Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Klára Spilková po prvním kole ve francouzském Ciboure -3

14.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Po prvním kole turnaje La Nivelle Ladies Open ze série Let Access, který začal ve středu 13. dubna, se Klára Spilková umístila na čtvrtém místě s výsledkem 67 ran (-3). Par hřiště Golf de la Nivelle je 70. Klára sice zahrála tři bogey, ale podařilo se jí zahrát šest birdie a získat tak vynikající výsledek. Předvedla vynikající patování.

Kláře se více dařilo na první devítce, která je kratší a techničtější. Druhá devítka, která se táhne více po kopci, je delší a potýká se s přímořským větrem, který hru ztěžuje a většina hráček na ni zahrála podstatně hůře.

Potkaly jsme se zde také s další českou hráčkou, Danielou Prorokovou, která v prvním kole zahrála +7. Počasí bylo ideální, svítilo slunce, ale díky větru vanoucímu od moře bylo příjemně. Překvapil nás i velký zájem diváků, hned na první kolo se jich přišlo hodně podívat.

Ve flightu s Klárou šla Švédka Viva Schlasberg, které štěstí moc nepřálo a tak si vyzkoušela všechny možné pozice míčku. Na sedmé jamce jí zůstal míček ve stromě, několikrát se jí odrazil do outu a na poslední se ocitla v bunkeru přímo u v prohlubni vedoucí k výpusti na vodu.

Odpoledne nás krásné počasí vylákalo k průzkumu okolí. Jsou zde opravdu nádherné výhledy na moře, za pěkného počasí hlavně vypadá Ciboure i mecca surfařů Biarriitz daleko malebněji. V druhém kole Klára startuje v 8:37.


 Aneta Zárubová