LPGA – KEB HanaBank Championship

20.10.2013 | Petr Sobol | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – LPGA KEB HanaBank Championship, Sky 72 Golf Club, Ocean Course, Inčchon, Jižní Korea
(18. – 20. října 2013, časový posun: +7 hodin)

 


Amy Yang

Neděle – poslední kolo
Letos si Korejky nenechaly vzít vítězství na domácí půdě.  Se skore -9 došly do cíle i díky birdie z poslední jamky dvě domácí hráčky  Amy Yang a Hee Kyung Seo.  Na první jamce rozehrávky zahrála Yang berdíka, soupeřka par a o vítězce bylo jasno.  „Čekala jsem na ten turnaj dlouho a jsem opravdu ráda, že jsem doma vyhrála. Stále tomu nemůžu uvěřit,“ radovala se vítězka. „Je to už potřetí. Nemůžu v play-off vyhrát,“ smutnila Seo. O třetí místo (-8) se podělily Michelle Wie, Sei Young Kim a Suzann Pettersen.  Z českých mistryň se Němka Sandra Gal (Mistryně ČR na rány 2007)  umístila na 22. pozici (-1) a Američanka Jessica Korda (Mistryně ČR na jamky 2006) na 49. místě (+5).
Další pozice:
10. Shin (-4), 12. Hedwall (-3), 22. Thompson, Ciganda  (-1), 28. Inbee Park (E), 32. Tseng (+1).

Sobota – 2. kolo
Ze čtveřice hráček, které byly v čele po prvním kole, zůstaly po dvou dnech ve vedení jen Australanka Katerine Hull-Kirk a Švédka Anna Nordqvist. Obě zahrály 70 ran a jsou na skóre -7. Hlavně Hull-Kirk prožila velmi divoké kolo. V její scorekartě je jeden eagle, pět birdie, tři bogey a dokonce i jedno double bogey. „Dneska tam bylo hodně chyb, ale jsem spokojena s tím, jaká je moje hra a opravdu šťastná s mou pozicí,“ uvedla australská hráčka. Se svou hrou je spokojena i druhá vedoucí golfistka Nordqvist. „Dneska jsem hrála opravdu solidně,“ potvrdila. 
Oběma ale dýchá na záda trojice hráček, mezi kterými je i Suzan Pettersen, jenž obešla kolo na 69 ran. Stejně jako ona jsou na skóre -6 i Korejky Ju Young Park a Amy Yang, které se po prvním kole dělily o vedení. Polepšila si Jessica Korda, která napodobila výsledek z úvodního kola a je na 15. místě (-2), Sandře Gal (+4) patří dělená 53. pozice.
Další  pozice: 11. Se Ri Pak (-3), 15. Wie, Hedwall (-2), 22. Inbee Park (-1), 28. Tseng, Thompson (+1),.

Pátek – 1. kolo
V čele turnaje je čtveřice hráček se skore -1. Australanka Katerine Hull-Kirk, Švédka Anna Nordqvist, Korejky Ju Young Park a Amy Yang. „Na první devítce jsem zažívala těžké chvíle,“ připomněla Hull-Kirk dva bogey a stejný počet birdie. Australská hráčka ale zároveň nezapomněla pochválit skvěle připravené hřiště: „Je jedno z nejlepších, na kterých jsem letos hrála. Vždy jsou zde skvělé podmínky.“ Podobně hovořila i Nordqvist, která dodala: „Dnes jsem míček trefovala opravdu, opravdu dobře.“ Na šestém místě (-3) jsou soustředěny favoritky: Hedwall, Ciganda, Wie, Pettersen a Shin. Z česky mluvících hráček je Jessica Korda na 18. místě (-1) a Sandra Gal na 61. místě (+4).

Další pozice:  13. Gulbis, Inbee Park (-2), 18. Thompson (-1), 39. SeRi Pak (+1).

Loňský ročník vyústil v evropské play-off a Suzann Pettersen na třetí jamce udolala Catrionu Matthew. Letos se na hřiště s parem 72 a dlouhé 5 819 metrů znovu vydají obě, stejně jako světová špička, která měřila síly týden předtím v Malajsii. Startovní pole je tak nabité, že problémy dostat se do něj měla dokonce i populární Američanka korejského původu Christina Kim. Němka Sandra Gal i Američanka Jessica Korda budou rovněž při tom, spolu s nimi vítězky minulých ročníků: trápící se bývalá světová jednička Tseng Ya-ni z Tchaj-wanu, domácí Choi Na-yeon, která ovládla léta 2009 a 2010, a další. Hraje se jen na tři kola a mírně zvýšená dotace činí 1,9 milionu dolarů (35,75 milionu korun).

Odkazy: … Sky 72 Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz