Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kaymerův trůn padne, čtyři se tlačí na jeho místo

09.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Martin Kaymer na Masters skončil.

Lee Westwood, Phil Mickelson, Luke Donald a Tiger Woods si uchovali šanci sesadit Martina Kaymera z místa světové jedničky. Jelikož německý golfista neprošel na Masters cutem, dal svůj post k dispozici. Nepřevezme ho Graeme McDowell, jenž už na prvním major turnaji sezony také skončil.

„Jediný z první sedmičky, kdo nemá šanci Kaymera předstihnout, je Paul Casey,“ uvedl Tony Greer, specialista podílející se na sestavování žebříčku. „Je to proto, že body se přidělují podle počtu odehraných turnajů.“ Woods, který je za ním, jich absolvoval méně.

Malé rozdíly mezi hráči dávají spoustu možností a nabízejí mnoho kombinací, jak bude první desítka v pondělí vypadat.

Co je jasné: vyhraje-li některý z výše uvedeného kvarteta, má k postu hráče číslo 1 blízko. Westwoodovi by titul z Augusty zajistil automatický návrat na trůn, u Mickelsona, Donalda i Woodse by záleželo na umístění ostatních.

Podle Greera je letos startovní pole Masters matematicky nejsilnější za pětadvacet let, co se světový žebříček sestavuje. Ve čtvrtek se na odpaliště postavili hráči od prvního do pětapadesátého místa.

„Kvalifikační kritéria jsou pravděpodobně lepší než v roce 1986,“ dodal Greer. „Tehdy hráli Masters jen tři hráči z Evropy.“ Letos to je šestadvacet a několik dalších neevropských cizinců etablovaných na European Tour.

Může se stát i to, že Kaymera sesadí golfista, který Masters nevyhraje. To v případě, že by zelené sako oblékl někdo ze zadních pozic žebříčku. Stalo se to ostatně nedávno hned dvakrát. V roce 2007 zvítězil Zach Johnson a o dva roky později Ángel Cabrera. Ani jeden nebyl v top 50.

Po polovině letošního ročníku mají k něčemu takovému blízko z děleného sedmého místa Ricky Barnes (v žebříčku 77.) a Fred Couples (216.).