Klára Spilková v Maroku 2015

27.03.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková 3. kolo - ve flightu s Finkou Kristou Barker a Skotkou Kylie Walker.

Ladies European Tour – Lalla Meryem Cup, Agadir, Maroko (26. – 29.3.2015, časový posun -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková došla poslední kolo v paru poté, co hrála čtyři birdie a čtyři bogey. Přestože českou hráčku pronásledovala nemoc a teploty, podala solidní výkon a se skore +3 umísila se na konečném 44. místě. Spilková hrála konzistentní golf, čtyři kola hrála v rozpětí tří úderů. Do celkové statistiky zapsala celkem devět birdie, deset bogey a jediné double bogey.

Vítězství si zajistila dvě kola vedoucí Francouzka Gwladys Noccera (-13). O druhou příčku (-11) se dělí Melissa Reid, Felicity Johnson a Nicole Garcia.
Další umístění: 5. Madsen (-9), 8. Hull (-6), 13. Boulden, Taffinrud, Parker (-5),  34. Keating (+1), 37. Skarpnord (+4).

Klára Spilková turnaj zhodnotila slovy: „Turnaj v Maroku pro mne byl náročný, hlavně kvůli angíně, která kolovala mezi hráčkami celý turnaj. Moje hra byla celý týden velice vyrovnaná a solidní. Dnešní poslední den byl malinko nahoru a dolu, dala jsem birdie a poté přišlo bogey. Občas jsem končila daleko od jamky, a pak bylo těžké skórovat z 25 metrů. I tak si z mé hry samozřejmě vyhodnotím skvělé rány a zároveň i rány, na kterých budu pracovat.“ ‚
O spolupráci s bývalou hráčkou LET Slovenkou Zuzanou Kamasovou dodává: „Tento týden byl pro nás se Zuzkou Kamasovou poznávací a musely jsme se samozřejmě sladit. Mám radost, jak nám to spolu jde, a mám pocit, že vše je na dobré cestě jako vždy.“

Spilková má nyní přestávku, příštím turnajem je Buick Open v čínské Šanghaji 7. – 10. května. Mezitím bude absolvovat plno partnerských a charitativních povinností. V neděli 12. 4. na hřišti v Olomouci odstartuje první turnaj z letošní Lymfom Help Tour, kde je patronkou. Ve dnech 17. – 18. 4. je na programu Lady Abrahams Trophy, a jak tomu bylo i v minulém roce, česká profesionálka nastoupí v roli kapitánky týmu Severu. Na konci dubna si pak znovu Spilková zaskočí za svým koučem Keithem Williamsem do Anglie.

 

 

Sobota – třetí kolo
Spilková odstartovala z desítky odpaliště. Po prvních čtyřech jamkách v paru přišlo první bogey a hned za ním double bogey pak až do 9. jamky samé pary. Druhá devítka byla o poznání lepší, dvě birdie a jedno bogey, celkem 73 úderů (+2). S celkový skore +3 ztratila Spilková třináct pozic, do čtvrtého kola vyrazí z 55. místa.

Vedení udržela Francouzka Gwladys Nocera (-12), před Jihoafričankou Nicole Garcia (-10).
Další pozice: 6. Reid, Parker (-6), 17. Dafinrud (-3), 22. Boulden (-2), 28. Keating (-1), 37. Skarpnord, Derrey (+1).

„Dnes jsme měli krásný slunečný den,“ říká Spilková. „S dnešním výsledkem příliš spokojená nejsem. Škoda double bogey, kdy jsem byla po drivu u stromu, musela jsem se vyklepávat a poté jsem dala tři putty,“ vysvětluje česká hráčka. „Jinak je moje hra stále vyrovnaná. A zítra se s berdíkama roztrhne pytel,“uzavírá informaci  Klára Spilková.

V neděli startuje opět z desátého odpaliště v 09:59 našeho času ve flightu s Angličankou Alexou Peters a Finkou Lindou Henderson.

Klára Spilková a Zuzana Kamasová

Pátek – 2.kolo
Klára Spilková hrála s horečkou a v druhém kole se zhoršila o tři údery. Hrála tři bogey a jediné birdie a zapsala skore 73 úderů (+2). S celkovým skore +1 je nyní na 42. místě pořadí a s rezervou dvou úderů prošla cutem.
Lucie Hinnerová začínala na prvním odpališti a první devítku uzavřela tři rány na par. V druhé devítce hrála samé pary až do 16. jamky, kde přišla série double bogey, par a birdie. Celkem 75 ran, sice o čtyři lépe než v prvním kole, ale daleko daleko od hranice cutu a Hinnerová na Lalla Meryem končí.

V čele turnaje je zkušená Francouzka Gwladys Nocera, která dnes hrála čistých šest birdie, 65 úderů (-6). Na druhé místo se usadila Jihoafričanka Nicole Garcia, která hrála také 65 ran, složených z jednoho eagle, pěti birdie a jednoho bogey.
Další pozice: 7. Reid (-5), 11. Parker (-4), 23. Boulden (-1),  33. Keating (E), 42. Skarpnord (+1), 61. Hull (+3).
Cutem neprošly: Clyburn, Chen,  Booth, Lindner,Hinnerová.

„Dnes nás provázelo celé odpoledne sluníčko, ale vítr stále fučel, měnil intenzitu i směr, takže bylo těžké jej odhadnout. Jsem ráda, že jsem prošla cutem. Moje hra je vyrovnaná a solidní, když přihlédnu ke svému zdravotnímu stavu. Putty mi tam ani dnes moc nepadaly a tím pádem také nebylo příliš birdie. Nyní si jdu znovu lehnout a léčit, aby mi bylo zítra líp. Držte palce,“ okomentovala své druhé kolo Klára Spilková.

Do třetího kola vyrazí Spilková v sobotu v 08:32 našeho času ve flightu s Finkou Kristou Barker a Skotkou Kylie Walker.

Odkazy: … Golf de l´Ocean … Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje… Stránky Kláry Spilkové… Facebook Kláry SpilkovéSpilkova.golf.cz

 

Klára Spilková a Zuzana Kamasová

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková odstartovala dobře, první kolo obešla jednu ránu pod par. Hrála dvě birdie a jedno bogey, celkem 70 ran (-1). Po prvním kole je na 20. pozici.

Lucie Hinnerová odstartovala z 10. jamky, zahrála pět bogey a jedno triple bogey. Se skore +8 je na konci výsledkové listiny, na 123 .místě.

V čele turnaje  jsou nováček Norka Tonje Daffinrud a Finka Ursula Wikstrom. (-4). Hodnota cutu je aktuálně na +2.
Další umístění: 3. Parker, Schaeffer, Nocera, (-3), 13. Reid (-2), 20. Derrey (-1), 31. Boulden, Keating, Skarpnord (E), 58. Chen, Lindner, Brewerton (+1), 76. Hull, Clyburn (+3).

„Do turnaje jsem dneska vstoupila velmi dobře,“ informuje z  Agadiru Spilková. „První devítku se mi hrálo dobře, ale během druhé mě přepadla bolest hlavy a v krku. Hned po odehrání prvního kola jsem navštívila místní zdravotníky kvůli horečce a ti mi dali antibiotika. Myslím si, že s angínou to je velmi slušný výsledek :-) Hrála jsem konzistentní golf, jen putty mi úplně nepadaly dle představ, greeny byly tvrdé a rychlé. Dneska také nefoukal takový vítr jako včera. Nyní už se řádně potím pod peřinou a Zuzka o mě skvěle pečuje. Věřím, že do zítra se dám do kupy,“ popisuje Spilková svůj první hrací den v Maroku.

V pátek startuje Spilková opět s Rakušankou Christine Wolf a Australankou Whitney Hillier z desátého odpaliště ve 13:26 hod. Lucie Hinnerová odstartuje z jedničky v 10:19 ve flightu se Španělkou Mireiou Prat a skotskou hráčkou Heather MacRae.

Klára Spilková

Středa – den před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková je v Agadiru od nedělního večera a v pondělí odpoledne se setkala se svým novým kedíkem Zuzanou Kamasovou.  Odehrály zkušebních devět jamek. V úterý jim trénink komplikoval silný vítr.  Dnes večer je čeká tradiční zahajovací ceremoniál, společný s hráči European Tour.

„Do Maroka jsem přiletěla v neděli večer,“ informuje Spilková. „V pondělí jsem odpočívala a po obědě vyrazila na hřiště, kde jsem se sešla se svým  kedíkem a psychickou podporou Zuzkou. Daly jsme lehký trénink a oběhly devět jamek,“ popisuje Spilková. „V úterý  jsme celý den trénovaly. Bohužel po obědě to bylo dost obtížné, foukal vítr nad 50 km/h,“postěžovala si česká hráčka. „Zítra vyrazíme na hřiště brzo ráno, vítr má být ještě horší než dnes, ale my to zmákneme!,“ nebojí se Spilková.
„V Anglii jsem u Keitha Wiliamse strávila tři dny tvrdým tréninkem, kde jsem pracovala na věcech, které mi Číně nešly,“ poznamenala. “ Zde v Maroku také odpočívám, chodím na masáže a regeneruji. Mám ze své hry velice dobrý pocit už se moc těším na čtvrtek,“ uzavřela popis prvních dnů v Agadiru česká hráčka.

A co říká kedík Zuzana Kamasová:
„Do Maroka som priletela v pondelok na obed priamym letom z Viedne, kde bolo vela hráčok, kedikov a TV ľudí z LETky a hneď som sa ponáhľala za Klarkou na ihrisko. Stihli sme 9 jamiek v relatívne slnečných a veterných podmienkach. Zoznámila som sa s pravidlom cislo 1. v Klarkinom bagu…udržovať čistotu! Snáď sa mi to podarí :-)
V utorok sme strávili tréningom, kedže Klarka nehrala v Pro-Amu, čo bolo asi výhodou lebo sa silno rozfúkal vietor. Predpoveď na zajtra je ešte veternejsie, takze dopoludnia skúsime odohrať cvične kolo, aby zostal na popoludnie len ľahký trening. Klarka je vo viditeľnej pohode a skvele pripravená po tréningu v Anglicku.
V Maroku sa vela hráčok stretáva prvý krát po dlhej dobe, takže si je o čom povedať po dlhej zime. Treba povedať, ze ihrisko je nádherne zelené a griny výborne rolujú, asi najlepši stav v akom som ihrisko za 4 roky videla. Ja osobne sa teším svojmu návratu na LETku v tejto forme a tu v Agadire ma inak ako „Hello champion“ ani neoslovia. Je to veľmi príjemná nostalgia a taktiež privítanie hráčok s ktorými som v minulosti sutažila. Teším sa na svoju novú rolu a štvrtok ráno začneme hneď v druhom flajte. V stredu nás čaká tradičný otvárací ceremoniál spolu s mužmi z Európskej túri, kedže ako jediný turnaj v roku kedy sa hra na to istom mieste aj termíne LET a ET.“

Do prvního kola vyrazí Spilková ve čtvrtek v 08:51 našeho času ve flightu s Rakušankou Christine Wolf a Australankou Whitney Hillier.

 

Před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková se v marockém Agadiru popáté účastní turnaje Lalla Meryem Cup. Před pěti lety zde hrála svůj první profesionální turnaj jako novopečená a nejmladší členka Ladies European Tour. Při své premiéře skončila nečekaně vysoko na 7. místě a získala zatím třetí nejvyšší prémii v pětileté kariéře. Turnaj tehdy vyhrála Slovenka Zuzana Kamasová. Ta již se soutěžním golfem skončila a vrací se dnes do Agadiru jako caddy Kláry Spilkové.

Na sponzorskou výjimku se účastní druhá česká profesionálka Lucie Hinnerová. Českou partu v Agadiru doplní mezinárodní rozhodčí Michael Jon, který bude turnaj řídit a Petr Dědek jr., který v Maroku hraje mužský turnaj European Tour Trophee Hassan I.

Turnaj je velmi dobře obsazen. Jsou přihlášeny Hull, Reid, Brewerton, Nocera, Gustafson, Chen, Parket, Skarpnord, Clyburn, Keating, Allen, Boulden, Madsen.

Hřiště Golf d´Ocean je dvaceti sedmi jamkový resort s devítkami Garden, Dunes a Desert.

Spilková vstoupí do turnaje ze 48. místa žebříčku. V předchozích čtyřech ročnících vždy prošla cutem. V roce 2011 zde skončila na 7. místě, v roce 2012 na 42. místě, v roce 2013 na 40. místě a loni skončila na 22. příčce.
Do prvního kola vyrazí ve čtvrtek v 08:51 našeho času ve flightu s Rakušankou Christine Wolf a Australankou Whitney Hillier.

Souběžně s Lalla Meryem Cup se v Agadiru uskuteční mužský turnaj European Tour Trophee Hassan II, kterého se účastní Petr Dědek jr.. Ženy budou hrát na hřišti Golf d´Ocean a muži na Golf du Palais Royal. Ostatní akce jako slavnostní zahájení a vyhlášení budou společné.

 

Odkazy: Golf de l´Ocean Hřiště na satelitní mapě Stránky turnajeStránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry Spilkové Spilkova.golf.cz

Z archivu Golf.cz:
Klára Spilková na Lalla Meryem: 2014 2013 20122011

.