Kdo bude v Golfové síni slávy?

13.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Phil Mickelson je jedním z nejčerstvějších jmen na seznamu kandidátů do Světové golfové síně slávy.  Možná si říkáte, jak je to možné, když je stále ještě aktivním golfistou, ale kritéria síně slávy jsou následující: hráči musí být alespoň 40, musí být členem PGA Tour po dobu 10 let a musel vyhrát dva majory, nebo  Players Championship. Pro kategorii zahraniční, jsou kritéria podobná, jen se jedná o jinou tour.

Světová golfová síň slávy zveřejnila jména pro rok 2011. Phil Mickelson, Jim Furyk a Loren Robersts jsou nejnovějšími hráči, kteří byli přidáni do hlasování z PGA Tour. Miguel Angel Jimenez je nejnovějším zahraničním hráčem. Všichni čtyři splnili volební kritéria do uzávěrky 1. ledna 2011.

Seznamy vybraných hráčů v jednotlivých kategoriích již byly odevzdány členům Golfové síně slávy, golfovým žurnalistům a historikům z celého světa. Hlasovací okénko se zavírá v říjnu. Ceremonie představující Světovou golfovou síň slávy bude probíhat 7. května 2012, jako obvykle v pondělí týdne, kdy se koná i Players Chapionship.

Kariéra Phila Mickelsona obsahuje čtyři vítězství majorů. Drží titul z Masters z let 2004, 2006 a 2010 a z  PGA Championship 2005. Na PGA Tour vyhrál pětatřicetkrát a vhodným kandidátem do síně slávy se stal v roce 2003, kdy uplynulo deset let od doby, kdy na tour začal hrát a nakonec, když mu bylo požadovaných 40 let.

Furyk vyhrál U.S. Open Championship v roce 2003, na PGA TOUR vyhrál patnáctkrát, na tour hrál desátým rokem v roce 2010 a čtyřicet mu bylo minulý rok.

Jimenezova žhavá sezóna 2010 mu dala dostatek bodů, aby se stal kandidátem do mezinárodní kategorie. V roce 2010 vyhrál Omega Dubai Desert Classic, Alstom Open de France a Omega European Masters in 2010 a tak na European Tour vyhrál celkem osmnáctkrát.


Aneta Zárubová