LET – Klára Spilková v Maroku 2014

15.03.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková Lalla Meryem 2014 - 4. kolo

Ladies European Tour – Lala Meryem Cup, Golf de l´Ocean, Agadir, Maroko (13. – 16.3.2014, časový posun: -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Česká golfistka Klára Spilková se s turnajem rozloučila třetím skvělým výsledkem. Hrála 70 úderů (-1). Lalla Meryem, který byl před třemi lety svědkem jejího profesionálního debutu, hraje velmi ráda. Zaváhala pouze v prvním kole, kdy přinesla výsledek tři rány nad par. Pak už byla vždycky pod parem a skončila na 22. místě (74, 69, 69, 70, -2). Zvítězila Angličanka Charley Hull (-15).

„Poslední kolo v Maroku jsem zakončila třemi birdie a dvěma bogey. Doufala jsem, že mi tam spadne více birdie, hlavně na poslední jamce, kde měl putt dva metry. Míč jel přesně na jamku a v poslední otáčce uhnul doleva. Birdie přijdou na dalším turnaji v Turecku. Z turnaje mám velmi dobrý pocit a jsem s výsledkem spokojena. Měla jsem také radost, že se na mě bylo včera i dnes podívat pár Čechů, kteří fandili. Teď jedu do Španělska na reprezentační výjezd, kde budu moci pracovat na zdokonalení hry s Keithem Williamsem. Už teď se těším do Turecka,“ informuje z Agadiru Spilková.

Umístěním v turnaji získala  Spilková první letošní prémii 5.400 eur, zhruba 150.000 českých korun. Zařadila se také do Order of Merit na 61. místo.

Francouzka Gwladys Nocera přišla o výhru hlavně vinou bogey na poslední jamce čtvrtého kola. Klesla tak na skóre, jaké měla v tu chvíli  Hull. Ta ve čtvrtém kole zahrála nejlepší výsledek turnaje 62 úderů (-9). O vítězství rozhodlo play-off, v němž sedmnáctiletá Hull dosáhla birdie hned na první jamce a získal svůj první turnajový titul. Za vítězství získala Hull prémii 67.500 eur, v přepočtu přes 1,8 milionu českých korun.

Další umístění: 4. Pace (-10), 8. T.Johnson, Davies (-7), 22. Derrey, Luna (-3), 25. Skarpnord, Hudson (-1), 29. Schaeffer (E), 43. Parker (+2), 47. Sandolo (+3), 60. Lindner, Brewerton (+6), 62. Koch (+8).

Zítra se česká hráčka přesouvá kousek za Barcelonu, kde stráví pět dní s českým reprezentačním týmem a národním koučem Keithem Wiliamsem. Poté se vrací po dlouhých čtyrech týdnech domů. Kalendář LET má nyní sedm týdnů přestávky. Dalšího turnaje se Spilková účastní v Turecku, kde se 11. – 13. května odehraje Turkish Ladies Open.

Konečné Top 10:

Klára Spilková Lalla Meryem 2014 3. kolo

Sobota – 3. kolo
Dvě rozdílné devítky a celkově opět výborný výsledek. Klára Spilková zopakovala páteční výkon 69 ran (-2) a v průběžném pořadí si před finálovým dějstvím polepšila na dělené 29. místo. Je už jednu ránu pod parem a od top 10 ji dělí čtyři údery. Vedoucí Francouzka Gwladys Nocera je ještě víc vpředu, má průběžné skóre -11 a vede o dva údery před krajankou Sophií Giquel-Bettan. Den přál nízkým výsledkům, hrálo se 66 i 65, což dokázala i Nocera, zatímco Thajka Ariya Jutanugarn spadla po výkonu 72 (+1) na třetí pozici.

Českou hráčku sice zbrzdilo double bogey hned na pětiparové druhé jamce, ale ustála nepříjemnou ztrátu a po sérii sedmi parů začala skórovat. Dvojici slepených birdie zahrála Spilková hned s přechodem na druhou polovinu hřiště a další dvě přidala v závěru (jamky 16 a 17). Zatím jí nejdou trojparové jamky, na nichž má momentální bilanci +2, ještě na nich nedokázala vylepšit skóre.

„Dnes se mi hrálo dobře i přesto, že jsem na druhé jamce zahrála double bogey. Dokázala jsem se koncentrovat a počkat si na birdie, které nakonec v druhé devítce přišly. Na zítřek se moc těším, budu bojovat a podám ten nejlepší výkon!“ píše z Agadiru Spilková.

Další pozice: 4. Hull (-6), 8. Hudson, Walker, Davies, T.Johnson (-5), 49. Schaeffer, Wikstrom, Parker, Sandolo (+2), 60. Lindner (+3), 64. Brewerton (+7).

Do posledního kola půjde Spilková v neděli s Němkou Chloe Leurquin a Španělkou Mireiou Prat. Startují z jedničky jako první ranní flight v 9:30 našeho času.

Top 10 třetího kola:

 

Daniela Proroková

Pátek – 2. kolo
Spilková zapnula ostřejší režim jízdy. V první devítce zapsala čistá dvě birdie, v té druhé jedno bogey a jedno birdie. Celkem skvělých 69 ran, kolo dvě rány pod par a celkem +1. Spilková je na 35. pozici  a prošla cutem do dalších kol.

„Z dnešního dne mám velikou radost, zahrála jsem tři solidní birdie. Nejvíce mě těší to na sedmé jamce, kde jsem si spravila chuť ze včerejška. Dnes se ještě půjdu protáhnou do posilovny a večer půjdeme na příjemnou večeři s Bethan a Tristanem,“ píše z Agadiru spokojená Spilková.

Do třetího kola půjde Spilková společně s Angličankou Charlotte Thompson a Švýcarkou Melanie Maetzler. Startují z jedničky v 10:44 našeho času.

Daniela Proroková zahrála i v druhém kole 78 úderů a s celkovým skore +14 na Lalla Meryem končí.
Vede obhájkyně loňského vítězství Thajka Ariya Jutanugarn se skóre -8.

Další pozice: 4. Davies, Nocera (-5), 8. Pace, Hudson (-4), 11. T.Johnson, Hull (-3), 26. Parker (E), 35.Skarpnord, Brewerton, Sandolo (+1), 49. Schaeffer (+2), 60. Lindner, Koch (+3).
Cutem neprošly: Keating, Caudal, Elosegui, Boulden, Blomqvist, Booth, Bourdy, Proroková.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková

Čtvrtek -1. kolo
Spilková startovala z desátého odpaliště ve 14:22 středoevropského času. Po birdie na druhé jamce však přišlo bogey na šesté a na sedmé dokonce triple boyey. Na druhé devítce se zlepšila, po pěti patrech přišlo druhé birdie, ale hned za ním bogey. Celkem 74 úderů (+3) znamená začátek na 74. místě.
Proroková startovala z jedničky a došla kolo s výsledkem 78 úderů, složeným ze jednoho triple bogey, jednoho double bogey, pěti bogey a tří birdie.  Výsledek znamená 116. místo, pět úderů od  předpokládaného cutu +2.
Vedoucími hráčkami jsou Angličanky Rebecca Hudson a Sophie Walker, obě mají za sebou kolo za 66 ran (-5).

Top 10 prvního kola a české hráčky:

 

Daniela Proroková a Klára Spilková - Maroko 2014

Středa – cvičné kolo
Spilková a Proroková dnes absolvovaly již druhé cvičné kolo a večer je čeká slavnostní zahájení, které se jako každý rok koná společně s hráči Hassan II Trophy. Mužský turnaj se koná v souběžném termínu na vedlejším hřišti Palais Royal.

„V pondělí večer jsme se po 28 hodinách dostaly do Agadiru. Byla to dlouhá cesta, ale úsměv ze tváří nám nevzala. A to ani ni skutečnost, že jsme čekaly šest hodin na letišti v Casablance, kde je maličký terminál s jedním bufetem, modlitebnou, toaletami a pár sedadly.
V úterý se hrál Pro-Am, ale já se ho neúčastnila, takže to byl ryze tréninkový den. Dneska jsem šla až cvičné kolo. Šly jsme ve flightu s DAnielou a Sofií Gustafson. Hřiště je skvěle připravené a jedinou novinkou je, že přehodili pořadí devítek. Na zítřek se už moc těším a cíítím se dobře., “ píše z Agadiru Spilková.

První dvě kola absolvuje Spilková ve flightu se Španělkou Silvi Zámoroou a Angličankou Charlotte Thompson. Ve čtvrtek startuje z desítky ve  14:22 našeho času, v pátek z jedničky v10:02. Proroková má první dvě kola ve flightu Skotku Pamelu Feggans a Peruánku Marii Salinas. Ve čtvrtek vyrážejí z jedničky ve 13:16 našeho času a v pátek v 08:56.

 

Klára Spilková

Česká profesionálka Klára Spilková se přesunula z Číny do Maroka, kde odehraje druhý turnaj sezony Lalla Meryem Cup. Na sponzorskou pozvánku hraje také další Češka Daniela Proroková.

Spilková má na Lalla Meryem pozitivní bilanci. Dvakrát ze tří startů skončila v Top 10. Při své profesionální premiéře, kterou si odbyla v roce 2011 právě v Maroku, skončila na sedmém místě (výsledek +2), o rok později na 25. místě (+1) a loni byla osmá (-5).

Startovní pole není silné jako minulý víkend v Číně. Vévodí mu veteránka Laura Davies, přihlášeny jsou Pace, obhájkyně Jutanugarn, Gustafson, Trish Johnson, Nocera, Caudal, Koch, Lindner, Skarpnord, Keating, Hull,  Schaeffer, Hudson, Boulden, Luna, Parker a další.

Hraje se opět na hřišti Golf de l´Ocean. Je to sedmadvaceti jamkový resort s devítkami Garde, Dunes a Desert.  Hrají se devítky s parem 71 a délkou 5.721 metrů. Dotace se zvýšila na 450 000 eur, zhruba 12 milionu českých korun. Mezi rozhodčími je také český sudí Michael Jon.

Turnaj byl pojmenován na počest a je hrán pod záštitou marocké princezny Lally Meryem. Na vedlejším hřišti Golf du Palais Royal bude souběžně probíhat turnaj mužské European Tour – Trophée Hassan II.

 

Odkazy: … Golf de l´Ocean.. Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry SpilkovéSpilkova.golf.cz … Loňské zpravodajství na Golf.cz

.