Pro Golf Tour – Sueno Dunes 2014

23.01.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pro Golf Tour – Sueno Dunes Classic, Belek, Turecko
(21. – 23. ledna 2014, časový posun +1 hodin
a)

 

Marek Nový

Čtvrtek – finálové kolo
Přestože si Marek Nový po druhém kole na facebookovém profilu pochvaloval dobrou hru a přál si k lepšímu výsledku, aby proměnil několik puttů, zaznamenal ve finálové části turnaje další mírné zhoršení. Bojoval a zapsal dokonce čtyři birdie, ale také tři bogey a jedno double bogey (na pětiparové třináctce). Výsledkem byl výkon 70 ran (+1) a konečná bilance even par po třech kolech. Znamená to pokles na dělené dvacáté místo. Na první místo ztratil jediný český golfista ve startovním poli osm ran. V rozstřelu zvítězil Němec Alexander Knappe nad Faycalem Ferghinim z Malty.

Středa – 2. kolo
Marek Nový vinou jednoho bogey navíc zahrál o ránu hůř než na úvod, v průběžném pořadí si však pohoršil jen o dvě místa. Dostal se na par hřiště 69 a s celkovým skóre -1 se dělí o 13. pozici. Vede Skot David Law, jenž má po základní části turnaje a výsledcích 65 a 67 bilanci -6 a náskok jedné rány na druhé místo.

 

Úterý – 1. kolo
Marek Nový začal solidně, výkonem 69 ran (-1) se zařadil na jedenáctou pozici průběžného pořadí. Na samostatně vedoucího Portugalce Tiaga Cruze má ztrátu čtyř úderů. Jediný český účastník turnaje měl po dvanácti jamkách na kontě dvě birdie, na patnáctce však zapsal jediné bogey dne.

Evropská Pro Golf  Tour 2014 začíná v tureckém Beleku turnajem Sueno Dunes Classic. Česká republika zde bude mít jediného zástupce Marka Nového.  ProGolf  Tour se po dvou turnajích v Turecku přestěhuje do Maroka a Egypta a teprve v květnu vstoupí do Evropy turnajem v rakouském Haugschlagu.
Hřiště Sueno Dunes má par 69 a délku 5 643 metrů.

Odkazy: … Sueno DunesHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.cz

Kalendář turnajů Pro Golf Tour 2014:

 

.