Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Každý čtvrtý PGA Tour profesionál si myslí, že Woods dopoval

01.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods Výzkum časopisu Sports Illustrated ukázal, že čtvrtina všech dotázaných profesionálů na PGA Tour si myslí, že Toger Woods používal látky napomáhající jeho výkonu. Woods všechna obvinění ohledně užívání zakázaných látky důrazně popírá.

Zdá se, že mu ale i přesto někteří jeho kolegové nevěří. Ze 71 dotázaných golfistů na PGA Tour, si 24 procent myslí, že si Woods dopingem dopomáhal k lepšímu výkonu. Šestasedmdesát procent naopak věří, že Woods látky nikdy neužíval.

Otázky kolem Woodse a dopingu se vyrojily koncem minulého roku poté, co se v americkém listu New York Times objevil článek, ve kterém byl golfista spojován s kanadským lékařem Anthonym Galeou. Noviny tehdy psaly, že je Galea ve Spojených Státech vyšetřován, kvůli poskytování zakázaných látek sportovcům.

Na letošním Masters Woods přiznal, že vyšetřovatelé kontaktovali jeho agenta, Marka Steinberga, kvůli případu kanadského lékaře, ale vyslýchat ho prý nechtěli. Během té samé tiskové konference, Woods jasně popřel jakékoliv užívání léků na lepší výkon. Zároveň řekl, že Galea ho léčil pouze po operaci jeho levého kolene v roce 2008.

„Galea mi nikdy žádnou ilegální látku nedal. A sám jsem nic takového neužil za celý svůj život.“ Golfista poté vysvětlil průběh své léčby u kontroverzního Kanaďana a vysvětlil, že mu Galea podával pouze obohacenou krevní plazmu ke krevní cirkulaci, která léčbu urychluje. Tato praktika se ale u sportovců provádí běžně.

Na turnaji Quail Hollow Championship ve státě New York minulou středu Woods prozradil, že mu Galeu doporučil jeho terapeut, Mark Lindsay, z kliniky v Torontu.

„S Galeou spolupracovalo mnoho vrcholových sportovců, je to výborný lékař,“ prozradil dále Woods.

Výzkum časopisu Sports Illustrated obsahoval všechny možné zajímavé otázky ohledně hráčů na PGA Tour, tedy nejen ohledně Woodsova skandálu.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P