LET – Klára Spilková v Dubaji

07.12.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková Duba 2013 4. kolo

Ladies European Tour – Omega Ladies Dubai Masters, Dubaj, SAE
(4. – 7.12.2013,  časový posun +3 hodiny)

Sobota – finálové kolo
Včera vzkázala  z Dubaje, že dnes to prolomí. Jak řekla, tak udělala. Klára Spilková ukončila turnaj Omega Dubai Ladies Masters skvělou tečkou a celkovým děleným 16. místem se skóre +1. Na závěr zahrála 69 ran. Tři birdie zapsala v první devítce, bohužel k nim přidala i double bogey na 4. jamce. Druhá devítka už byla „na jistotu“, dvě birdie a jinak pary, přičemž s turnajem i sezonou se česká golfistka rozloučila skvěle – berdíkem na poslední 18. jamce.
Spilková si na konto připsala 6 916,67 eura, což je její třetí nejvyšší výdělek v sezoně, jen o 55 eur nižší než kolik získala za osmé místo na Lalla Meryem Cupu. Na prize money nastřádala 53 239,78 eura a v Order of Merit jí patří konečné 39. místo. V redukovaném žebříčku obsadila 28. pozici.

Výborným závěrem si v Dubaji pro vítězství došla Thajka Pornanong Phatlum. Zahrála birdie na sedmnácté i osmnácté jamce, dokončila finálové kolo s nejlepším výsledkem dne 66 ran (-6) a celkově zahrála -15. O ránu za ní skončila druhá Stacy Lewis ze Spojených států. Ta měla po deseti jamkách na kontě čtyři birdie, ale pak už zapsala jen jedno bogey a zbytek byly pary, takže o své vedoucí postavení v přímém souboji přišla.

 

Klára Spilková

Co řekla po turnaji Spilková: „Tak mám za sebou poslední turnaj sezóny. V posledním kole vycházelo skoro všechno podle mých představ. Bohužel jsem dala jedno double bogey na čtvrté jamce, kde jsme utopila balón. Jinak jsem dala pět krásných birdie. To nejkrásnější přišlo na poslední jamce, kde jsem proměnila devítimetrový putt točený zprava doleva. Byla to taková třešinka na dortu. Jsem velice ráda za dnešní výsledek, posunula jsem se do první dvacítky a myslím, že je to krásné zakončení sezóny,“ pochvaluje si závěr turnaje spokojená česká profesionálka.

Jak se Klára dívá na uplynulou sezónu chvíli po turnaji: „Celý rok jsem si velice užila, byl to zatím můj nejlepší rok na okruhu Ladies European Tour. Skončila jsem na 39. místě Order of Merit. Tuto sezonu jsem udělala téměř všechny cuty, takže si myslím, že moje výsledky byly velice vyrovnané. Do příštího roku budu pracovat na vylepšení posledních kol, abych to dotáhla až k vítězství. 
Chtěla bych touto cestou poděkovat své rodině, mému týmu, mým sponzorům a také fanouškům za úžasnou podporu,“ řekla nejlepší česká hráčka.

Svým třem tisícům fanoušků na Facebooku poděkovala Spilková také speciální fotografií z pláže Perského zálivu.

V Dubaji byly vyhlášeny nejlepší hráčky a nováčci, byl zveřejněn program turnajů na rok 2014. Vítězkou žebříčku ISPS HAnda Order of Merit je Norka Suzann Pettersen, hráčkou roku Jihoafričanka Lee-Anne Pace a nováčkem roku sedmnáctiletá Angličanka Charley Hull.
Kalendář turnajů pro rok 2014 má aktuálně 22 zastávek v 18 zemích, včetně českého turnaje Honma Pilsen Golf Masters 7. až 10. srpna na Dýšině.

Konečné top 10:

 

Klara Spilková Dubaj 2013 - 3. kolo

Pátek – 3. kolo
Třetí kolo dohrála Spilková se stejným skore jako předchozí (73, +1) s tím, že si obě devítky byly tentokrát hodně podobné. V té první (hrála od desáté jamky) zahrála dvě bogey a jedno birdie, v té druhé o jedno bogey méně. Výsledek ji řadí na 35. místo.
V čele turnaje si zatím suverénně vede Američanka Stacy Lewis, která nejbližší soupeřce uniká o dvě rány. Na druhé pozici je Thajka Pronanong Phatlum (-9). O třetí pozici (-6) se dělí Italka Diana Luna, Skotka Vikki Lang a Španělka Carlotta Ciganda.
Hole in one na 15. jamce zahrála Jihoafričanka Connie Chen. Jako odměnu získala zbrusu nový Mercedes E 400.
Další umístění: 8. Davies (-4),  9. Feng (-2), 11. Nocera (-1), 16. Balikoeva, Gustafson (E), 26. Masson (+3), 50. Skarpnord, Schaeffer (+8).

„Všechny tři kola mám vyrovnané výsledky, což mě těší. Už se těším na poslední kolo, kdy to konečně prolomím. Dnes mi míček obkroužil několik jamek, tak zítra už tam spadnou, “ řekla nám po třetím kole Klára Spilková.

Do posledního kola vyrazí Spilková v sobotu ve flightu s Carline Masson a Marion Ricordeau. Startují v 6:20 našeho času. Čtvrté kolo můžete sledovat živě na ČT 4 od  9:30 hod.

 

Top 10 třetího kola:

Klára Spilková Dubaj 2013 - 2. kolo

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková dnes zahrála o ránu lépe (73 +1). S celkovým skore +3 se posunula o deset míst dopředu na  34. příčku pořadí a bezpečně prošla cutem. Tentokrát to bylo na druhé devítce, ale podobně jako o den dřív došel Kláře Spilkové v závěru kola dech. Do jedenácté jamky se dostala na -2 a celkové skóre vrátila na even par, ale tři následná bogey (jamky 13, 15 a 16) měla za následek druhý výkon s plusovým znaménkem.

„Dnes se mi hrálo dobře a jsem ráda za cut v posledním turnaji sezóny. A v dalších dvou kolech to rozjedu,“ vzkazuje z Dubaje Spilková.

V čele turnaje je Američanka Stacy Lewis se skore -9 před Švédkou Linberg (-8) a Španělkou Ciganda (-7).
Velikým překvapením je, že v turnaji neuspěly hráčky z čela žebříčku. Do třetího kola už nenastoupí Melissa Reid, Becky Breweron, Ann Kathrin Lindner, Carin Koch, Felicity Johnson, Florentyna Parker a Danielle Montgomery, které neprošly cutem.

Top 10 druhého kola:

Turnaj vysílá kanál ČT Sport  v následujících časech:

 


Klára Spilková Dubaj 2013 - 1. kolo

Středa – 1. kolo
Klára Spilková sahala po vynikajícím umístění, ale vinou horšího závěru z toho je průměrné vykročení do turnaje. Česká hráčka dosáhla výkonu 74 ran (+2) a zařadila se do páté desítky průběžného pořadí, jednu ránu nad hranicí cutu.
Po startu z desátého odpaliště byla Spilková ještě na šestnácté jamce na bilanci +1, pak ale dvěma birdie ještě na své první devítce skóre vylepšila a postupně se dostala na -2. V tu chvíli se pohybovala v top 20. Závěrečných šest jamek (na hřišti od čtyřky do devítky) však určilo ráz jejího výkonu. Čtyřikrát připsala ránu navíc a poměr birdie a bogey v její skórkartě je čtyři ku šesti. 
Nejlépe se start do turnaje vyvedl dvěma Španělkám, Mireie Pratt a Carlotě Ciganda, spolu s Pernillou Lindberg ze Švédska. Všechny tři zapsaly výkon 67 (-5) a vedou o jeden úder před samostatně čtvrtou Pornanong Phatlum z Thajska.
Další umístění: 6. Davies, Balikoeva, Hull (-2),  13. Nocera (-1), 22. Wessberg, Hjort, Parmlid (E),  57. Lindner, Skarpnord (+3), 80. Mongomerey (+5), Parker (+7),  99. Reid, Schaeffer (+8), 103. Elosegui (+9).

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková Rub Al Chálí

Úterý – pro-am a focení v poušti
Po dopoledním Pro-amu se Klára Spilková a další tři hráčky vydaly s televizním štábem a fotografem LET Tristanem Jonesem do pouště Rub Al Chálí, kde točili záběry pro televizi a fotili pro potřeby LET.  V poušti se nechaly ozdobit arabskými ornamenty a povečeřely v beduínském táboře.

„Výlet  do pouště jsem si moc užila. Jezdily jsme v džípech po dunách, odpalovaly z písku, jezdily na velbloudech a také jsme zůstaly v poušti na večeři,“ komentovala pouští odpoledne česká hráčka.

Ve středu startuje Spilková v 9:05 našeho času ve flightu s Francouzkou Alexandrou Vilatte a Angličankou Holly Atkinson.

 

 

Klára Spilková - cvičné kolo

Pondělí – 2. cvičné kolo
Spilková je v Dubaji od soboty a má za sebou již dvě cvičná kola. Večer se uskuteční zahajovací ceremoniál, v úterý pro-am.

„Do Dubaje jsme přilétli v sobotu večer. Hned v neděli jsem si šla zahrát druhou devítku. Vždy je příjemné, že takhle brzo před turnajem většinou moc hráček na hřiště nechodí, a tak si užíváte vlastní pohodičku. Dneska jsem šla trénovat a také jsem si zahrála první devítku. Večer nás čeká opening ceremony. Zítra jdu hned ráno pro-am a odpoledne pojedu možná na focení pro LET do pouště. Máme tu celkem nabitý program,“ informuje z Dubaje Spilková.

První dvě kola půjde Spilková ve flightu s Francouzkou Alexandrou Vilatte a Angličankou Holly Atkinson. Ve středu startují v 8:05, ve čtvrtek v 04:40 středoevropského času.

Nedělní cvičné kolo:


 

Klára Spilková

Čtrnáctým turnajem uzavře česká profesionální golfistka Klára Spilková úspěšnou sezónu 2013. V její oblíbené Dubaji se od středy 4. do soboty 7. prosince koná čtyřkolový Omega Dubai Ladies Masters.
Loni na tomto turnaji hrála skvělý golf (67,73,69,76 -3). Vzpomeňme, že po prvním kole byla dokonce na třetím místě, aby nakonec získala 34. pozici a kartu na rok 2013.
Oproti loňské 97. příčce vstupuje letos do turnaje ze 41. pozice žebříčku, o kartu si tedy starost dělat nemusí.

Stejně jako loni bude i letos mít ve velmi dobře dotovaném turnaji náramnou konkurenci. Přihlášeny jsou obhájkyně Feng, Reid, Ciganda, Nocera, Hull, Lindner, Clyburn, Masson, Lewis, Parker, Parmlid, Hjort a další elitní jména evropského golfu.

Hraje se na hřišti Emirates Majlis s parem 72 a délkou 5.875 metrů.  Turnaj má jednu z nejvyšších dotací 500.000 eur (zhruba 13,5 milionu českých korun).

 

Odkazy: Emirates MajlisHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.