Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kdo bude hrát s Woodsem?

02.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

augustaKdyž už se ví, že Tiger se na Masters objeví, nabízí se další otázka, kdo s ním bude hrát?

Je jisté, že od dob Colonialu v roce 2003, kdy se Annika Sorenstam stala první ženou za posledních 58 let, hrající na PGA Tour, ještě nikdy nebyl takový zájem o zveřejnění startovacích časů jako nyní.

Augusta National nemá žádná pravidla pro rozdělování hráčů, vše je náhodné, jen je tradicí, že obhájce titulu hraje s americkým amatérským šampionem.

Jak se tedy vedení turnaje rozhodne v případě Woodse? Colin Montgomerie, prohlásil, že se budou rozhodovat velmi pečlivě. Výsledky losování vedení oznámí v úterý 6. dubna.

Kdo ale letos bude chtít s Woodsem hrát a trpět tak obrovský zájem médií? Od svého prvního Masters v roce 1997, hrál Woods jen se dvěma americkými profesionály, Stewartem Cinkem v letech 2000 a 2009, dále pak s Timem Herronem v roce 1999. V ostatních osmi případech hrál Woods první dvě kola vždy s amatérem.

Cink se nechal slyšet, že by mu hrát s Tigerem rozhodně nevadilo. „Jsem na něj již zvyklý. Nemyslím si, že by to mělo být tento rok jiné.“

Dále se nabízí Mark O’Meara, nebo Tom Watson. Phil Mickelson se sám přihlásil, možná také proto, že mu prospělo jít s Woodsem ve finálovém kole minulý rok.  Vyhrál poté HSBC Champions v Shanghaii.

Hra na Augustě je jiná, fairwaye jsou širší, než na ostatních majorech, což znamená, že jsou diváci od hráčů dále. Nikomu není povolen vstup na hřiště, kromě caddy  a televizního štábu.

„Někteří hráči si můžou ztěžovat na velký zájem a pohyb diváků i médií, ale každého profesionála by mělo těšit se trochu předvést,“ dodal Paul Casey, ktreý s Tigerem hraje podle svých slov velmi rád.

Aneta Zárubová

Aneta75P