Kdo je příští kapitánkou evropského solheimcupového týmu?

26.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Čas běží opravdu rychle, je to až k nevíře, že už zbývá jen rok do dalšího Solheim Cupu, když, v podstatě ještě před chvílí, se hrál ten minulý. V roce 2013 se bude hrát na hřišti Colorado Golf Club, a tak nastal čas seznámit se s kapitánkou evropského týmu, Liselotte Neumann. Příští rok má šanci si v tomto prestižním souboji Spojených států a Evropy zahrát i Klára Spilková. Samozřejmě bude záležet na počtu jejích bodů v žebříčku Solheim Cupu.

Liselotte se narodila ve Švédsku a postarala se o skvělou golfovou kariéru, ve které zaznamenala 26 vítězství. Rozhodně se stala velkou inspirací pro další generace švédských hráček. Její hvězda začala nejvíce zářit po jejím vítězství na US Womens open v roce 1988.

Ke golfu se dostala, když jí bylo deset let. Její prvním turnajem byl Colgate cup, který pořádal Sven Tumba, podařilo se jí dostat do finále a nakonec skončila třetí. Tehdy vyhrála golfový bag a byla na sebe tak pyšná, že jí to připoutalo ke golfu po zbytek života.

Jako nejlepší část Solheim Cupu označuje moment, kdy se člověk dozví, že jeho tým vyhrál, pak samozřejmě oslavy po turnaji, což se jí podařilo v letech 1992 a 2000. Jejím golfovým idolem byl Seve Ballesteros. „Hrozně ráda jsem ho pozorovala při hře, měl krásný švih a ještě se na něj pěkně dívalo,“ přiznává Liselotte, která měla možnost si s ním zahrát v Japonsku.

Její úkol je nyní jasný, má sestavit tým hráček, které příští rok potvrdí vítězství Evropy.

Aneta Zárubová