Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

LET – Klára Spilková v Indii

30.11.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková 3. kolo

Ladies European Tour – Hero Women’s Indian Open, The Delhi Golf Club, Dillí, Indie (28. – 30. 11. 2013, časový posun: +4,5 hodiny)

Sobota – poslední kolo
Spilková zakončila své vystoupení v Indii velmi dobře. V posledním kole zahrála opět pod par, 71 úderů (-1). Pět birdie, dvě bogey a jedno double bogey ji zařadilo na 11. místo konečného pořadí, čtvrté nejlepší umístění v letošní sezóně.

Zvítězila Thajka Thipada Suwannapura (-8) před Francouzkou Valentine Derrey (-5).
Další umístění: 5. Hull (-3), 11. Balikoeva, Spilková (+1), 14. Nocera (+2), 53. Blomqvist (+11), 55. Parker (+12), 61. Sandolo (+15).

Za 11. místo získala prémii 4.091 eur, zhruba 113 tisíc českých korun a posunula se na 41. místo žebříčku LET. Z Indie se Spilková vrací do Dubaje, kde příští víkend odehraje čtrnáctý a poslední turnaj sezóny, Omega Dubai Ladies Masters.

„V Indii se mi hraje dobře. Myslím, že 11. místo je dobré umístění a hlavně dobrá rozehra před závěrečným turnajem v Dubaji, který bude jeden z nejdůležitějších,“ napsala před odjezdem z Indie Spilková.

Konečné Top 10:

 

Klára Spilková - 2. kolo

Pátek – 2. kolo
Spilková otočila o 180 stupňů a zahrála o deset ran lépe. Jako jediná ze všech účastnic se dostala pod hranici 70 ran a kolo dokončila se skóre 68 (-4), což je nejlepší výsledek druhého kola. Ve výsledkové listině vylétla s průběžnou bilancí +2 o sedmapadesát pozic na dělenou šestnáctou.
Česká golfistka začínala na desátém odpališti. První čtyři jamky v paru svědčí o opatrné hře, na páté (č.14) přišlo první a poslední bogey. Následovala dvě birdie, která přinesla jistotu, a pak už létaly jenom pary a birdie, včetně zopakování toho čtvrtečního na osmnáctce.

„Dnes se mi hrálo velmi dobře, chytila jsem rytmus a vydržel mi až do konce. Pět berdíků je dobrý výsledek a mám z něj velikou radost. Nejhezčí byl asi ten na osmnácté jamce, kde jsem zahrála chip in z deseti metrů. Na zítřejší kolo se už moc těším,“ informuje z New Delhi spokojená Spilková.

Do čela se dostala Thajka Thidapa Suwannapura se skóre -4. O ránu horší jsou Francouzka Valentine Derrey a Angličanka Charley Hull na děleném druhém místě. Cut je na neobvyklé hodnotě +9.
Další pořadí: 16. Spilková, Gustafson, Campbell (+2), 22. Nocera (+3), 33. Wessberg, F. Johnson (+5), 55. Clyburn (+8), 61. Parker (+9).

Do posledního kola vyrazí Spilková v sobotu ve flightu s Jihoafričankou Connie Chen a Australankou Sarah Kemp. Startují v 04:10 našeho času.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Hned zpočátku se Kláře Spilkové nepodařilo najít rytmus. Na první devítce ztratila tři rány vinou tří bogey a ani s přechodem do druhé poloviny kola se jí nevedlo. Další tři rány do plusu připsala najednou, a to na čtyřparové třinácté jamce vinou triple bogey. Vzniklo tak, že Spilková vyhodila drivem míček do hustého porostu a už se nenašel. Další drive s jednou trestnou se nepodařilo umístit a tak skončila čtvrtou ranou v bunkeru. Když přišla na poslední odpaliště, byla na tom ještě hůř, než nakonec dopadla, ale osmnáctka znamenala pro českou golfistku jediné birdie dne. Díky němu se dopracovala k výsledku 78 (+6), což znamená dělenou 73. pozici v průběžném pořadí.

„Dnes to nešlo podle mých představ, bohužel se necítím ještě dobře. V Dubaji jsem nastydla od klimatizace a po příjezdu se to zhoršilo. Netrefovala jsem ferveje a špatně jsem puttovala. Alespoň ten berdík na osmnáctce mi udělal radost,“ píše z Indie Spilková.

Nejlepší byly na úvod Francouzka Valentine Derrey a thajská hráčka Thidapa Suwannapura. Obě přinesly zápis 66 (-6) a vedou o dva údery před Američankou Hannah Jun. Pouze devět účastnic turnaje má na kontě mínusové skóre
Další pořadí: 13. Wessberg, F. Johnson (+1), 36. Parker, Nocera (+3), 55. Campbell (+4), 73. Clyburn, Spilková (+6), 82. Blomqvist (+7).

Do zítřejšího kola jde Spilková opět  ve flightu s Američankou Tiffany Tavee a Finkou Mineou Blomqvist a startují 03:20 hodin  našeho času.

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková - New Delhi

Úterý – dva dny před turnajem
Spilková je již na místě a trénuje. V pondělí absolvovala cestu a slavnostní zahájení, Opening ceremony. Dnes šla první cvičné kolo.

„Včera jsme se přesunuly z Dubaje do Indie. Hned k večeři jsme si daly curry, na pravou indickou kuchyni jsem se už moc těšila. Dnes jsme jely na hřiště, zahrát si první devítku, ve středu hraji Pro-Am.
Prvních devět jamek je docela úzkých, hlavně v dopadových zónách ránou z odpaliště. Jinak je hřiště ve skvělé kondici a moc se mi líbí. Na hřišti je plno krásných zastaralých malých chrámů, které vytváří velmi příjemnou atmosféru. Včera večer jsem se ještě účastnila oficiálního zahájení.
Po dnešní cvičném kole už si půjdu odpočinout před zítřejším Pro-Amem. Na první kolo už se moc těším,“ informuje z New Delhi Klára Spilková.

Spilková jde první dvě kola ve flightu s Američankou Tiffany Tavee a Finkou Mineou Blomqvist. Ve čtvrtek startují v 7:20 a v pátek v 03:20 našeho času.

 

Klára Spilková

Spilková se minulý týden připravovala  v Dubaji, kde má vhodné pobytové a klimatické podmínky pro trénink.  Nyní cestuje do Indie.  Od čtvrtka do soboty se v New Delhi hraje tříkolový Hero Indian Open. Loni skončila v tomto turnaji na 36. místě (+6). Do Dubaje se vrátí příští víkend na poslední, čtrnáctý turnaj sezóny Omega Dubai Ladies Masters. Hrát bude zřejmě novými holemi Titleist AP2 na shaftech Nippon 950. Z nových „plácaček“ projevovala na Facebooku nelíčenou radost.

„Do Dubaje se vždy těším celý rok. Mám zde skvělé tréninkové zázemí. Každý den chodím na hřiště Emirates Golf Clubu a pak trénovat na putting, chipping a driving. Každý den také navštěvuji  posilovnu klubu, která je skvěle vybavená.  Počasí nám tur přeje, občas se přežene bouřka a prší, ale teplo je tu stále. Ve čtvrtek jsem jsem zahrála třetí hole in one na jamce č. 7, 170 metrů pětkou železem. Byl to krásný pocit  mám z něho samozřejmě neskutečnou radost,“ informovala z Dubaje Spilková.

Evropská ženská série je před závěrem a na dva turnaje, jimiž skončí, míří po dvouměsíční herní přestávce také Klára Spilková. Loni ještě před cestou do Indie neměla úplnou jistotu, že si zachová plnou kartu, ale šestatřicátým místem ji potvrdila. Ve svém třetím roce mezi profesionálkami je na tom mnohem líp. Ačkoli několik podzimních turnajů vynechala, figuruje na 44. místě finančního žebříčku.

Přihlásily se tři hráčky z top 10: čtvrtá Gwladys Nocera, šestá Charley Hull a osmá Holly Clyburn. Favoritkou bude ovšem velezkušená Švédka Sophie Gustafson, jež hraje převážně v zámoří, ale díky mnohačetným úspěchům z evropského okruhu je jeho doživotní členkou. Hrát se bude tříkolově a finálovým dnem je sobota. Budou se rozdělovat podíly z dotace 300 tisíc dolarů (přes šest milionů korun) na hřišti, jehož rough okamžitě přechází do hustého stromového porostu. Má par 72 a měří 5 701 metrů.

Odkazy: … The Delhi Golf ClubSatelitní náhled na hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.