ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Když zkolabuje caddie aneb Hlásí se někdo?

16.01.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Úspěšný golfista a jeho caddie spolu tvoří nerozlučnou dvojici a není radno tento svazek trhat. Občas ale na hřišti vznikne situace, po které musí nosič položit hole a odejít. Buď je vyhozen nespokojeným zaměstnavatelem, zraní se, či se dokonce otráví jídlem. Pak musí nastoupit náhradník.

Ronan Flood musel minulý týden na šesté jamce druhého kola turnaje Volvo Golf Championship opustit hřiště právě kvůli otravě jídlem. Irský profesionál Pádraig Harrington nezaváhal ani na okamžik a angažoval svého kamaráda, který byl v jihoafrickém Durbanu na dovolené. Pětašedesátiletý fotograf Pat Cashman sice pracuje pro irskou golfovou unii, ale hole tahal na zádech poprvé v životě. “Ze začátku vypadal, jak když nosí luk a šípy, ale ke konci už mu to sedělo a mluvil i žargonem,” ocenil jeho počínání rozesmátý Harrington.

Jessica Korda nebyla spokojena s prací svého caddieho a uprostřed třetího kola loňského US Women´s Open se ho zbavila. Američanka českého původu nezvládla první devítku, Jason Gilroyed musel po hádce opustit hřiště a bagu se chopil přítel hráčky a solidní golfista Johnny Del Prette.

Předloni řešil problém Američan Nick Watney na turnaji CIMB Classic v Malajsii. Jeho stálý caddie Chad Reynolds v úvodním kole kvůli extrémnímu horku zkolaboval, a tak musel profesionál požádat manželku Amber, aby se na poslední jamku ujala bagu. Zvládla to bez mrknutí oka, protože je učenlivou dcerou bývalého úspěšného caddieho Rustyho Urestiho. Druhý den Nick najal místního kedíka, pak se vrátil uzdravený Chad a nakonec spolu akci vyhráli.

Při Casa Serena Open 2011 na Roztěži vyfasoval Skot Gordon Manson po úvodním kole trest dvou ran. Jeho caddie, najatý mezi domácími dobrovolníky, uhrabal bunker dříve, než golfista zahrál úder. Kedík byl hráčem vyhozen, ale dál působil na hřišti jako zapisovatel skóre. Když se o dva dny později potkali, Manson mu smířlivě podal ruku a odpustil mu.

Při první návštěvě European Tour v Koreji bylo rušno. Australan Tony Carolan vedl v turnaji Ballantine´s Championship 2008, přesto vyhodil najatého kedíka, protože si hrál s holemi, když hráč zrovna patoval, při úderech se hýbal a dokonce měl boty se spiky, kvůli čemuž nesměl na greeny. “Byl hrozný. Po čtyřech jamkách jsem mu řekl, že končí,” rozčiloval se Carolan.

Američan Jay Williamson propustil svého nosiče v průběhu prvního kola turnaje Canadian Open 2007 v Renu. Dvojice se pohádala kvůli výběru hole na čtrnácté jamce. Na dalším odpališti profesionál najal devětašedesátiletého diváka a amatérského hráče Dona Alexandera. Naštvaný kedík hodil do jezera několik míčků a prohodil několik vulgárních slov na hráčovu adresu.

Francouzka Kristel Mourgue d´Algue nechtěla věřit vlastním očím, když na turnaji Marks & Spencer 1996 po fantastickém úderu vracela sedmičku železo do bagu. Nebyla totiž její! Kedík vzal hůl omylem z bagu soupeřky ve flightu. Hráčka zapsala double bogey a nosiče okamžitě vyhodila. Že ale nepozná vlastní hůl…

Máš padáka, oznámil David Toms svému kedíkovi ihned po dohrání poslední jamky na Nike Tour v Mexiku v roce 1995. Proč? Toms chtěl zahrát úder na tříparové jamce pětkou železem, ale nosič mu neustále vnucoval šestku. Profesionál se nenechal zviklat a předvedl hole-in-one. Získal odměnu, ale ztratil důvěru v parťáka. A to v golfu prostě nejde!

 

.

Počet přečtení: 1 435
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017