Kdo je nyní hvězda?

26.04.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Je bez debat, že v uplynulých letech byl Tiger Woods tím největším golfovým tahákem, hlavně v dobách před svou takzvanou krizí. I nyní nelze pochybovat, že k obrazovkám a na hřiště přitáhne velké množství diváků. Lidé milují jeho švih a styl hry. Nyní je tu ale ještě někdo jiný, kdo má podobnou schopnost svou hrou uchvátit davy. Podle mnohých, včetně Petera Dawsona z R&A, je to právě McIlroyova hvězda, která postupně nahrazuje tu Woodsovu.

Třiadvacetiletý McIlroy je světovou jedničkou, zatímco Woods je na žebříčku číslo osm a zatím ještě stálenenašel svou ztracenou formu. „Ať chceme nebo ne, v porovnání s Rorym v Tigerovi vidíme starou gardu, i když mu není ještě ani čtyřicet,“ podotkl Dawson z Royal and Ancient Clubu. Každá generace má svou hvězdu a Rory McIlroy je bezesporu hvězda současná.

Mladý hráč ze Severního Irska vyhrál svůj první hlavní turnaj US Open minulý rok. Woods naposledy vyhrál major US Open v roce 2008. Na Roryho se upíraly zraky již v průběhu jeho amatérské kariéry a lidé si tak pomalu začínali všímat, že se opravdu rodí hvězda.

Evrpě se v tomto smyslu konečně začalo dařit, má svého miláčka. U diváků je McIlroy velmi oblíbený. Pomáhá mu v tom i jeho chlapecký kukuč a sympatický projev. Rory ví, jak mluvit k médiím, ví co si napsat na Facebook a ve světě sponzorů se také pohybuje velmi obratně.

Hvězdní hráči jsou jednoduše ti, kteří zaujmou televizi a ostatní média až natolik, že si zjišťují jejich startovací časy na turnajích a jsou tomu schopny přizpůsobit svůj program. Rory a Tiger jsou pro ně nejzajímavější. Spustu lidí zajímá, jestli se Tigerovi ještě podaří nějak výrazně prorazit.

 

Aneta Zárubová