mít ani trochu lehké. Sice tvrdě trénuje, ale poslední turnaj hrála před osmi týdny, může jí chybět turnajová vyhranost. Na „Evian“ je přihlášena celá světová špička, Ryu, Thompson, Ko, sestry Jutanugarn, Sestry Korda, prostě všechna velká jména světového ženského golfu. Projití cutem bude úspěch.

Hřiště Evian GC má par 71. “Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké,“ popsala před dvěma lety  hřiště Spilková.

Dotace turnaje je 3,65 milionu dolarů. Loňské vítězství bude obhajovat Korejka In Gee Chun.

Na Evian Championship působí také český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy:     Evian Resort GC     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje     spilkova.golf.cz     Facebook Kláry Spilkové     Instagram Kláry Spilkové

 *