Spilková v Anglii – životní úspěch

27.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – ISPS Handa Ladies European Masters, Denham, Velká Británie
(26. – 28.7.2013, časový posun -1 hodina)


Klára Spilková - 3. kolo

Neděle – finálové kolo
Opět pár krůčku od úspěchu nejvyššího. Spilková zahrála v posledním kole 73 úderů a skončila na 6. místě (-11). I tak je to její nejlepší umístění v kariéře, které jí vyneslo 13 000 eur, zhruba 338 000 českých korun a posun v žebříčku na 19. místo. A je to také  další signál, že na její první vítězství už bychom nemuseli dlouho čekat. Spilková se zároveň kvalifikovala na Women´s British Open, což byl její velký cíl pro tuto sezonu. Hraje se už v tomto týdnu na hřišti Old Course v St Andrews.

„Dnešní den se bohužel nepovedl podle mých představ. Můj dnešní golf byl spíše zachraňovací. Hodně foukalo, bylo to dost těžké a náročné.  Přesto jsem s výsledkem velice spokojena a považuji ho za zatím nejúspěšnější turnaj ze série LET.  Věřím, že to vyjde příště. Teď jedeme směr Skotsko,“ napsala z Denhamu Spilková pro Golf.cz.
„Právě ten vítr mě poslední den dal zabrat a podepsal se na výsledku. Byl to fakt fičák. Na rozdíl od soupeřek nemám tolik nahráno a nejsem na podobný vítr zvyklá. Vítr byl pro mě horší než cokoliv jiného. Nemám ráda takovéto počasí, “ řekla Spilková serveru golf.idnes.cz.

Právo startu na ženském British Open mají první tři hráčky ISPS HAnda Ladies European Masters. Zvítězila Australanka Karrie Webb (-16) před Jihoafričankou Asleigh Simon(-15) a Němkou Caroline Masson (-14). Všechny již účast zajištěnou měli přímo, stejně jako čtvrtá Christina Kim. Tři karty se tedy přesunuly na další umístěné, z nich jedna je právě Klára Spilková.

Další pořadí: 4. Gal, Ch. Kim (-13), 9. Hull (-8), 27. Davies, Nocera (-3), 62. Montgomery (+3).

Top 10 posledního kola:

 


Klára Spilková 2. kolo

Sobota – 3. kolo
Tak parádní dvě kola za sebou Klára Spilková ve své kariéře ještě nezahrála. První i druhé kolo 66 ran, každé šest pod par, celkem -12. Osmnáctiletá česká hráčka dělí vedení turnaje Ladies European Masters na anglické půdě. V první devítce druhého kola (hrála od 10. jamky) vystřihla Spilková čtyři birdie a jedno bogey. V druhé devítce zahrála tři  birdie. O vedení se dělí s Němkou Caroline Masson a Jihoafričankou Ashleigh Simon.

Další umístění: 5. Hull (-10), 7. Ch.Kim (-9), 11. Gal (-8), 17. Nocera, Woods (-6), 39. Parker (-2),  55. Pace (E).
Cutem neprošly: Booth, Alfredsson, Skarpnord,  Reid, Keating, Brewerton, Kamasová.

„Dnes se mi hrálo skvěle. Celý den bylo velmi pěkné počasí, bez větru. Až ke konci začalo trochu foukat a poprchávat. Zahrála jsem jedno bogey po nevydařeném drivu, kdy míč skončil ve vodě. Vynahradila jsem si to následující ranou hybridem, která skončila na greenu.  Cítím se moc dobře, po hře jsem si ještě zaskočila na masáž  a večer půjdu brzy spát,“ píše z Denhamu Spilková pro golf.cz.

„Jsem nadmíru spokojen, Klárka má skvělou formu. Už při posledním tréninku na Černém Mostě perfektně trefovala balony a bylo znát, že je  v pohodě. Na turnaje se těšila, “ řekl golf.cz její trenér Pavel Nič.

V neděli startuje Spilková v 11:40 našeho času a půjde ve flightu s Caroline Masson a Ashleigh Simon.

Pokud se Spilková v turnaji umístí do třetího místa, automaticky se kvalifikuje na Ricoh British Womens Open, které se koná příští víkend.  Jinak jako první na čekací listině bude muset doufat, že se některá hráčka odhlásí, v opačném případě musí hrát jednokolovou kvalifikaci.

Top 10 druhého kola:

Rozhovor s Klárou Spilkovou na stránkách LET


Klára Spilková 1. kolo

Pátek – 1. kolo
Klára Spilková vtrhla do turnaje nevídaným způsobem. Zatímco na první devítce se ještě zahřívala a zapsala jedno birdie, s přechodem na druhou polovinu hřiště se z ní stala uchazečka o nejvyšší příčky. Mezi jedenáctou a sedmnáctou jamkou postupně přidala dalších pět birdie a výkonem 66 ran (-6) zamířila do top 10. V době, kdy česká hráčka skončila svůj program, dělila  se o třetí místo. V čele průběžného pořadí se usadily dvě golfistky se zápisem 63 (-9), Němka Caroline Masson a Jihoafričanka Ashleigh Simon. Třetí místo se Spilkovou dělí Australanka Rebecca Artis a Němka Ann-Katrin Lindner.

Další pořadí: 6. Woods, Luna (-5), 11. Hull, Webb, Nocera Gal (-4),  20. Montgomery (-3), 27. Trish Johnson (-2), 40. Parker, Scaheffer (-1), 56. Davies, Skarpnord (E), 100. Alfredsson, Kamasová (+3), 108. Pace (+4), 113. Brewton, Booth (+5).

„Z dnešního kola mám radost, nezahrála jsem žádné bogey a hlavně v druhé devítce pět berdíků. Měla jsem velmi dobré rány do greenu a také jsem dobře patovala. Po hře jsem se šla najíst. Pak půjdu trénovat a odpoledne mě čeká masáž u Dity LET. Na zítřek se už moc těším,“ píše z Anglie spokojená Spilková.

V sobotu  startuje Spilková ve flightu se Španělkou Taniou Elosegui a Francouzkou Caroline Afonso ve 13:10 našeho času.

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková, Sandra Gal a Zuzana Kamasová

Čtvrtek – den před turnajem
Čtvrtek byl společenským dnem. Spilková dnes hrála pro-am a večer se účastnila zahajovací Opening Ceremony.

„Dneska jsem se měla dobře. V 15 hodin jsem startovala v pro-amu. Měla jsem skvělý flight se třemi hendikepovanými golfisty, kteří byli úžasní. Povídali jsme si o mé nedávné účasti na Czech Disabled Golf Masters u nás na Darové. Večer proběhla Opening Ceremony, Slavnostní zahájení, ze které jsem se právě vrátila na hotel. Dnes půjdu brzy spát, protože budík nastavuji  na 5:30,“ napsala z Denhamu Spilková.

První dvě kola půjde Spilková ve flightu se Španělkou Taniou Elosegui a Francouzkou Caroline Afonso. V pátek startují v 8:50 a v sobotu ve 13:10 našeho času.

Na snímku vlevo Klára Spilková, Sandra Gal a Zuzana Kamasová na Opening Ceremony.

 

 

Klára Spilková

Úterý-  23.7.
Klára Spilková je již v Denhamu, kde se připravuje na páteční vstup do turnaje. 
„Do Anglie jsme přiletěly v neděli kolem půlnoci. V pondělí jsem jen odpočívala a navštívila hotelovou posilovnu. Dnes, v úterý,  jsem hrála cvičné kolo, ale jen devět jamek. Hřiště vypadá dobře, pouze je trochu suché a tvrdé. Zítra půjdu projít druhou devítku a ve čtvrtek mě čeká Pro-Am,“  napsala z Denhamu Spilková.

První dvě kola půjde Spilková ve flightu se Španělkou Taniou Elosegui a Francouzkou Caroline Afonso. V pátek startují v 8:50 a v sobotu ve 13:10 našeho času.

 

 


Klára Spilková

Sedmý turnaj třetí profesionální sezony absolvuje česká profesionálka v Anglii.  Od pátku 26. do neděle 28. července se zde uskuteční druhý ročník ISPS Handa Ladies European Masters

Do turnaje jsou přihlášeny nejlepší evropské hráčky. Hrát budou např. Pace, Nocera, Hull, Davies, Alfredsson, Skarpnord, Keating, Masson, Booth, Trish Johnson, Felicity Johnson, Gal, Parker nebo Woods.

Hřiště Buckinghamshire GC leží v Denhamu, na západní straně Londýna. Má par 72 a délku 5 853 metrů. Tříkolový turnaj má dotaci 400 000 eur, zhruba 10 milionů českých korun. Loni zde zvítězila Velšanka Lydia Hall.

Loni měl  turnaj premiéru a hrál se pod názvem ISPS Handa Ladies British Masters. Spilková zde hrála 70 a 78 ran a neprošla cutem.

Spilková vstupuje do turnaje z 35. místa žebříčku.

Odkazy: … GC Buckinghamshire Hřiště na staelitní mapěStránky Ladies European MastersStránky Kláry SpilkovéLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.