Klára Spilková – German Ladies Open, den druhý, poslední

19.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pátek – 2. kolo
Naše Klára Spilková do dalších kol nepostoupí.  Skore +6 ji odkázalo na 110. místo, daleko za hranicí cutu.
Slabou náplastí může být, že cutem neprošly ani Gwladys Nocera, Alexis Thompson,  Melody Bourdy, Florentyna Parker a Zuzana Kamasová.
V turnaji vede Francouzka Lagoute- Clement (-15). 
Další turnaj, kterého se Spilková účastní  se hraje příští víkend slovenských Tálích,

18:30 Druhé kolo pro bořku přerušeno. Spilková je na 13. jamce +1. Celkové skore má +4 což je zatím daleko za hrabnicí cutu (E).

Spilková zahájila druhé kolo odpoledne v půl druhé. Šla ve flightu a Američankou Kim Welchovou a Finkou Jenny Kuosa.

První kolo na místě sledoval její kouč Pavel Nič a odpověděl nám na otázky.

Jak hodnotíte hru Kláry v prvním kole?
Klára hrála dobře, v první devítce ztratila dvě rány na druhé jamce, kde se drivem dostala mimo trvej a z přepískovaném roughu se nedostala na green a zahrála double bogey. Především jí v první devítce nevycházely putty. Až v druhé devítce se vrátila do svého puttování, zlepšila a dohrála druhou devítku jednu pod par.

Co jste Kláře po hře řekl?
Nic. Šli jsme trénovat puttování, hodinu půl na puttingu. Hřiště je v dokonalém stavu, přestože zde pět neděl nepršelo. Avšak kvete tráva na greenech, vytváří barevné ostrůvky, které způsobují obtížnější čtení brejků na greenech. S výsledkem tréninku jsem spokojen.

Jak tipujete výsledek?
Dneska určitě zahraje dobrý výsledek, před hrou jsem s ní mluvil, byla v dobré náladě. Určitě půjde pod par. Konkurenci jaká je v Mnichově Klára na LET ještě nezažila a první přímá konfrontace s evropskou špičkou a americkým hvězdami je pro ní obrovská zkušenost.

Jak budete její hru dále sledovat?
Sleduji její hru jamku po jamce na mobilu a po skončení hry si voláme.


Čtvrtek – 1. kolo
První kolo  svého třetího turnaje v LET v Mnichově Spilková zahrála za 75 ran (+3).
První devítku nezačala dobře. Jediné birdie, jednou double bogey a tři bogey znamenaly v půlce kola čtyřicet ran a skore +4.  Druhou devítku šla podstatně lépe,  o pět ran méně,  jedno birdie a samé pary.  Je na 106. místě.

Nedařilo se ani hvězdám LPGA.  Sandra Gal hrála v paru, Alexis Thompson  a Gwladys Nocera jsou pouze o ránu před Klárou (+2) .
Vede Velšanka Becky Morgan (-7).

Klára musí v druhém kole zabojovat. Cut se  podle  dnešních  výsledků může pohybovat někde kolem paru.

Bylo hezké počasí, ale špatně jsem puttovala.  Zítra to snad bude lepší,“ řekla nám do telefonu Klára.

„V první devítce se na druhé jamce se drivem dostala do roughu s pískem,  odtud se ji nepovedla přihrávka na green, míč dopadl do bunkeru, pak tři putty a double bogey bylo na světě.  Na 15. jamce   málem zahrála hole in one,  trefila vlajku a z jamky jí mič vyskočil ven, “ řekl nám do telefonu kouč Kláry Spilkové Pavel Nič, který první kolo na místě sledoval.

 

Na start svého čtvrtého profesionálního turnaje, Unicredit Ladies German Open se dnes  postavila česká profesionálka Klára Spilková. Po třech turnajích LET a jednom LET Access je se získanými 13.582 eury na 26. místě finančního žebříčku.  Kláru čeká přetěžká konkurence, turnaj je silně obsazen.  Na startu stoji šestnáct hráček z první dvacítky finančního žebříčku LET.  Učastní se také hráčky LPGA zkušená domácí hráčka Sandra Gal a  mladinká americká hvězda Alexis Thompson.  Loňský titul obhajuje Laura Davies.

Klárko držíme palce.

Turnaj má dotaci 350.000 eur, přes 8,5 milionu českých korun.  Sponzor Audi poskytl dvě sportovní Audi R8 za hole in one.

Odkazy: Stránky hřiště …. Satelitní mapa hřiště …  Stránky turnaje …  Finanční žebříček

Foto © Tristan Jones