Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Když vám zmizí míček a kolem lítá krkavec

09.03.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Během posledních pár měsíců nad hřištěm Greencastle Golf Club v Donegalu slídí velký krkavec. Pak se najednou snese k zemi a odletí s golfovým míčem, nějakého nešťastlivce, kterému pak už nezbude nic jiného než se vztekat, jak je život nespravedlivý.

Krkavce při činu přistihlo již několik lidí a podle CNN se ozývá čím dál tím více golfistů, kteří si ztěžují na záhadné zmizení jejich míče. Podaří se jím perfektní rána, ale když dojdou na předpokládané místo dopadu, nenajdou tam nic jiného, než zelenou trávu. na greenu či fairwayi.

Billy McCaul, ředitel hřiště, potvrdil, že lidé oznamují náhlá a podivná zmizení míčů na týdenním pořádku. „Začalo se to stávat před několika měsíci, kdy se nad hřištěm začal krkavec objevovat,“řekl McCaul reportérům CNN.

„Protože jsme pobřežním hřištěm, stávalo se nám, že různí ptáci sem tam nějaký ten míček vzali, tak jsme tyto události přisuzovali něčemu podobnému. Pak se ale krádeže začaly stávat velmi často a my se tím museli zabývat hlouběji“ dodal McCaul.

Nyní je na tom prý hřiště tak, že působení krkavce začalo zasahovat do rozhodování o soutěžních výsledcích a velmi silně to ovlivňuje hru. Nikdo ale zatím nepřišel na způsob, jak se s krkavcem vypořádat, lidé to naštěstí většinou berou jako srandu. Vypadá to, že lidé nejsou zdaleka jediným živočišným druhem, kterým golf imponuje.


Aneta Zárubová